PDA

View Full Version : انتقال ایتم بین دو لیست باکس

asemaneiran
یک شنبه 13 فروردین 1391, 10:05 صبح
سلام کسی می دونه چطور می شه ایتم های دو تا لیست رو جابه جا کرد؟؟به این صورت که
من دو تا جدا دارم که دو تا لیستم با اونها پر می شن . می خوام وقتی ایتمی از لیست اول به لیست دوم وارد می شه . توی بانک هم همین اتفاق بیفته یعنی از جدول اول به دوم ایتم منتقل بشه
خواهش می کنم کمک کنید

Mahdad999
یک شنبه 13 فروردین 1391, 14:11 عصر
سلام قسمت اولشو من متوجه نشدم ولی برای قسمت دوم:

می خوام وقتی ایتمی از لیست اول به لیست دوم وارد می شه . توی بانک هم همین اتفاق بیفته یعنی از جدول اول به دوم ایتم منتقل بشه
خواهش می کنم کمک کنید
ولی میتونی با Event های لیست هات کار کنی مثلا insert جدول دوم و Del حدول اول رو روی رخداد leave یا Enter یا .... بسته به نوع کارکرد برنامه ات بنویسی

p.yazdkhasti
یک شنبه 13 فروردین 1391, 14:19 عصر
سلام
در صورتی که منظور شما را درست متوجه شده باشم عملیات انتقال یک آیتم از لیست اول به دوم توسط کاربر انجام می شود و کاربر برای انجام این کار احتمالا در فرم شما بر روی یک دکمه کلیک می کند. شما لازم است در Event مرتبط با عملیات کاربر (به عنوان مثال کلیک بر روی یک کلید) بعد از انتقال آیتم از لیست اول به لیست دوم، عملیات به روز رسانی جدول دوم را انجام دهید و آیتم جدید را به جدول مرتبط به لیست دوم در پایگاه داده اضافه نمایید. البته روش ذکر شده ساده ترین روش ممکن است و بسته به تکنولوژی مورد استفاده جهت نمایش اطلاعات به کاربر (WPF, ASP.NET ، .....) روش های بهتری با استفاده از Pattern مرتبط با آن تکنولوزی وجود دارد. برای مثال در WPF می توانید از MVVM استفاده نمایید.

asemaneiran
یک شنبه 13 فروردین 1391, 19:42 عصر
سلام
در صورتی که منظور شما را درست متوجه شده باشم عملیات انتقال یک آیتم از لیست اول به دوم توسط کاربر انجام می شود و کاربر برای انجام این کار احتمالا در فرم شما بر روی یک دکمه کلیک می کند. شما لازم است در Event مرتبط با عملیات کاربر (به عنوان مثال کلیک بر روی یک کلید) بعد از انتقال آیتم از لیست اول به لیست دوم، عملیات به روز رسانی جدول دوم را انجام دهید و آیتم جدید را به جدول مرتبط به لیست دوم در پایگاه داده اضافه نمایید. البته روش ذکر شده ساده ترین روش ممکن است و بسته به تکنولوژی مورد استفاده جهت نمایش اطلاعات به کاربر (WPF, ASP.NET ، .....) روش های بهتری با استفاده از Pattern مرتبط با آن تکنولوزی وجود دارد. برای مثال در WPF می توانید از MVVM استفاده نمایید.

سلام
ممنون از راهنمایی تون
اره همین طور هست
خودم هم مسئله رو درک کردم اما توی کد انتقال ایتم بین جدول ها ی بانک که لیست ها رو پر می کنه(کدهای eventمربوط به کلیدهای انتقال ایتم بین لیستها) موندم . جواب نمی گیرم..
ممنون می شم اگه ممکنه کمک بفرمایید
با سپاس