PDA

View Full Version : راست چین کردن محتویات دستور ShowMessage

hedayat
سه شنبه 08 آذر 1384, 18:27 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
می خواستم بدونم کسی راهی بلده که بشه از طریق اون محتویات دستور ShowMessage را از راست به چب نوشت که دیگه فارسی و انگلیسی و یا اعداد در نوسته داخل دستور ShowMessage جابجا نشه (منظورم اینه که کاری کنیم که دیگه نیاز نباشه برای هر بار اجرا تمام برنامه رو مثل دستور زیر

Application.BiDiMode:=bdRightToLeft;

راست چین و بعد چپ چین کنیم)
یه دستوری می خوام مشابه کد زیر

Application.ShowMessage.BiDiMode:=bdRightToLeft;

mzjahromi
سه شنبه 08 آذر 1384, 18:30 عصر
قبلا یک همچین سوالی مطرح شده بود ولی فکر کنم به نتیجه نرسید
جستجو کنید

Naficy
یک شنبه 13 آذر 1384, 11:19 صبح
قبلا یک همچین سوالی مطرح شده بود ولی فکر کنم به نتیجه نرسید
اتفاقا به نتیجه رسید.

Mahdi-563
دوشنبه 14 آذر 1384, 14:04 عصر
حالا چرا ShowMessage؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hamid_PaK
سه شنبه 15 آذر 1384, 05:49 صبح
این کار عملی هست چون من نمونه این رو تو نرم افزار فارسی نگار شتاب دیده ام و نکته جالب در این نرم افزار این هست که اصلا برنامه راست به چپ نشده بلکه کل شی های روی فرم رو راست به چپ کرده و این باعث شده که نیازی به نوشتن دو نسخه برای فارسی و انگلیسی نبوده و با یک فرم و تغییر اون به راست به چپ تمامی شی ها هم به این حالت
تبدیل شدند و از نمونه های باز این برعکس شدن تیکهای CheckBox هست که وارونه جانبی شده ...

Naficy
سه شنبه 15 آذر 1384, 11:20 صبح
الله اکبر.
یک جستجو توی سایت بکنید بعد بنشینید سر یه موضوع بحث کنید.

jahani1148
چهارشنبه 16 آذر 1384, 15:41 عصر
با سلام . برای راست به چپ نوشتن پیام ها در دلفی از کد زیر استفاده کنید :
MessageBox(Handle, 'äÇ㠁íÇã ', 'ÚäæÇä äÑã ÇÝÒÇÑ íÇ ÚäæÇä ÔÑ˜Ê ' , MB_YESNOCANCEL+MB_RIGHT+MB_ICONWARNING);
حال فرض کنید از کار بر یک سئوال می پرسیم و منتظر تایید جواب کار بر می شویم . مثلا سئوال در مورد اینکه آیا می خواهید از برنامه خارج شوید . کد آن بصورت زیر است :
if MessageBox(Handle, 'ÂíÇ ãí ÎæÇåíÏ ÇÒ ÈÑäÇãå ÎÇÑÌ ÔæíÏ ¿', 'ÚäæÇä äÑã ÇÝÒÇÑ íÇ ÚäæÇä ÔÑ˜Ê ' , MB_YESNOCANCEL+MB_RIGHT+MB_ICONWARNING) =IDYES then
close ;

با آرزوی توفیق . محمد رضا جهانی
jahani.mr@gmail.com

shayan_delphi
چهارشنبه 16 آذر 1384, 18:38 عصر
سلام
برای راحتی کار و تست پیغام در زمان کد نویسی از GExperts و امکان Message Dialog اون استفاده کنید به علاوه خیلی امکانات کاربردی دیگه
یاعلی

اَرژنگ
چهارشنبه 16 آذر 1384, 19:19 عصر
اتفاقا به نتیجه رسید.
ما که گشتیم پید نکردیم، اگر کسی از این موضوع خبر دارد و میداند چطوری پیداش کند ، بی‌زهمت یک لینک بفرسته ما خیلی ممنون میشیم،
دستتون درد نکنه.

Hamid_PaK
پنج شنبه 17 آذر 1384, 06:10 صبح
بنظر من الان مهم نیست که چطور مسیج باکس رو راست به چپ کرد مهم این هست که برای یک برنامه دوزبانه ( مثل فارسی ، انگلیسی ) دوبار کد نویسی نکرد و کل فرم و تمامی اجزای برنامه ( حتی مسیج باکس ) خودش راست به چپ بشه مثل برنامه فارسی نگار نسخه 3.6.00 به بالا ...

mzjahromi
پنج شنبه 17 آذر 1384, 08:15 صبح
بنظر من الان مهم نیست که چطور مسیج باکس رو راست به چپ کرد مهم این هست که برای یک برنامه دوزبانه ( مثل فارسی ، انگلیسی ) دوبار کد نویسی نکرد و کل فرم و تمامی اجزای برنامه ( حتی مسیج باکس ) خودش راست به چپ بشه مثل برنامه فارسی نگار نسخه 3.6.00 به بالا ...
Resource DLL Wizard مشکلت رو حل میکنه