PDA

View Full Version : عوض کردن نوع یک فیلد(لطفا جواب بدید فوریه)

00empty00
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 10:31 صبح
سلام دوستان .
من یه جدول واسه درج خبر همراه عکس اون خبر رو میخوام...فیلدهاشو نوشتم حالا اگه بخوام نوع فیلد پیکچرم رو که از نوع ایمیج تعریف کرده بودم عوضش کنم و از نوع ورچر بذارم چکا کنم؟
عوض میکنم اما خطا میده و عوض نمیشه!!

petross
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 10:43 صبح
ین مشکل مربوط به تنظیمات sql می باشد از مسیر زیر ا ستفاده کنید:
tools>option>designers
و بعد تیک مربوط به گزینه Prevent saving changed that require... رو بردارید و بعد تمام پنجره ها رو تائید کنید...

MajidPack
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 10:51 صبح
سلام دوستان .
من یه جدول واسه درج خبر همراه عکس اون خبر رو میخوام...فیلدهاشو نوشتم حالا اگه بخوام نوع فیلد پیکچرم رو که از نوع ایمیج تعریف کرده بودم عوضش کنم و از نوع ورچر بذارم چکا کنم؟
عوض میکنم اما خطا میده و عوض نمیشه!!

این مسیر را طی کنید :
tools>options>database tools>table and database designers
تیک ... prevent saving changes را بردارید و عمل modify دیتابیس را انجام دهید.

00empty00
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 11:05 صبح
این کارارو کردم اما باز میگه تبدیل نوع ایمیج یه ورچر رو دیتا بیس ساپورت نمیکنه:ناراحت:
چکا کنم؟:افسرده:

Galawij
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 12:57 عصر
احتمالاً تو جدولتون داده ذخیره شده دارید، اگر می خواید تبدیل نوع انجام بدید، باید اول داده ها را از جدول پاک کنید. در صورتی که اطلاعات مهم و زیادی دارید که نمی شه آنها را حذف کرد و اینکه چون ماهیت این دو نوع داده که می خواید تبدیل کنید فرق می کنه در نتیجه اجازه تبدیل را نمی ده، شما فقط می تونید نوع داده Image را به varbinary و بلعکس تغییر نوع بدید.

00empty00
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 13:36 عصر
احتمالاً تو جدولتون داده ذخیره شده دارید، اگر می خواید تبدیل نوع انجام بدید، باید اول داده ها را از جدول پاک کنید. در صورتی که اطلاعات مهم و زیادی دارید که نمی شه آنها را حذف کرد و اینکه چون ماهیت این دو نوع داده که می خواید تبدیل کنید فرق می کنه در نتیجه اجازه تبدیل را نمی ده، شما فقط می تونید نوع داده Image را به varbinary و بلعکس تغییر نوع بدید.
نه داده ای هنوز ندارم تو پایگام حالا من اگه ایمجمو با همون نوع ایمیج ذخیره کنم مشکلی پیش نمیاد؟آخه گفتن نوعش باید ورچر باشه

Galawij
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 13:49 عصر
حالا من اگه ایمجمو با همون نوع ایمیج ذخیره کنم مشکلی پیش نمیاد؟آخه
نوع داده Image در حال منسوخ شدن هست، بهتره از نوع داده varbinary استفاده کنید.

گفتن نوعش باید ورچر باشه
با ورچر شما نمی تونید عکس ذخیره کنید.

hamid.karimy
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 13:54 عصر
اصلا ورچر برای چی؟image رو اگر خودشو می خوای تو دی بی بزنی یا image یا binary یا varbinary باشه، varchar زمانی باید استفاده کنی که بخوای آدرس عکستو داخل دی بی بزنی .الان داخل یکی از ستونهات stream عکس رو داری ، نه آدرس عکس رو .لپ مطلب اینکه image به varchar تبدیل نمیشه کار درستی هم نیست

00empty00
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 14:22 عصر
ممنون دوستان مشکل رفع شد.همونجور که دوست عزیزمون گفت تبدیل ایمیج به ورچر غیرممکنه:لبخند::خجالت:تازه کاریم خوو:خجالت: