PDA

View Full Version : سوال: نحوه فروش و توزیع نرم افزار

hosein3000
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 23:34 عصر
با سلام خدمت دوستان و مهندسان گرامی

چندی پیش یک نرم افزار تخصصی عمرانی رو برای خودم طراحی کرده بودم که همینطوری برای دانلود گذاشتم روی اینترنت که توی یک ماه نزدیک 7 هزار بار دانلود شد
بعد از این که دیدم استقبال از نرم افزار خوبه تصمیم گرفتم پولیش کنم البته نه گرون قیمتشو 10 هزار تعیین کردم که تو مدت 20 روز 15 عدد به فروش رفت
خوب الان می خوام این نرم افزار رو به تولید انبوه برسونم یعنی بصورت گسترده بفروش برسونم
به نظر شما چطور می تونم این کارو انجام بدم؟
بهترین روش برای فروش نرم افزار های تخصصی به نظر شما جی می تونه باشه؟؟
به نظر شما با ثبت این نرم افزار می تونم مزایایی به دست بیارم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

hsl_hsv
جمعه 26 خرداد 1391, 14:50 عصر
اولین اشتباهتون تو قیمتی هست که گذاشتین , هیچ وقت یک نرم افزار کاربردی که مشتری خاص داره 10 تومن نفروشین ! چون هم خودتون چیزی بدست نخواهید آورد هم بازار خراب می کنید!
نرم افزارهائی که برای عموم مردم هست این قیمت هارو دارن , مثل مثلا نرم افزار ادعیه و ... اما این جور نرم افزارها در صورتی که تازه سیستم توزیع عالی داشته باشین حداقل 300-400 تومن و در غیر این صورت اگر تعداد بالا نمیتونین بفروش برسونین دارین وقتتونو تلف می کنین و قیمت حدود 1-3 تومن در نظر بگیرین (بسته به نوع و بازارتون) , این یعنی چی , یعنی اینکه نرم افزارو دارم هی گرون ترش میکنم؟ نه !! یعنی اینکه هرچی بازار کمترو کوچکتری در اختیار دارین قیمتو به قیمت واقعی تولید نزدیک تر کنین و هرچی بازار بزرگتری در اختیار دارین قیمتو از قیمت تولید حسابی کمتر در نظر بگیرین تا فروش بالاتونو بازم داشته باشین

E_Zabihi
یک شنبه 28 خرداد 1391, 11:12 صبح
سلام
باید نرم‌افزار را ارزیابی کنید. همانطور که دوستمان گفتند معمولا نرم‌افزار تخصصی را گرانتر از نرم‌افزار عمومی می‌فروشند.
روشهای زیادی هم برای قیمت‌گزاری علمی وجود دارد مثل روش کوکومو البته تجربه کرده‌ام که باید به مشتری و نیازی که به نرم‌افزار دارد در قیمت‌گزاری خیلی دقت کنید.

l4dl4d
سه شنبه 21 شهریور 1391, 12:13 عصر
دوست عزیز میتونین نسخه ی ثبت نشده و آزمایشی رو تو نت بزارین واسه دانلود بعد هر کی سریال خواست باید به حسابتون پول واریز کنه این روش رو اکثر شرکت ها انجام میدن