PDA

View Full Version : سوال (sum(count میشود محاسبه کرد؟؟/

nilofar9925
جمعه 25 فروردین 1391, 10:15 صبح
سلام دوستان ببخشید یه سوال داشتم من میتونم از ،(sum (count بگیرم؟؟؟ اگر میشه بهم بگید چطوری
ببینید من میخوام یه تعداد مدارک افراد مثلا در گروه های آموزشی رو حساب کنم و در آخر جمع افراد گروه آموزشی رو حساب کنم

p.yazdkhasti
جمعه 25 فروردین 1391, 10:48 صبح
سلام
لطفا ساختار Table هایی که می خواهید بر روی آن ها Query بزنید و یا نتیجه مورد نظر خود را با ذکر توضیحات بیشتر و مثال شرح دهید.

nedata
جمعه 25 فروردین 1391, 13:51 عصر
Select sum(cnt) From (Select Count(*) as cnt From table1)a

nilofar9925
جمعه 25 فروردین 1391, 13:52 عصر
ساختار جداول رو الان ندارم بگم چون توی یه کارخونه کار میکنم نمیتونم با خودم خونه بیارم ،ولی ببینید سه تا جدوله که با هم join میشن اسم اولی grades ,و اسم دومی section هست که جدول اول sec_no , sec_title , جدول دوم grade_no , grade_title و جدول سوم اطلاعات کارمندانه که میگه توی کدوم گروه و چه مدرکی دارند ما از طریق کوئری تعداد مدارک هر گروه رو بدست آوردیم ولی میخواهیم مجموع کارمندان اون قسمت رو بگیریم(توضیحاتم کافیه؟؟)

p.yazdkhasti
شنبه 26 فروردین 1391, 12:10 عصر
سلام
اگر Section نام گروه است و شما می خواهید تعداد افراد هر گروه به همراه تعداد مدرک های هر گروه را به دست آورید نیازی به SUM ندارید و Query شما به صورت زیر :

SELECT SectionName,COUNT(Employee.Id_),COUNT(Grades.Id) FROM Employee JOIN Section ON Employee.Id=Section.Id JOIN Grades ON Employee.Id=Grades.EmployeeId
GROUP BY Section.Name,Section.ID