PDA

View Full Version : سوال: نوشتن متن در TextBox خاص بعد از Add شدن در حین اجرای برنامه

saeid.71
یک شنبه 27 فروردین 1391, 15:19 عصر
سلام
ببخشید من یه دکمه و یه TabControl توی فرم گذاشتم، وقتی روی دکمه کلیک میکنم یه TabPage به TabControl اضافه میشه و یه TextBox هم توی همین TabPage اضافه میشه حالا اگه بخوام با زدن یه دکمه دیگه به این تکست باکس یه نوشته ای رو اضاف کنم چه دستوری باید بنویسم؟
البته اینو بگم وقتی Tabpage فقط یکی اضافه بشه مشکلی نداره اما اگه بیشتر از یکی باشه اسم اون تکست باکس رو چی باید بزارم؟ چون اگه اسم همون تکست باکسو بزارم به آخرین تکست باکس متن رو اضافه میکنه، حالا اگه مثلا از بین 5 تا Tabpage اضافه شده بخوام به تکست باکسی که تو Tabpage دومی هست متن اضاف کنم باید چیکار کنم ؟!

esiprogrammer
یک شنبه 27 فروردین 1391, 16:28 عصر
برای پیدا کردن یک کنترل داخل Tabpage باید اینجوری بنویسید

tb.TabPages["tabPagename"].Controls["ControlName"]

saeid.71
یک شنبه 27 فروردین 1391, 16:55 عصر
خیلی ممنون از پاسخ مفیدتون
میشه بگید چطوری میتونم اینکارو با خاصیت text انجام بدم ؟ میشه همچین چیزی؟
یا اینکه اگه بخوام tabpage با یه text خاص رو حذف کنم چیکار باید بکنم؟

esiprogrammer
یک شنبه 27 فروردین 1391, 17:07 عصر
بیا عزیزم

(TextBox) Tb.TabPages["tabpagename"].Controls["txt1"].Text="test"

برای حذف

tb.TabPages["tabpagename"].Controls.Remove("txt1")();

saeid.71
یک شنبه 27 فروردین 1391, 17:26 عصر
بازم ممنون (بازم ببخشید)
من توی tabpage یه gropbox دارم که توش یه splitContainer هست و بعد توش تکست باکس هست
من تا gropbox تونستم برم اما splitContainer نمیشه، تکست باکس توی پنل 2 هست! میشه بگید حالا چی بنویسم ؟ مرسی از راهنماییتون

esiprogrammer
یک شنبه 27 فروردین 1391, 17:54 عصر
SplitContainer container = (SplitContainer)tabControl1.TabPages["tabname"].Controls["splitContainer1"];
container.Panel2.Controls["Txt1"].Text = "123";

saeid.71
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 09:50 صبح
سلام ببخشید من یجایی به مشکل بر خوردم
من میخوام به جای TextBox از RichTextBox استفاده کنم و رنگ اونو تغییر بدم، با توجه به دستورایی شما فرمودی من حدس زدم که باید اینطوری نوشته بشه اما برنامه موقعی که میخوام تکست رو زیاد کنه اخطار میده
RichTextBox RichRM = (RichTextBox)tabControl1.TabPages["tab" + Name].Controls["groupBox" + Name].Controls["splitContainerH" + Name].Controls["RichMsg" + Name];
RichRM.AppendText("salam ");

باید چیکار کنم ؟!

saeid.71
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 09:54 صبح
ببخشید ارورش اینه
Object reference not set to an instance of an object.
:S