PDA

View Full Version : فایل های frm و myd و myi

tabib_m
شنبه 12 آذر 1384, 11:38 صبح
با سلام
وقتی برنامه ی easyphp رو نصب میکنیم و کار میکنیم. یک فولدر در شاخه ی برنامه داره (به نام mysql) که داخل اون یک سری فولدر دیگه هست که به نام های دیتابیس هایی هستند که ما تا به حال اونها رو ساختیم (و یا قبلا ساخته شدن).
داخل هر فولدر یک سری فایل هست به نام های تیبل های هر کدوم از دیتابیس ها.
هر تیبل، سه تا فایل داره با فرمت های .frm و .myd و .myi . مثلا اگر تیبلی به نام test داشته باشیم سه فایل به صورت زیر میشه:
test.frm
test.myd
test.myi

که ما میتونیم با کپی کردن این فولدر، از دیتابیسمون بک آپ بگیریم. یعنی اگر این فولدر رو توی یک برنامه ی easyphp که در جای دیگه ای نصب شده، کپی کنیم ، اونوقت اینگار که دیتابیس رو ساختیم و تیبل هاش رو هم ساختیم و پر کردیم.
یعنی به طور کلی این فایلها شامل اطلاعات تیبل های ما میشن.

حالا بعد از این همه تفاصیل من میخوام بدونم ، آیا وقتی php و mysql رو به صورت دستی نصب میکنیم باز هم این فایلها هست؟
و مهمتر این که ، آیا این جور فایلها رو میشه توی هاست پیدا کرد و با داونلود اونها از دیتابیس بک آپ بگیریم؟

اگه در این مورد کمی توضیح بدید ممنون میشم.

oxygenws
یک شنبه 13 آذر 1384, 09:05 صبح
آیا وقتی php و mysql رو به صورت دستی نصب میکنیم باز هم این فایلها هست؟
می تونی امتحان کنی :)
آره، هست...

و مهمتر این که ، آیا این جور فایلها رو میشه توی هاست پیدا کرد و با داونلود اونها از دیتابیس بک آپ بگیریم؟
خیر، کاربر و گروه فایل های فوق باید mysql (یا کاربر و گروه مخصوص MySQL) باشه.

tabib_m
یک شنبه 13 آذر 1384, 10:40 صبح
خیر، کاربر و گروه فایل های فوق باید mysql (یا کاربر و گروه مخصوص MySQL) باشه.

ببخشید من منظورتون رو نفهمیدم. میشه بیشتر توضیح بدید؟

oxygenws
پنج شنبه 17 آذر 1384, 18:32 عصر
خیر نمی شه......
دسترسی ای به فایل های ذکر شده نداری.