PDA

View Full Version : می خواستم بدونم دوستان عزیز به چه کتاب نیاز دارید ؟

wallfa
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 00:29 صبح
سلام خدمت دوستان گل و مدیر محترم که تاپیک جذف نکنه !
نظر افراد متخصص مهم تره !

میخواستم بدونم دوستان عزیز و گل به چه کتابی نیاز دارید که مرجع انگلیسیه و دوست دارید فارسیش هم وجود داشته باشه ؟ و به نظرتون جای خالیش در ایران زیادی میکنه ؟

unix88
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 00:53 صبح
در مورد PHP باشه؟

رضا قربانی
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 02:36 صبح
می خوایی بزنی توی کار جعفرنژاد کپی :متفکر: می خوایی رو دستش بلند شی

wallfa
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 10:49 صبح
دوستان در یکی از زمینه های زیر باشه !
php + jquery + css + html + کاربرد پذیری + mysql + همه ی چارچوب ها با زبان پی اچ پی + همه ی سی ام اس هایی که با زبان پی اچ پی
و هر چیزی که به ذهنتون میرسه !

wallfa
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 10:50 صبح
کتاب اول در حال چاپ ، در فکر کتاب دومیم ! قصد این نیست مثل آقای جعفر نژاد برخورد کنم ( توهین نباشه ) . دوست دارم به جامعه خدمت کنم ، وگر نه بلد بودم هر چیزی زیر دستم اومد ترجمه کنم !

به علت زمان بر بودن این مقوله به کتابی که بیشتر مد نظرتون باشه می پردازیم ! واقعا در چاپ کتاب در آمدی نداره ، 8 درصد بالای هر جلد کتاب به بنده می دهند ، و در ثانی ما دو نفریم یک متخصص طراح وب و یک متخصص مترجم
هر کتاب زمان ترجمه تا چاپش 6 ماه طول میکشه در نتیجه فکر نمیکنم 800 هزار تومان پول برای 6 ماه وقت پول زیادی باشه ! پس خواهشن از این فکر ها نکنید !

AmirSky
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 11:43 صبح
ببخشید قاشق نشسته می پرم وسط :لبخندساده:
توی ترجمه های فارسی یه چیزی دوست ندارم اینه که واژهای تخصصی رو مترجم ها اصرار دارن که به فارسی برگردونن. که موقعی که مقاله رو میخونم باید کلی فکر کنم که منظور مترجم چی بوده. در صورتی که اگه واژه های تخصصی برگردونده نشه و فقط با کاراکتر های فارسی نوشته بشه بهتره و وقت خواننده کمتر گرفته میشه.

wallfa
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 11:57 صبح
از پیشنهادتون ممنونم ، حتما به انتشاراتی گوش زد میکنم . اگر دوستان دیگه حرف ایشون قبول دارند همینجا زیر تاپیک ایشون تشکر بزنند بنده هم صفحه نشون میدم بهشون !

بنده سعی کردم در کتاب ترجمه شده کلمات تخصصی یا به همون حالت بنویسم یا این که اگر فارسی شد در فوت نوت توضیح و شرح مختصری در موردش بنویسم !
التبه من از دوستان خواستم اینجا یک کتاب معرفی کنند اما هر کسی داره حرف خودش در مورد کتاب میزنه !

MMSHFE
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 13:08 عصر
با سلام، من پیشنهاد میکنم کتاب CMS Design using PHP and jQuery انتشارات Packt رو ترجمه کنید. توی Flazx.com واسه دانلود هست. ضمناً به نظرم اگه کلمات تخصصی به همون صورت انگلیسی باشن بهتره، کلاً فینگلیش نویسی کار قشنگ و اصولی نیست. راستی، بابت Donation سایت nCIS (http://www.ncis.ir) هم ممنونم. موفق باشید.

wallfa
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 13:48 عصر
خواهش می کنم ! قابل نداشت ! دوستان کسی نظری نداره ؟!

armsoftpc
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 14:58 عصر
به نام خدا
با سلام

می خوایی بزنی توی کار جعفرنژاد کپی :متفکر: می خوایی رو دستش بلند شی
قضیه اش چیه؟ اگه نمیشه به صورت عمومی مطرح کنید ، اگر میشه از طریق پیام خصوصی بفرستید.

با سلام، من پیشنهاد میکنم کتاب CMS Design using PHP and jQuery انتشارات Packt رو ترجمه کنید.
به نظر من هم این کتاب خیلی خوبه، چند وقت پیش یکی از دوستان خواسته بود ، مثل شما کتابی رو ترجمه کنه (که نشد) من هم دقیقا همین کتاب رو معرفی کردم.

MMSHFE
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 15:39 عصر
قضیه خاصی نداره، فقط ایشون لطف کردن و در تمامی زمینه های علم کامپیوتر کتاب تألیف کردن و هیچ کدوم از کتابهاشون هم شکر خدا منابع و مآخذ نداره و گویا همه مطالب رو خودشون گفتن و از هیچ منبعی هم استفاده نکردن. بعلاوه تمامی کتابهاشون از نوع مرجع کامل هست (تصور کنید مرجع کامل PHP با حدود 500 صفحه). احتمالاً چند وقت دیگه کتاب آشپزی هم تألیف میکنن (از نوع مرجع کاملش). منکر این نیستم که معدود کتابهای خوبی هم دارن مثل زبان C که واقعاً عالی نوشته شده ولی بقیه، اکثراً کتابهای خوبی نیستن. واقعاً من نمیدونم اگه ایشون نبودن، اساتید این رشته، مرجع واسه معرفی توی کلاس از کجا گیر میاوردن!!!

unix88
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 20:49 عصر
فکر کنم جای کتابای Html 5 تو بازار خالیه...البته اگه خوب ترجمه شه........
مخصوصآ اگه ترجمه کتابای انتشارات Apress باشه.......

wallfa
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 21:59 عصر
خوب دوستان نظر خواص دیگه ندارند ؟

باید عرض کنم برای من کیفیت مهمه ، البته تمام اینها در کنار زمان میتونه خیلی مهم باشه !

farhadfery
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 10:46 صبح
کتاب اول در حال چاپ ، در فکر کتاب دومیم ! قصد این نیست مثل آقای جعفر نژاد برخورد کنم ( توهین نباشه ) . دوست دارم به جامعه خدمت کنم ، وگر نه بلد بودم هر چیزی زیر دستم اومد ترجمه کنم !

به علت زمان بر بودن این مقوله به کتابی که بیشتر مد نظرتون باشه می پردازیم ! واقعا در چاپ کتاب در آمدی نداره ، 8 درصد بالای هر جلد کتاب به بنده می دهند ، و در ثانی ما دو نفریم یک متخصص طراح وب و یک متخصص مترجم
هر کتاب زمان ترجمه تا چاپش 6 ماه طول میکشه در نتیجه فکر نمیکنم 800 هزار تومان پول برای 6 ماه وقت پول زیادی باشه ! پس خواهشن از این فکر ها نکنید !
اگر هدفت خدمت؛ کتاب ترجمه نکن. به شدت مخالفم با کتاب ترجمه شده. تو زمینه php کتاب های خوبی هست که اصلا نیاز به ترجمه نداره!! وقت خودت را طلف نکن. مثلا همین CMS Design using PHP and jQuery انتشارات Packt که معرفی شد. فکر می کنید واقعا نیاز به ترجمه داره؟ کتاب مثل بلبل داره حرف می زنه:لبخندساده:

MMSHFE
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 10:54 صبح
مثل بلبل برای کسانی که میتونن با بلبلها صحبت کنن خوبه. همه که زبانشون خوب نیست دوست عزیز. ترجمه اگه درست و اصولی و توسط متخصصین کامپیوتر یا هر رشته مرتبط با کتاب اصلی انجام بشه، بهترین نوع خدمته.

farhadfery
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 11:02 صبح
مثل بلبل برای کسانی که میتونن با بلبلها صحبت کنن خوبه. همه که زبانشون خوب نیست دوست عزیز. ترجمه اگه درست و اصولی و توسط متخصصین کامپیوتر یا هر رشته مرتبط با کتاب اصلی انجام بشه، بهترین نوع خدمته.
خود شما بهتر می دونید که زبان بسیار قوی نمی خواد. بیشتر همت و تلاش می خواد. خدمتی که برنامه نویس را متکی به کتاب ترجمه شده کنه به نظر من خدمت نیست. البته هر کس نظری داره.

MMSHFE
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 11:43 صبح
نظر شما هم محترم و صحیحه اما باید دقت کنیم که خیلی از کتابهای لاتین با درنظرگرفتن شرایط اون جوامع نوشته شدن و درنتیجه برای مثال، یکسری نکاتی رو که در اون محیط پیش پا افتاده هستن اصلاً توضیح نمیدن درحالی که اون مطالب اینجا لازمه که گفته بشه. برای مثال، کتابهایی که بعنوان مرجع تدریس در دانشگاهها تألیف میشن مطالب پیشنیاز رو با این فرض که در ترمهای قبلی و دروس پیشنیاز تدریس شده، اصلاً بیان نمیکنن ولی اینجا چون اون پیشنیازها گذرونده نمیشه، لازمه که بیان بشه و چون مؤلف توی ایران زندگی میکنه، اگه متخصص همون رشته باشه میدونه که این مطالب باید گفته بشه و به کتاب اضافه میکنه. دقت کنید که منظور من کتابهایی هست که بصورت ترجمه و تألیف نوشته میشه نه صرفاً ترجمه. موفق باشید.

soroush.r70
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 11:49 صبح
یه کتابی که در مورد یادگیری شی گرایی و معماری چندلایه به صورت مفهومی باشه خیلی بدرد می خوره.

farhadfery
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 12:41 عصر
نظر شما هم محترم و صحیحه اما باید دقت کنیم که خیلی از کتابهای لاتین با درنظرگرفتن شرایط اون جوامع نوشته شدن و درنتیجه برای مثال، یکسری نکاتی رو که در اون محیط پیش پا افتاده هستن اصلاً توضیح نمیدن درحالی که اون مطالب اینجا لازمه که گفته بشه. برای مثال، کتابهایی که بعنوان مرجع تدریس در دانشگاهها تألیف میشن مطالب پیشنیاز رو با این فرض که در ترمهای قبلی و دروس پیشنیاز تدریس شده، اصلاً بیان نمیکنن ولی اینجا چون اون پیشنیازها گذرونده نمیشه، لازمه که بیان بشه و چون مؤلف توی ایران زندگی میکنه، اگه متخصص همون رشته باشه میدونه که این مطالب باید گفته بشه و به کتاب اضافه میکنه. دقت کنید که منظور من کتابهایی هست که بصورت ترجمه و تألیف نوشته میشه نه صرفاً ترجمه. موفق باشید.
در صورتی که به این صورت عمل بشه. شما صحیح می فرمایید و خیلی هم خوبه. که باز هم ایده من اینکه در اینجا باید ضمیمه ایجاد بشه. کتاب نباید ترجمه بشه. اما همانطور هم که شما فرمودید توسط اهلش باید صورت بگیره. اما کاری که الان داره انجام می گیره واقعا این نیست. بلکه ترجمه محض از یه کتاب انجام می شه. که جالبتر اینکه چند فصل آخر کتاب ها معمولا ترجمه نمی شه!!
الان تو بازار یکسری کتاب که واقعا نیاز به ترجمه نیست داره ترجمه می شه. حتی کار به جایی رسیده که کتاب های teach yourself visulally که بهتر می دونید تمام تصویری هست داره فارسی چا پ می شه.
یا سری کتاب های step by step یا inside out یا dummy. اینها واقعا ترجمه معنی نداره!! حتی کار به جایی رسیده که کتاب های MCSE, MCITP, CCNA, CCNP, ... اینها داره ترجمه می شه!! اینها فقط برای کسب درآمد یا کسب شهرت

wallfa
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 13:38 عصر
دوست عزیز بهتون گفتم که هدف در امد نیست ! کسی هم 6 ماه زحمتش برای 800 هزار تومان خراب نمیکنه ، در حالی که من میتونم با یاد گیری یه دونه از اون کتابها پولش در عرض یک ماه در بیارم !

دوست عزیز ، وقتی وارد دانشگاه میشی و فقر علمی داخل متوجه میشی وقتی که سایت دانشگاه با هزینه 5 میلیون بالا اومده و سیستم جوملا داره استفاده میکنه و خیلی مسائل دیگه که حتی معاون وزیر ارتباطات هم اون نمیدونه ! اون وقت می فهمی چه خبره !
وقتی خیلی از شرکت داخلی در طراحی یک سیستم مدریت محتوا که چیزی نداره اجزند ! اون وقت متوجه می شید که نیاز به ترجمه هست یا نه ؟
من خودم خیلی از نکات با کتاب ترجمه شده یاد گرفتم ! حرف های شما هم نمیتونه جلو راهم بگیره ، چون میدونم راهم درسته !

برادر من کتاب باید به زبان خودش خونده بشه ! اما وقتی ما هنوز در همه زمینه ها فقر علمی داریم راهی جز این نیست !

wallfa
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 13:39 عصر
من قصد دارم کتاب بعدی ، امنیت در برنامه های پی اچ پی باشه نظرتون چیه ؟!

soroush.r70
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 13:42 عصر
بد نیست ولی در مورد شی گرایی و معماری چند لایه باشه بهتر نیست که به طور مفهومی آموزش بده...؟

wallfa
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 13:50 عصر
داداش اسم کتاب پیدا کن بذار اینجا تا دوستان گل بروند ببینند چطوره ! در مورد معماری چند لایه من با این که بیش از 100 عدد کتاب در همین زمینه به زبان اصلی دارم ندیدم !

ممنون میشم اسمش بذارید !

farhadfery
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 19:05 عصر
دوست عزیز بهتون گفتم که هدف در امد نیست ! کسی هم 6 ماه زحمتش برای 800 هزار تومان خراب نمیکنه ، در حالی که من میتونم با یاد گیری یه دونه از اون کتابها پولش در عرض یک ماه در بیارم !

دوست عزیز ، وقتی وارد دانشگاه میشی و فقر علمی داخل متوجه میشی وقتی که سایت دانشگاه با هزینه 5 میلیون بالا اومده و سیستم جوملا داره استفاده میکنه و خیلی مسائل دیگه که حتی معاون وزیر ارتباطات هم اون نمیدونه ! اون وقت می فهمی چه خبره !
وقتی خیلی از شرکت داخلی در طراحی یک سیستم مدریت محتوا که چیزی نداره اجزند ! اون وقت متوجه می شید که نیاز به ترجمه هست یا نه ؟
من خودم خیلی از نکات با کتاب ترجمه شده یاد گرفتم ! حرف های شما هم نمیتونه جلو راهم بگیره ، چون میدونم راهم درسته !

برادر من کتاب باید به زبان خودش خونده بشه ! اما وقتی ما هنوز در همه زمینه ها فقر علمی داریم راهی جز این نیست !
شکر خدا فقری در کار نیست. مساله اینکه همه می خاند برنامه نویس باشند و زحمت هم نکشند. اینکارهای شما هم سودی نداره. وقت طلف کردنه. برنامه نویسی که حس و حال خوندن یه کتاب روان و شیرین زبان اصلی را نداره با کتاب های شما هم به جایی نمی رسه. می دونی چرا؟ چون اون اصلا از اولش برنامه نویس نبوده. فقط با کتاب شما هم یه مدت سرگرم.
من نمی خام بگم شما حتما دنبال سود مالی یا کسب شهرت و اعتبار هستید. اما می تونم بگم وقت خودت و مردم را حتما داری می گیری.
صلاح کار خویش خسروان دانند!! هر کاری دوست داری بکن.

MMSHFE
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 19:28 عصر
دوستان عزیز لطفاً بحث بی دلیل نکنید. ایشون پرسیدن ترجمه چه کتابی به نظرتون مفیده. نظرسنجی درمورد ترجمه کردن راه نیفتاده که اینطوری بحث رو مخدوش میکنید. نظر هر فرد در جایگاه خودش کاملاً محترم و متینه اما مشروط بر اینکه به نظر سایر افراد هم احترام گذاشته بشه. مثلاً من خودم الآن دارم فیلمهای آموزشی درست میکنم. حالا اگه یکی بیاد و بگه این کار فایده نداره یا وقت تلف کردنه، نظر شخصی خود اون فرد هست و میتونه از اون آموزشها استفاده نکنه اما این مسئله باعث نمیشه که واقعاً کار من بی ارزش باشه و به درد کسی نخوره. شاید خیلیها باشن که با فیلمهای آموزشی بهتر از صد تا کتاب یاد بگیرن. درمورد کتاب هم شاید خیلیها با یک کتاب خوب فارسی که متأسفانه تعدادش کمه، بتونن شروع به کار کنن و وقتی به مهارت کافی رسیدن، برای پیشروی بیشتر به سراغ منابع لاتین برن. موفق باشید.

armsoftpc
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 21:39 عصر
به نام خدا
با سلام

شکر خدا فقری در کار نیست. مساله اینکه همه می خاند برنامه نویس باشند و زحمت هم نکشند. اینکارهای شما هم سودی نداره. وقت طلف کردنه. برنامه نویسی که حس و حال خوندن یه کتاب روان و شیرین زبان اصلی را نداره با کتاب های شما هم به جایی نمی رسه. می دونی چرا؟ چون اون اصلا از اولش برنامه نویس نبوده. فقط با کتاب شما هم یه مدت سرگرم.
من نمی خام بگم شما حتما دنبال سود مالی یا کسب شهرت و اعتبار هستید. اما می تونم بگم وقت خودت و مردم را حتما داری می گیری.
صلاح کار خویش خسروان دانند!! هر کاری دوست داری بکن.
من نیز همانند سایر دوستان با نظرات شما شدیدا مخالفم، این چه حرفی است که می زنید، شیرینی کجا بود.
به جای این که شما مترجمان کتاب را تشویق به این کار کنید ، می گید که بدرد نمی خوره، کسی در زبان انگلیسی مثل بلبل نیست ، نباید برنامه نویسی یاد بگیره ، خود من با کتاب های فارسی که تعداد صفحات به 700 تا میرسه ، شروع کردم ، الان هم در حد خود موفق شده ام.
اگر می خواهید بگویید که بشینند کلمه به کلمه با دیکشنری و سواد قبلی خودشان ترجمه کنند ، خیلی از کسانی که میخواهند برنامه نویسی یاد بگیرند وقت این کار را ندارند.
به نظر من هرچه کتاب بیشتر ترجمه بشه، برای کشور بهتر است.

صد در صد قبول دارم، چرا حالا اون رو میگی ، بهترین دانشگاه صنعتی ایران شریف و دیگر دانشگاه مثل امیر کبیر ، علم و صنعت و.. به جای این که مطالب بدرد بخور را به کسانی که دو روز دیگه می خواند برنامه نویس بشند رو یاد بدند ، یک مشت شروور و چرت پرت بخورد دانشجو ها می دهند.
دولت و وزیر ارتباطات اینا رو از ما بهتر می دونند، اما کیه که توجه کنه!!!

wallfa
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 15:37 عصر
مهندس جان خوب حرفی زدند اینجا تاپیک نقد نیست که ترجمه خوبه یا بده ، تاپیک اینه که چه کتابی ترجمه کنم ؟!
و هنوز به نتیجه ای از این لحاظ نرسیدم ! خوب در مورد جواب به حرف بعضی ها ، فشار بهشون میاد چون از همین مراجع برای پیشرفت خودشون استفاده کردند و الان دارند استفاده مالی ازش می برند ، می ترسن که نکنه یه زمانی یه کتابی ترجمه بشه و بقیه استفاده کنند .
التبته منظورم با ایشون نیست !
من یه سئوال دارم چرا با این که خیلی ها دارند می گند ایران از لحاظ برنامه نویسی کم نداره ، اما هنوز یه سیستم مدریت محتوا رایگان که توسط متخصصان داخلی توسعه یافته باشه نداریم ؟
که یه شهرت هم داشته باشه ؟

خیلی خنده داره یه بنده خدا 6 ماه پیش به بنده می گفت ، که نمیخواهد یه سیستم مدریت محتوا داخلی بنویسی که رایگان باشه می گفتم چرا ؟ می گفت خوب ورد پرس و جوملا و ... هستند !
من یه سئوال از ایشون دارم که 6 ماه کار من تاخیر انداخت !
چرا با وجود این همه سیستم ما شاهد اونیم که هر روزه سیستم مدریت محتوا رایگان در دنیا به وجود میاد ! من خودم تا همین امروز بیش از 35 نوع سیستم مدریت محتوا دیدم که در نوع خودشون بی نظیرند ، اما وقتی که نوبت به ایران میرسه ، یه عده می گند خوب نوشته شده نیاز به دوباره کاری نیست !
خنده دار اینه همین آقا با این همه ادعا می گفت من می خواهم استخدام شرکت نوکیا بشم ، 6 ماه بعد ازش پرسیدم زد زیر حرفش !

پس به جای مجادله و خود خواهی بیایید با هم فکر یه شیوه در آمد به نام اوپن سرس باشیم ! من در داخل کتاب که در حال چاپ در مقدمه از همه اونهایی که کتاب می خونند همین درخواست دارم و دامنه tooy.org
به منظور همین کار ارائه کردم !

شاید بتوانیم در کنار هم گامی بزرگ بر داریم !

wallfa
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 15:44 عصر
دیگه مجادله ادامه ندیم .

از مهندس می خواهم هر کسی دیگه همین جا حرفی زد پستش پاک کنه !

از دوستان گل میخواهم اگر سر در نمیاوند حداقل نظر دهی کنند .

کتاب بعدی دوست دارید در مورد امینت باشه ؟ امنیت در پی اچ پی .
در مورد طراحی سیستم مدریت محتوا ؟ کم پیدا .
در مورد ام وی سی ؟ یه معماری که اصولا کم پیدا
در مورد قالب های سیستم فروشگاهی مثل مگنتو ؟ سایت فروشگاهی
در مورد سیستم مدریت محتوا مثل وردپرس ؟ خوب وبلاگها و غیره ... سایت دانلود
در مورد سیستم مثل سواپ ؟ این در مورد سیستم بانکی ایران

در مورد اچ تی ام ال 5 ؟ این کاربرد زیادی در سیستم عامل ویندوز 8 داره ، چون می تونید باهاش مترو استایل های ویندوز 8 طراحی کنید .

در مورد جی کوئری ؟ نظر خودم روی کتاب همراه مثاله ، چون جی کوئری فراگیری به دو تا تئوری ختم نمیشه !

به خاطر اینکه هم مجادله نباشه و هم بحث و ... از دوستان گل میخواهم نظراتشون با پایم خصوصی برام بفرستند .
دلیل این که چرا باید خصوصی باشه جریان براتون میگم !

reza10wert
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 22:30 عصر
من موافقم خیلی کار خوبی هست
اما قبل از اون باید همه ماها ( من مبتدی ) دستورات رو کامل بدونم تا بدونم امنیت چیست و ...
در کل کار قشنگی هست

farhadfery
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 22:40 عصر
من مجادله ندارم. هر کاری که می خواهی بکن.
در ضمن پستتم ویرایش کن:

خیلی خنده داره یه بنده خدا مثل همین آقا 6 ماه پیش به بنده می گفت ، که نمیخواهد یه سیستم مدریت محتوا داخلی بنویسی که رایگان باشه می گفتم چرا ؟ می گفت خوب ورد پرس و جوملا و ... هستند !
من یه سئوال از ایشون دارم که 6 ماه کار من تاخیر انداخت !
نمی خواد کسی را برای من مثال بزنید. این یه تیکه را که bold کردم حذف کن.:عصبانی:

wallfa
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 23:20 عصر
داداش اونم ویرایش شد . فقط توی نظر سنجی شرکت کن خواهشا

plague
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 14:59 عصر
مواردی که به نظر من میاد
1: امنیت
2: معماری و پترن های مختلف
3:شی گرایی
(2 و 3 معمولا با هم هستن کتاب هاشون )
4: ساخت وبسرویس ها با استفاده از php

و موردی که کمتر توی کتاب هایی ایرانی دیدم
آموزش چند تکنولوژی طراحی وب به همراه مثال ها و ساخت اپلیکیشن هاست

مثلا php و jquery و html5

این جور موارد رو معمولا با مثال های کاربردی آموزش میدن که از استقبال بالایی برخوردار میشه

Beginner2013
یک شنبه 03 اردیبهشت 1391, 20:51 عصر
با سلام.دوست عزیز کتابی هست در مورد PHP-GTK که بیش ترشو خوندم،خیلی ساده گفته می خواستم ترجمش کنم،اما بخاطر امتحانات میان ترم فعلا منصرف شدم،اگر خواستید ترجمه کنید،همینجا بگید که منم بعدا دنبالش نرم.
لینک دانلود (http://download.ripped.ru:8080/misc/PHP-GTK2%20Demystified.pdf)

مزایا:
-به شخصه کتاب فارسی در این زمینه ندیدم.
-بعضی از کاربران این انجمن ممکنه زبان دیگه جز PHP بلد نباشن و بخوان یه روزی یه برنامه دسکتاپ درست کنن حداقل حرفی برای گفتن داشته باشن.
-این کتاب تعداد صفحاتش(122) کمه،زبانش ساده و روانه
-ممکنه خود شما هم چیزای جدید یاد بگیرید که براتون مفید خواهد بود.

AmirSky
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 00:48 صبح
اکثر طراح های وب هنوز از روش های قدیمی html استفاده میکنند. مثلا برای خیلی از کارها باید css استفاده کرد که هنوز از html استفاده میشه
مثلا بجای "dir="rtl در html میشه از ;direction: rtl در css استفاده کرد
و یه چیز مهتر اینکه خیلی از عناصر که در html استفاده میشد الان در htm5 استفاده نمیشه و بجای اونها باید از css استفاده نمود و این بسیار اهمیت داره
به نظر من کتاب فارسی برای html5 کم وجود داره و اونهایی که هست زیاد جالب نیست
من کتاب
HTML5 designing rich internet applications نوشته Matthew DaviD رو دانلود کردم و قسمتی از اون رو خوندم . کتاب خوبیه
فکر کنم برای ترجمه بد نباشه

lady64
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 11:39 صبح
با سلام.دوست عزیز کتابی هست در مورد PHP-GTK که بیش ترشو خوندم،خیلی ساده گفته می خواستم ترجمش کنم،اما بخاطر امتحانات میان ترم فعلا منصرف شدم،اگر خواستید ترجمه کنید،همینجا بگید که منم بعدا دنبالش نرم.
[.
منم با این موافقم.وقتی ترجمه کردید اطلاع هم بدید.