PDA

View Full Version : ایجاد یک Table در دیتابیس با هر بار کلیک بر روی یک Button

va2012
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 12:26 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز !

چند تا سوال درمورد دستورات SQL داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- من یک Button در برنامه قرار دادم که با هر بار کلیک کردن روی اون باید یک Table با تعداد ستونهای مشخص در دیتابیس تولید بشه و از دستور زیر برای تولید Table استفاده می کنم. ولی این دستور یک نام ثابت داره که برای بار دوم که روی باتن کلیک میشه Error میده چون نام جدول تکراری هست. حالا می خوام بدونم چطور میشه این دستور رو تغییر داد و نام Table رو به یک متغیر مثل (i) وابسته کرد که هر بار که روی Button کلیک میشه اندیس این نام یک شماره تغییر کنه و برنامه Error نده؟

string strSql = @"CREATE TABLE TableName (1 Text,2 Text,3 Text,4 Text,5 Text,6 Text)";

2 - دوم اینکه چطور میشه تعداد این جداول رو از کاربر دریافت کرد؟
3- با چه دستوری میشه از یک جدول دیتابیس یک کپی گرفت و داخل همون دیتابیس ذخیره کرد؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 14:24 عصر
سلام.
به این شکل بنویسید.
string strSql = @"CREATE TABLE TableName"+i.tostring()+" (1 Text,2 Text,3 Text,4 Text,5 Text,6 Text)";

حالا اون i یک متغیر هست که خودتون باید مقدار دهی کنید و میشه هرچیز دیگری به جای اون باشه.

va2012
پنج شنبه 31 فروردین 1391, 14:29 عصر
خیلی ممنون از جناب مدیر بابت راهنمایی.

چطور میشه کد بالا رو طوری نوشت که تعداد ستون هایی که قراره در این جدول تولید بشه رو از کاربر در یک TextBox دریافت کنه؟ مثلا این کد همیشه جدولی با 6 ستون ایجاد می کنه در صورتیکه من می خوام تعداد این ستون ها رو کاربر مشخص کنه.

string strSql = @"CREATE TABLE TableName"+i.tostring()+" (1 Text,2 Text,3 Text,4 Text,5 Text,6 Text)";

و دوم اینکه چطور میشه با کلیک کردن روی یک لیبل بشه اون رو ویرایش کرد یعنی کاربر روی متن لیبل کلیک میکنه و متن به حالت انتخاب در میاد و بعد با وارد کردن متن جدید - متن لیبل ویرایش بشه و آیا برای این کار لازمه که حتما تغیرات در یک دیتابیس ذخیره بشه یا نه؟