PDA

View Full Version : آیا میشه فونت را Resource کرد ؟

habedijoo
یک شنبه 13 آذر 1384, 12:28 عصر
سلام

من دارم برای یه برنامه یک کنترل میسازم . این کنترل از یه فونت خاص استفاده میکنه . آیا میشه فونت را Resource کرد و توی برنامه آدرسشو قرار داد . ؟

می دونم که باید هر فونتی حتما رجیست بشه . ولی گفتم شاید این فکر خیلی هم مسخره نباشه .

saghari
شنبه 19 آذر 1384, 00:50 صبح
با سلام
سوال خیلی خوبیه. اگه جوابش رو پیدا کردید ممنون میشم در اختیار من هم قرار بدید.
Reza_Saghari@Yahoo.com

PalizeSoftware
شنبه 19 آذر 1384, 01:01 صبح
بله چرا که نه. شما اراده کنید هر چیزی رو می‌تونید resource کنی. منتها چرا باید داخل کنترل قرارش بدی؟
راجع به کنترل بیشتر توضیح بده.

habedijoo
شنبه 19 آذر 1384, 08:34 صبح
سلام به همه

قبل از هر چیز آقای PalizeSoftware ممنون از جوابتون توی PM دستت درد نکنه . .

در مورد این سوال هم بگم که سوالم کلیه . من چون در حال ساخت یه کنترل واسه خودم هستم نام کنترل را آوردم .

سوالم اینه که : فرض کنید برنامه از یه فونتی استفاده میکنید که معمول نیست و بصورت عادی روی ویندوز نصب نباشد . آیا میشه فونت رو Resource کرد و مثلا فونت TextBox رو برابر این فونت Resource شده قرار داد . تا دیگه نیازی به نصب فونت نباشه . این طوری برنامه روی هر ویندوزی بدون نیاز به نصب فونت بدرستی کار میکنه .

pantea_l62
شنبه 19 آذر 1384, 08:42 صبح
من توی web application دیدم که چنین کاری رو می شه کرد این کار بهش می گن تو کار کردن فونت!!
حتما توی windows app هم میشه.
می گردم شاید پیداش کنم

حامد مصافی
شنبه 19 آذر 1384, 16:11 عصر
سلام
بعد از اینکه فونت رو به صورت ریسورس به برنامه اضافه کردید در هنگام اجرای برنامه اونو در قالب یک فایل جداگانه ذخیره کنید و سپس با استفاده از تابع زیر فونت رو رجیستر کنید

Private Declare Function AddFontResourceA Lib "gdi32.dll" (ByVal lpFileName As String) As Long

lpFileName مسیر فایل فونت است.