PDA

View Full Version : سوال: نحوه انتقال اطلاعات به صورت کد شده و دریافت اطلاعات به شکل بانک اطلاعاتی

Mafia_ir
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 13:18 عصر
سلام

1) من با C# برنامه نوشتم میخوام که اطلاعاتی که توسط برنامه به بانک اطلاعاتی فرستاده میشه و از اون دریافت میشه به شکل کد شده باشه . ممنون میشم راهنمایی کنید .

2) من چون زبان PHP بلد نیستم از یک نفر که اونم کم بلد بود :لبخند: پرسیدم اونم برای دریافت اطلاعات به من این راه رو پیشنهاد داد :
echo $row['x'] . "," . $row['xx']."," . $row['xxx'].",". $row['xxxx'].",".$row['xxxxxx']."," . $row['xxxxxxxx']."," . $row['xxxxxxxxxxxxx'].",";

و بعد من با C# اون رو به شکل یک متن دریافت میکردم و با کلی بد بختی جدا میکردم ! :اشتباه: حالا راهی نیست که یکباره اطلاعات به شکل یک DataSet به برنامه منتقل بشه ؟! :لبخند: یا با همون روش که قبلا کار میکردم باید کار کنم ... ؟؟؟؟؟ !

ممنون

Unique
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 15:14 عصر
اصلا خوب توضیح ندادین و به همین خاطر جوابی نگرفتین در ضمن شما باید توی بخش #C میپرسیدین و نه توی بخش PHP.
میشه توضیح بدین میخواین دقیقا چیکار کنین ؟ اطلاعات را به یک URL بفرستین و توی بانک ذخیره بشه ؟ اطلاعاتی را از یک بانک از طریق URL بگیرین ؟ منظور این دو تا سوال اینه که خود برنامه #C به بانک دسترسی نداره ؟

حالا راهی نیست که یکباره اطلاعات به شکل یک DataSet به برنامه منتقل بشه ؟
نه نمیشه ، شما باید مثلا اطلاعات را در فرمت XML بگیرین وتوی Dataset قرار بدین !

Mafia_ir
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 18:00 عصر
منظور این دو تا سوال اینه که خود برنامه #C به بانک دسترسی نداره ؟
نه ! دسترسی نداره ! من میخوام برنامه ای برای اشتراک فایل بنویسم و برای امنیت بیشتر جلوی دسترسی مستقیم برنامه رو به بانک اطلاعاتی که روی هاست قرار داره رو گرفتم ! یعنی اول برنامه یک درخواست به یک صفحه PHP روی اینترنت میفرسته و بعد اون صفحه هم با بانک اطلاعاتی ارتباط برقرار میکنه و اطلاعات رو گرفته و به برنامه میدهد ! ( توضیح از این کامل تر !! )
خوب حالا برای اینکه نشه راهت اونچیزی که بین سرور و کلاینت ها رد و بدل میشه رو فهمید گفتم شاید بتونم اطلاعات رو به شکل کد ارسال و بعد دریافت کنم ! خوب حالا سوال اینجاست که باید الگریتم کد کردن رو خودم بنویسم یا اینکه راهی برای کد کردن داده ها هست یا ... ؟! ؟! ؟!

ravand
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 19:11 عصر
براي كد كردن اطلاعات مي توني از md5 استفاده كني . من توي كتابم توضيح دادم:
http://s2.picofile.com/file/7337433438/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4_php_%D8%A8%D9%87_%D 8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86_%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87.pd f.html
قسمت md5 رو بخون

MMSHFE
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 23:27 عصر
الگوریتم کدکردن زیاده ولی باید دقت کنید که از الگوریتمهای برگشت پذیر استفاده کنید و ضمناً اونطرف هم #C بتونه دیکد کنه. مثلاً ترکیب base64 و AES مناسبه. البته اگه خودتون هم یک انکودر/دیکودر بنویسید، میشه نتیجه مناسبی گرفت. فقط باید به اندازه کافی پیچیده و غیرقابل حدس زدن باشه. از MD5 نمیشه در اینجا استفاده کرد چون برگشت پذیر نیست و اونطرف #C نمیتونه ازطریق اطلاعات کدشده، به داده های اصلی برسه. بهترین راه هم برای ارسال اطلاعات همونطور که دوستمون گفتن، استفاده از XML هست. موفق باشید.

bade saba
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 01:20 صبح
چرا از web service استفاده نمیکنی؟؟ شما با ایجاد یک web service توابعی رو تعریف میکی (روی سرور) که اون توابع با بانک اطلاعاتی شما کار میکنه و شما هم میتونی این توابع رو توی #C اد کنی و از اونا استفاده کنی، به این شکل شما میتونی خروجی اون توابع رو به هر شکلی که میخای تعریف کنی و #C اون رو به همون شکل دریافت میکنه. البته این وسط اطلاعات به شکل XML بین web service و برنامه شما رد و بدل میشه اما این تبدیل شدن و دوباره برگشتن به حالت اول از فایل XML توسط خود #C و web service مدیریت میشه و شما با اونها درگیر نخواهید بود

موفق باشید