PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ReStore کردن یک پنجره

mbshareat
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 22:28 عصر
سلام و خدا قوت
من با این کد سعی در Restore کردن پنجره ای دارم که در حالت Minimize هست:

ShowWindow(1442682, SW_SHOW);
هندل رو هم با برنامه Silve Handle Viewr آقای مجتبی تاجیک بدست آوردم.
مشکل اینه که پنجره بالا میاد ولی عملا هنوز REStore نشده چون وقتی علامت - گوشه فرم رو می زنم کوچیک نمی شه و وقتی رو آیکن پنجره در نوار وظیفه کلیک راست می کنم هنوز هم گزینه REStote رو داره.
وقتی Restore کلیک راست تسک بار رو می زنم تازه بعدش با زدن - گوشه پنجره می تونم پنجره رو به نوار TaskBar بر گردونم!
من SW_SHOWNOACTIVATE و SW_SHOWNORMAL و SW_Restore رو هم امتحان کردم نتیجه یکسان بود.
آیا اصلا ShowWindow برای این کار نیست؟

Felony
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 23:11 عصر
با SW_Restore نباید مشکلی باشه ؛ برنامه ای که قصد Restore کردنش رو داری چی هست ؟ خودت نوشتی ؟ اگر خودت نوشتی Message Handler خاصی براش ننوشتی ؟

mbshareat
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 00:46 صبح
نه برنامه من نیست ولی از اونجایی که اول نام کلاس کامپوننتهاش T داره حدس می زنم با دلفی نوشته شده.
اما راستش من با یه برنامه دلفی هم امتحان کردم همین مشکل رو داشت.
نکنه مشکل از ویندوزمه چون قبلا بالا نمی اومد Repair کردم راه افتاد!!!
این برنامه رو که هیچی جز یک فرم نداره رو بررسی کنین.من امتحان کردم باز هم مشکل سر جاش بود:
86063

Felony
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 06:31 صبح
خوب برنامه هایی که با دلفی نوشته میشن دارای یک فرم مخفی هستند که پنجره های برنامه رو کنترل مکینه ( Application ) ، این فرم از کلاس TApplication مشتق شده ، برای Restore کردن برنامه های نوشته شده با دلفی باید پیغام WM_Restore رو به این فرم بفرستید نه فرم های برنامه ، برای پیدا کردن هندل این فرم میشه همچین تابعی نوشت :

function GetApplicationFormHandle: THandle;
begin
Result := FindWindow('TForm1', 'Form1');
Result := FindWindowEx(0, Result, 'TApplication', nil);
end;

mbshareat
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 21:42 عصر
ظاهرا برنامه رو با دلفی ننوشتند و وقتی از ShowWindow استفاده می کنم هندل فرم رو بهش بدم درست کار می کنه اما گاهی هندل Application رو صفر بر می گردونه و گاهی نه و وقتی هندل غیر صفر رو با SW_MINIMIZE به کار می برم میاد دلفی رو به تسکبار می بره!