PDA

View Full Version : بدست آوردن قیمیت یک نرم افزار

h_mohamadi
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 11:52 صبح
سلام بر دوستان و اساتید گرامی
من می خواستم از یکی از دوستانم سورس یک نرم افزار که بادلفی نوشته است را خریداری کنم می خواستم بدانم چطوری باید بر روی آن قیمت بگذارم؟
این نرم افزار چند سال سابقه دارد و مشتریانی هم دارد که دارند از آن استفاده می کنند
ممنون می شوم کامل من را راهنمایی کنید تا بتوانم قیمت عادلانه ای بر روی آن بگذارم.

hamid-nic
شنبه 02 اردیبهشت 1391, 14:47 عصر
سلام
خوب یه سری اطلاعات فنی بدهید ؟ تصویری ؟ نوع برنامه نویسی ؟ امکانات ؟

h_mohamadi
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 08:26 صبح
سلام
خوب یه سری اطلاعات فنی بدهید ؟ تصویری ؟ نوع برنامه نویسی ؟ امکانات ؟

یک برنامه حسابداری کامل است و برنامه نویسی با دلفی 7 است و ...
به علت معروف بودن نمی توانم عکسی از آن بگذارم
می خواستم آیا معیاری برای قیمت گذاری وجود دارد مثلا تعداد فرم * قیمت و یا چیز دیگر و یا روش دیگر ممنون می شوم راهنمایی فرمائید

عقاب سیاه
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 21:48 عصر
اره اگه یه راهی باشه خیلی خوبه
مثلا خودتون برای قیمت گذاری روی نرم افزار هایی که نوشتین چی کار می کنین؟ اصلا همه چی کار می کنند؟

tiphooo
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 00:47 صبح
شما برای خرید نرم افزار یا باید حسابدار باشید یا برنامه نویس و یا شخصی با یکی از این خصوصیات در مورد برنامه شما نظر بدهد (برنامه را ببیند)
ملاک خوب بودن نرم افزار تعداد زیاد فرمها نیست بلکه گاها کاملا برعکس است
شما نیازهای اساسی یک برنامه حسابداری را بررسی کرده و ببینید تا چه اندازه این برنامه ایده ال است
دیتابیس برنامه چیست؟
ممکن است برنامه یک میلیون هم نیارزد ولی 200 مشتربی با مجموع پشتیبانی ماهیانه بیش از 10 میلیون داشته باشد
بنابراین بدون جزئیات تصمیم گیری مشکل است
ولی سورس یک برنامه حسابداری خوب ، نه برنامه های معمول موجود در بازار بدون هیچ مشتری حدود 10 میلیون و شاید بیشتر باشد
یک نرم افزار حسابداری خوب حداقل 400 تا 500 گزارش متنوع باید داشته باشد
البته فراموش نکنید منظور من در کل تاپیک سیستم حسابداری مالی بود نه زیرمجموعه های آن شامل انبار ، خزانه ، دستمزد و ....
زیر سیستم ها هرکدام جداگانه برای خود یک قیمت دارند
مراقب این قضیه باشید که مشتریان بیشتر با نرم افزار ارتباط دارند یا با فروشنده نرم افزار چون ممکن است فروشنده یک نسخه بهتر تولید کرده و قصد دارد نسخه قدیمی تر را بفروشد و بعد از مدتی مشتریان را به سمت نسخه جدید سوق دهد که از لحاظ قانونی هم هیچ ایرادی ندارد