PDA

View Full Version : یه سوال ساده در رابطه با طراحی فرمم برا سایتم(تخصصی نیست لطفا)

samadblaj
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 00:11 صبح
سلام

ببخشید یه مشکل دارم، یه سایت ویندوز ساختم الان می خوام یه فرم طراحی کنم با asp آشنام.

سوالم : آیا غیر از asp نیاز به html یا java هم هست، خوب نمیشه فقط به کدهاش asp باشه.

textbox1.text="ok";

یعنی میشه قالب رو فقط با این نوع فرمت طراحی و پیاده کرد؟ (مبتدی :لبخند: )

hastiam
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 09:56 صبح
سلام

ببخشید یه مشکل دارم، یه سایت ویندوز ساختم الان می خوام یه فرم طراحی کنم با asp آشنام.

سوالم : آیا غیر از asp نیاز به html یا java هم هست، خوب نمیشه فقط به کدهاش asp باشه.

textbox1.text="ok";

سلام اگر با asp آشنایی داشته باشین می دونید که برای طراحی یک فرم ساده حداقل باید با html آشنایی داشته باشید چون با html و css هست که ظاهر یک فرم (در واقع همان Design ) طراحی میشه.
برای شروع حتما html و css هم یاد بگیرید ولی از javascript (برای شروع کار) فعلا میشه صرف نظر کرد.
موفق باشید.:لبخندساده:

samadblaj
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 16:23 عصر
ممنونم از پاسختون.

خوب که یه خط از کد ASP هستش خوب من با کد زیر یه متن توی تکس نوشتم و اجرا کردم توی IE باز شد متن رو نمایش داد و نیازی هم به java یا HTML نبود، صد در صد همین فایل رو برد رو نت بدون HTML ؟ میشه؟

text1.text="ok";

samtemehr
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 22:26 عصر
ببین دوست عزیز شما با asp به تنهایی می توانید اطلاعات رو از سمت کوئریهای sql فراخوانی کنید و اونها رو در فرم پیاده کنید.

hastiam
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 12:23 عصر
خوب که یه خط از کد ASP هستش خوب من با کد زیر یه متن توی تکس نوشتم و اجرا کردم توی IE باز شد متن رو نمایش داد و نیازی هم به java یا HTML نبود، صد در صد همین فایل رو برد رو نت بدون HTML ؟ میشه؟

text1.text="ok";
دوست عزیز، بله شما تونستید این خط دستور رو اجرا کنید برای اجرا شدن دستورات اینچنینی نیازی به html نیست کدهای html بیشتر برای طراحی ظاهر سیستم استفاده میشه اگه ظاهر پروژه واستون مهم نیست و فقط اجرا شدن یک سری دستورات مثلا C# و یا VB مد نظرتون باشه لازم نیست از html چیزی بدونید.
ولی در کل باز هم تاکید می کنم اگه می خواید یک WebApplication و یا یک WebSite خوب طراحی کنید با html و به خصوص با css باید آشنایی کامل داشته باشید. مثلا اگه بخواید فرمتون یک background داشته باشه و یا به یک textbox خاص border بدید.
هر چند شاید بگید اینها رو هم میشه با یک خط دستور سی شارپ انجام داد اما شما این کار رو از سمت سرور انجام میدید که منطقی نیست و روی سرعت سیستم در سطح وسیعتر تاثیر میذاره و سیستم ممکنه کندتر اجرا بشه در حالی که اگه html بدونید کلاینتی این کارها رو انجام میدید و اجرا شدن سیستم هم سریع تر هست.:لبخندساده:
موفق باشید.

samadblaj
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 13:46 عصر
ببین دوست عزیز شما با asp به تنهایی می توانید اطلاعات رو از سمت کوئریهای sql فراخوانی کنید و اونها رو در فرم پیاده کنید.

ساده تر لطفا.

دوست عزیز، بله شما تونستید این خط دستور رو اجرا کنید برای اجرا شدن دستورات اینچنینی نیازی به html نیست کدهای html بیشتر برای طراحی ظاهر سیستم استفاده میشه اگه ظاهر پروژه واستون مهم نیست و فقط اجرا شدن یک سری دستورات مثلا C#‎ و یا VB مد نظرتون باشه لازم نیست از html چیزی بدونید.
ولی در کل باز هم تاکید می کنم اگه می خواید یک WebApplication و یا یک WebSite خوب طراحی کنید با html و به خصوص با css باید آشنایی کامل داشته باشید. مثلا اگه بخواید فرمتون یک background داشته باشه و یا به یک textbox خاص border بدید.
هر چند شاید بگید اینها رو هم میشه با یک خط دستور سی شارپ انجام داد اما شما این کار رو از سمت سرور انجام میدید که منطقی نیست و روی سرعت سیستم در سطح وسیعتر تاثیر میذاره و سیستم ممکنه کندتر اجرا بشه در حالی که اگه html بدونید کلاینتی این کارها رو انجام میدید و اجرا شدن سیستم هم سریع تر هست.:لبخندساده:
موفق باشید.

ممنونم که توضیح داید خوب ببینید من از html خوشم نمیاد html خیلی پیچیده و دشوار هستش فرم من ساده است با این هم کارم راه میفته(با این حال خیلی عالیه که میشه دستورات c# رو توی وب استفاده کرد).

الان پس دستور بالا رو میشه گذاشت توی سایت، چه خوب.

Mohandes2009
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 17:46 عصر
سلام

textbox1.text="ok";

دوست عزیز پایه طراحی وب HTML است!!!

و در HTML ، از CSS و JavaScript و یا Jquery استفاده میشود....