PDA

View Full Version : سوال: غیرفعال شدن یکی از قسمت های combobox

حمیدرضا1
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 19:05 عصر
سلام خدمت همه دوستان.من دارم یه برنامه می نویسم که به این صورته:
1_ این برنامه یک سالن ورزشی است که باید تو اون بتونم استاد و شاگرد رو ثبت نام کنم و اطلاعات اونا رو بگیرم.
2_ باید جدول مسابقات داشته باشم و جدول کلاس ها وجدول اطلاعات اساتید و جدول اطلاعات شاگردان.
3_حالا باید برای اینا سرچ و آپچدیت و دلت و اینزرت رو درست کنم.
حالا سوال من : می خوام وقتی یه استاد برای ثبت نام اومدو ثبت نام کرد و مثلا کلاس 101 رو برداشت حالا این کلاس باید 20 تا شاگرد داشته باشه تا کلاس بعدی (یعنی 102) رو یه استاد دیگه برداره.کلاس 102 باید 20تا شاگرد داشته باشه تا کلاس 103 رو بتونه یه استاد دیگه برداره و به همین ترتیب.
حالا در اینجا من در قسمت ثبت نام اساتید یه کمبو باکس دارم برای کلاسی که استاد باید برداره.می خوام طوری باشه که کلاسا بیان تو این کمبو باکس و اونایی رو که تا حالا استادای قبلی برداشتن کم رنگ یا غیر فعال با شه و اولین کلاسی رو که ممکنه ایت استاد تازه ئارد برداره.مثلا اگه تا حالا کلاسای 101 و 102 و 103 برداشته شدن حالا روی مثلث کمبو باکس که بزنیم این لیستی که باز میشه 101 و 102 و 103 رو کمرنگ نشون بده و کلاس 104 رو نشون بده و استاد بتونه همین یه کلاس رو برداره.
البته همه ی اینا یه شرط داره و اون اینه که باید تعداد شاگردا به 15 برسه تا کلاس 101 فعال بشه.به همین ترتیب تا وقتی شاگردا از 15 تا بیشتر نشده کلاس بعدی فعال نمیشه.
این اولین سؤال من در این سایته.امیدوارم کمکم کنید تا منم که کارم رو یاد گرفتم کمک بقیه کنم.خواهش میکنم کمک کنید.ممنون.:لبخندساده:
چرا کسی جواب نمیده.خواهش می کنم.لطفا پاسخ دهید.درسته یه کم زیاد شده ولی واقعا من مشکلم حل نشده مونده.
هر کی کمک کنه ممنون میشم...:گریه::قلب::تشویق: