PDA

View Full Version : اجرا نشدن برنامه

peym4ns
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 17:51 عصر
سلام دوستان برنامه ای نوشتم ، فایل اجراییش توی کامپیوترم اجرا میشه بدون هیچ مشکلی اما تو بعضی از سیستم ها هیچ اجرایی رو نمایش نمیده و اروری هم نشون نمیده توی تسک منیجر هم نمیاره فقط سریع بسته میشه.

asonline
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 17:57 عصر
شاید به خاطر این باشد که در سیستم عامل 32 بیتی نوشته و کامپایل شده است و در سیستم عامل 64 بیتی اجرا نمی شود یا عکس این موضوع باشد

peym4ns
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 18:06 عصر
توی 32 بیتی کامپایل شده اما سیستم هایی که روشون کار نکرده دقیق نمیدونم 32 بیتی بود یا 64 . شک دارم. چون قبلاً هم روی سیستم مذکور کار کرده بود. در ضمن من از splash form هم استفاده کردم. سرعت سیستم ها هم میتونه تاثیر داشته باشه؟

سعید صابری
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 20:53 عصر
شاید به خاطر این باشد که در سیستم عامل 32 بیتی نوشته و کامپایل شده است و در سیستم عامل 64 بیتی اجرا نمی شود یا عکس این موضوع باشد
من زیاد خیلی برام پیش امده برنامه را در 32 بیت کامپایل کنم و در 64 اجرا کنم و بالعکس. تا حالا به مشکلی بر نخوردم.چون اصولا پروژه من 32 بیت هست

peym4ns
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 20:09 عصر
الان که نگاه می کنم می بینم به غیر از کامپیوتر خودم هیچ جا اجرا نمیشه، هیچ ارور یا پیغامی هم نشون نمیده...
پاک گیج شدم

zidane
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 20:55 عصر
از activex يا dll اي استفاده نكرديد؟
از چه بانك اطلاعاتي استفاده كرديد؟

peym4ns
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 23:03 عصر
خیر استفاده نکردم، از بانک اکسس استفاده کردم.

peym4ns
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 23:31 عصر
هیچ کسی راهنمایی نمیتونه بکنه؟
واقعا گیر کردم. خیلی ضروریه
دوستان کمک کنید.
ممنون میشم

zidane
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 23:58 عصر
اگه ميشد فايل اجرايي رو قرار بديد تا بررسي بشه خيلي بهتر بود. اينجوري تشخيص دادنش خيلي سخته. با اين حال دوتا پيشنهاد ديگه هم دارم:
1- روي vmware يا virtual pc تستش كنيد و ببينيد كار ميكنه يا نه.
2- داخل فايل dpr پروژه تون بعد از هر خط كه اجرا ميشه (كدهاي مربوط به ساختن فرمها) يك مقداري رو (مثلا 1و2و3) داخل يك فايل text كنار برنامه بنويسيد (به عبارتي يك فايل log) و ببينيد تا كجا مقادير داخل فايل نوشته ميشن و به اين ترتيب ميشه بفهميد برنامه تا كجا اجرا ميشه و از كجا به مشكل مي خوره. اگه مشكل از ساختن فرم ها نبود همين كار رو براي رويداد هاي Create و Show فرم اصلي برنامه هم انجام بديد

peym4ns
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 00:33 صبح
حجم فایل اجرایی زیاده
اینجا ارور میده

آدرس ایمیلتون بدین ایمیل کنم

as13851365
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 09:18 صبح
دوست عزیز شما اول مطمعن بشید که فایل اجرایی شما بدون دیتابیس اجرا می شه یا نه .
اگر از DLL و یا activex استفاده نکرده باشید و اگر آدرس دهی فایل دیتابیس مشکلی نداشته باشه برنامه هیچ مشکلی نخواهد داشت

برای تست شما برنامه را بدون این که به دیتابیس وصل بشه روی سیستم اجرا کند اگر اجرا شد مشکل از دیتابیس (آدرس دهی فایل دیتابیس ) هستش که احتمالا آدرس روی کامپیوتر شما با آدرس دیتابیس روی سیستم کاربر فرق می کنه برای این منظور می تونید از آدرس دهی غیرمستقیم استفاده کنید یعنی فایل دیتابیس رو در کنال فایل اجرایی قرار بدید و در مسیردهدی دیتابیس فقط نام دیتابیس + پسوندش رو بنویسید وتست کنید .

اگر فایل اجرایی شما اصلا اجرا نمی شه از فایروال و آنتی ویروس روی سیستم مقصد هم می تونه باشه

peym4ns
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 12:01 عصر
در اتصال به بانک هیچ مشکلی وجود نداره، من از همین روش که گفتین استفاده کردم ، و به خوبی هم کار کرده و جواب داده ، از هیچ dll یا activcx هم استفاده نکردم ابزار و کامپوننت هایی هم که استفاده کردم همینایه که قبلاً استفاده کردم. و هیچ وقت هم مشکلی نداشته. خودم هم گیج شدم این مسئله میتونه خیلی ریز باشه که از چشمم پنهون مونده. وقتی توی سیستم خودم بدون ایراد کار میکنه پیدا کردن اشکال یکم سخته ...

فایل اجرایی برنامه رو میتونید از اینجا (http://www.4shared.com/rar/xeuJOfyf/Project1.html) دانلود کنید، البته بدون دیتابیسش هست. ببینید اجرا میشه یا نه، اگه خطای دیتابیس رو داد یعنی اجرا درسته.

zidane
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 20:00 عصر
فايل اجرايي رو ديدم
شايد قسمتي از برنامه رو داخل بلوك try و except قرار دادين كه هيچ پيغامي نمايش نميده. تنها چيزي كه به ذهنم ميرسه همون مورد دوم از پست قبليم هست با اين تفاوت كه نوشتن در فايل رو داخل فرم اسپلش انجام بديد و ببينيد كه دقيقا تا كجا برنامتون اجرا ميشه و كدوم خط مشكل داره

peym4ns
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 20:42 عصر
توی splashform همین کار رو که کردم ، همین درصد بارگذاری progressbar . تو سیستم خودم که کامل اجرا میشه اما تو سیستمی دیگر مشاهده فرمودید که. خودمم چیزی به ذهنم نمیرسه

zidane
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 22:27 عصر
خوب اگه توي فايل log بعد از هر خط يك چيزي بنويسيد و برنامه رو روي سيستم ديگه اجرا كنيد دقيقا مي فهميد كه تا كجا اجرا شده ديگه!!!!

as13851365
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 08:22 صبح
یه لحظه فرم اسپلیش می آد ( حسابداری و انبارداری سیب ) ولی بعد برنامه خاتمه پیدا می کنه که به نظر من یک بار برنامه رو تریس کنید تا قدم به قدم بدونید کجای کار مشکل دارد اگر خطایی هم باشه دیده نمی شه ( شاید به خاطر استفاده از Try) و یا شاید هم به خاطر نحویه کد نویسی شما باشه ولی در حالت کلی بهترین نفری که می تونه به شما کمک کنه خود شما هستش ( با توجه به این که نمی خواهید سورس برنامه انتشار پیدا کنه ) پس قدم به قدم پیش برید تا نتیجه رو ببینید و حتی اگر شده روی سیستم مقصد دلفی رو نصب کرده و در آنجا عمل تریس رو انجام بدید

M.Bigdeli
شنبه 18 شهریور 1391, 14:57 عصر
برنامه ات رو با دات نت فریم ورک چند نوشتی؟ تو همون سیستم هم دات نت فریم ورک نصب کن