PDA

View Full Version : توضیحی در رابطه با نسخه های sql express

swallow.pa
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 17:06 عصر
سلام به همه
توی لینک زیر می شه نسخه های sql express r2 sp1 رو دانلود کرد
خب همون طور که می بینید 7 تا فایله که بعضی شون مربوط به سیستم های 32 بیتی و بعضیشون سیستمهای 64 بیتی هستن اما سوال من اینکه که من تا بحال همش رو امتحان نکردم دوستان کسی می د..نه کاربردهر فایل چیه مثلا این فایل SQLEXPRADV_x86_ENU.exe یا SQLEXPRWT_x64_ENU.exe چه قابیلتهای دارن {لطفا به 32 و 6
بودن این فایلها کاری نداشته باشید و کاربرد اونها رو توضیح بدید}

ممنون

sinaone1
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 17:45 عصر
کدوم لینک؟!!!
ولی دوست عزیز اینو بگم که نسخه های مختلف توی میزان کارایی با هم کار دارند به عنوان مثال نسخه معمولی اون Full text رو ساپورت نمی کنه

swallow.pa
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 17:48 عصر
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=26729

فرید نجفلو
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 23:45 عصر
دوست عزیز اگه دقت کنید تو همون صفحه خودش توضیح داده
یک نمونه رو میگم
SQLEXPRWT
یعنی
SQL Server 2008 R2 Express with Tools
این نسخه به همراه خودش ابزار مدیریتی رو هم داره یعنی SSMS رو هم داره (SQL Server Management Studio Express )
من تصیه می کنم برای خودتون:
SQLEXPRWT
و برای کاربر تون
SQLEXPR
رو نصب کنید
و اینکه 32 باشه یا 64به سیستمی که قرار روش نصبشه بستگی داره یعنی 32 بیتی یا 64 بیتی
حالا شما قصد دارید از این نسخه استفاده کنید باید اینم بدونید که در این نسخه اندازه دیتابیس یعنی همون فایل Mdf نمی تونه بیشتر از 2 گیگ بشه
در عوض این نسخه سریعتر نصب می شه و سبک هست
البته نسخه اکسپرس 2012 هم وجود داره که محدوید اون بهتر هست یعنی 40 گیگ اما متاسفانه دیگه میکروسافت تصمیم گرفته ویندوز اکس پی رو از رده خارج کنه پس این نسخه ویندوز اکس پی رو ساپورت نمی کنه!

swallow.pa
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 19:24 عصر
ممنون از اینکه وقت گذاشتید SQLEXPRADV_ چه کاربردی داره

فرید نجفلو
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 23:49 عصر
ممنون از اینکه وقت گذاشتید SQLEXPRADV_ چه کاربردی داره

سلام
بله دیگه باید کار ترجمه هم انجام بدید:قهقهه:
همونجا که به اینگلیش نوشتن
این نسخه همون نسخه هست SQLEXPRWT با اضافه Full-text Search و Reporting Services
که من این نسخه رو توصیه نمی کنم چون شما به طور حتم از این سرویس ها استفاده نخواهید کرد مخصوصا Reporting Services ولی مجبور خواهید هزینه اون رو متحمل بشید توجه کنید که حداقل Ram مورد نیاز برای SQLEXPR و SQLEXPRWT که بنده توصیه کردم 512 مگابایت است ولی اگر این نسخه رو نصب کنید و Reporting Services رو هم اجرا کنید این مقدار به رقم وحشتناک 4 گیگ می رسه واسه همینم نخواستم توضیح بدم چون معمولا مورد انتخاب نیست

swallow.pa
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 17:55 عصر
د
SQLEXPRWT
و برای کاربر تون
SQLEXPR
رو نصب کنید
و اینکه 32 باشه یا 64به سیستمی که قرار روش نصبشه بستگی داره یعنی 32 بیتی یا 64 بیتی
حالا شما قصد دارید از این نسخه استفاده کنید باید اینم بدونید که در این نسخه اندازه دیتابیس یعنی همون فایل Mdf نمی تونه بیشتر از 2 گیگ بشه
د
شما بجز نسخه اکسپرس چه نسخه ای توصیه می کنید

فرید نجفلو
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 20:51 عصر
سلام
اگه می خواید نگران چیزی نباشید بهتره واسه مشتری (سرور) نسخه Enterprise رو نصب کنید (با اینکه نصب دستی لازم داره و زیاد طول میکشه) اما فکر می کنم نسخه اکسپرس برای خودتون بهتر باشه . من خودم بشخصه از اکسپرس واسه برنامه نویسی استفاده می کنم

JaVa
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 22:47 عصر
سلام...

میشه یه توضیحی بدید که MySql با SqlServer چه فرقی می کند؟؟

با تشکر><