PDA

View Full Version : سوال: سلام راهنمایی برای یه گالری حرفه ای

rezamob
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 20:42 عصر
من می خوام یه گالری داینامیک بسازم تقریبا مثل فیسبوک که دسته بندی برای هر عکس داشته باشه و بشه کامنت بزاری واسه هر عکس و در آخر هم بعد از تایید مدیر سایت نظر ها رو نشون بده؟ با C#‎ دات نت کار کردم ولی تا حالا با jquery کار نکردم مشکلم اینه که چه جوری توی فایل xml ذخیره کنم و چجوری یه تم مثل برنامه wondershare بهش بدم پیشاپیش منتظر راهنمایی پر بارتون هستم با تشکر!

cyrusthegreat
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 22:37 عصر
دوست عزیز

شما باید برای اینکار از Ajax استفاده کنید. باید هر درخواستی که داده می شه، توسط Ajax و با استفاده از jQuery به سرور بفرستیدش. مثل اضافه کردن کامنت. دیگه اضافه کردنش به XML توسط سرور باید انجام بشه. چون JS نمی تونه فایلی رو تغییر بده.

rezamob
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 00:27 صبح
ا ajax file manager قسمت ادمین سایت تموم شد فقط مونده نمایش. چندتا مورد هست که موندم :1- خواندن اتوماتیک عکسها از پوشه گالری و نشون دادن هر عکس در دسته خودش 2-داشتن تم گالری مثل برنامه هایی که استاتیک هستند 3-ارسال نظر توسط کاربر و نمایش اون زیر عکس بعد از تایید ادمین . ومشکل آخر اینکه چون از دیتابیس نمی خوام استفاده کنم که برنامه تقریبا پرتابل بشه چاره ای دیگه به غیر از xml هست؟ یه خورده بیشتر توضیح میدین با jquery چه جوری اون کامنت ها رو بفرستم به یه صفحه aspx بعد .......

cyrusthegreat
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 01:29 صبح
ا ajax file manager قسمت ادمین سایت تموم شد فقط مونده نمایش. چندتا مورد هست که موندم :1- خواندن اتوماتیک عکسها از پوشه گالری و نشون دادن هر عکس در دسته خودش 2-داشتن تم گالری مثل برنامه هایی که استاتیک هستند 3-ارسال نظر توسط کاربر و نمایش اون زیر عکس بعد از تایید ادمین . ومشکل آخر اینکه چون از دیتابیس نمی خوام استفاده کنم که برنامه تقریبا پرتابل بشه چاره ای دیگه به غیر از xml هست؟ یه خورده بیشتر توضیح میدین با jquery چه جوری اون کامنت ها رو بفرستم به یه صفحه aspx بعد .......

دوست عزیز

برای مورد اول، هنگام لود، باید از سمت سرور اینکارو بکنی، و برای سایت بفرستی. چون JS نمی تونه به فایل ها دسترسی داشته باشه، حالا بخواد بخونه یا نه.

تم هم نفهمیدم منظورتون چیه؟

خب وقتی که کاربر کامنت می زاره، شما با Ajax میفرستی به سرور، اونجا هم سرور به فایل XML اضافه می کنه.

من به ASP زیاد کار نکردم. ولی تو PHP وقتی اطلاعات مهمی مثل اینو می خوام تو جایی غیر از MYSQL ذخیره کنم، از Sqlite استفاده می کنم که یک فایله. فکر کنم ASP هم توانایی کار باهاش رو داشته باشه.