PDA

View Full Version : حجم بالای رکورد در SQL

sahar8010
پنج شنبه 15 اسفند 1381, 17:31 عصر
سلام
آیا SQL SEERVER در عمل پاسخگوی 500 میلیون رکورد هست؟
و اگر هست ، بجز استفاده از batchmove component، چطوری میشه 500 میلیون رکورد در فایل dbf رو بیارم تو SQL.
لطفا اگر تجربه ی این کار رو دارین ، راهنماییم کنین.

Gladiator
پنج شنبه 15 اسفند 1381, 19:34 عصر
سلام سحر خانوم

SQL Server این توانایی رو داره . ( به راحتی )

برای تبدیل انتقال رکوردها از بانکی با فرمت DBF به یک Table در SQL Server
شما میتونی از خود SQL Server استفاده کنی .

شما میتونی اطلاعات ( رکوردهای ) Table خودتون رو به یکی ار Table‌های SQL Server وارد ( Import ) کنی .

موفق باشی .
( من این اطلاعات رو دست و پا شکسته دارم و خودم تا به حال ازش استفاده نکردم ولی موقع بازدید قسمتهای مختلف SQL Server خودم یه چیزایی دیدم و الان هم خدمت شما عرض کردم . ولی شما بهتره که منتظر جواب اساتید محترمی چون آقای Amirrf و Inprise‌ و DelphiAssistant و Omid56 باشید ) .

RezaBS
پنج شنبه 15 اسفند 1381, 22:07 عصر
از DTS استفاده کنید

amin_omega
پنج شنبه 15 اسفند 1381, 22:14 عصر
سلام
من شنیدم ماگزیمم رکوردهای ممکن در sql server 28 000 000 هست و در Oracel نا محدود، البته 100٪ مطمءن نیستم،(آ خه استادمون از مایکرو سافت متنفره،مثل خودِ من!) :!: :?:

sahar8010
پنج شنبه 15 اسفند 1381, 23:02 عصر
سلام
ممنون از همگی.
اساتید محترم Amirrf و Inprise‌ و DelphiAssistant و Omid56 میشه از راهنماییهاتون استفاده کنم ؟؟؟؟

amirrf
جمعه 16 اسفند 1381, 00:28 صبح
سلام
آیا SQL SEERVER در عمل پاسخگوی 500 میلیون رکورد هست؟
و اگر هست ، بجز استفاده از batchmove component، چطوری میشه 500 میلیون رکورد در فایل dbf رو بیارم تو SQL.
لطفا اگر تجربه ی این کار رو دارین ، راهنماییم کنین.

سلام،

در MS SQL Server تنها محدودیت برای تعداد رکورد در یک جدول میزان فضای موجود برای ذخیره سازی است. میزان کارایی کار کردن با این تعداد رکورد بستگی دارد به کاربرد شما و توان پردازش کامپیوتر سرور.

برای انتقال رکوردها از برنامه Import and Export Data که همراه MS SQL Server است استفاده کنید. این موضوع ارتباطی با کامپوننت BatchMove و دلفی ندارد مگر اینکه بخواهید برای این کار برنامه بسازید و کدهای خاص خود را اجرا کنید.

آیا واقعا 500 میلیون رکورد در یک فایل dbf دارید؟!

sahar8010
جمعه 16 اسفند 1381, 11:47 صبح
سلام
در رابطه update باید بگم که متاسفانه خودم نمیتونم این کارو انجام بدم و باید یک برنامه ای نوشته بشه تا user خودش به راحتی بتونه عمل update رو انجام بده. به همین علت و به دلیل تسریع در وقت update از batch move استفاده کردم.
و در مورد dbf fileباید بگم که بله.البته نه در یک فایل ولی کلیه این فایلها باید به هم concat بشند و در tableقرار بگیرن.

amirrf
شنبه 17 اسفند 1381, 21:15 عصر
سلام،

برنامه Import and Export Data در واقع ویزارد DTS: Data Transformation Services در MS SQL Server است. شما می‌توانید عملیات مورد نظر را بصورت یک بسته DTS ذخیره کنید و در زمان های مورد نظر اجرا کنید. بسته DTS را می‌توانید بصورت گرافیکی ویرایش کنید و برای اجرای آن زمانبندی تعیین کنید. همچنین می توانید از درون کاربردهای دلفی DTS Package مورد نظر را اجرا کنید و امکان نظارت و کنترل پیشرفت عملیات را در اختیار دارید.
این روش سریع‌تر از بکارگیری TBatchMove است. TBatchMove از طریق BDE کار می‌کند اما DTS سرویسی داخلی از MS SQL Server است و بهینه‌تر.

RezaBS
شنبه 17 اسفند 1381, 23:51 عصر
پیرو صحبتهای آقای amirrf در این ادرس اطلاعات مفیدی برای همه دوستان وجود داره: www.sqldts.com

prog_2005
دوشنبه 16 خرداد 1384, 13:45 عصر
چگونه می توان از کریستال ریپورت در دلفی 2005 استفاده کرد

....
امروز هر طرف چرخیدم، این پست های شما رو دیدم...یا عنوان مناسب نداشتند...یا در جای نامربوط فرستاده شده بودند! :sad2:
خواهش می کنم قوانین سایت رو بخون:
http://www.barnamenevis.org/forum/rules.php
کشاورز

mahdi939
سه شنبه 17 خرداد 1384, 12:07 عصر
با سلام

همانطور که دوست عزیزم Gladiator گفتن بهترین گزینه برای ورود داده ها در sql server بوسیله import داده ها میباشد .