PDA

View Full Version : J2ME -برنامه نویسی برای موبایل

phantasm
چهارشنبه 21 آبان 1382, 23:13 عصر
سلام به دوستان java کار :wink:

من به تازگی میخوام java رو یاد بگیرم البته برای برنامه نویسی برای موبایل با J2ME و چون در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارم ازتون چندتا راهنمایی میخوام.

1-برای کار با j2me باید چه نرم افزار هایی رو بکار بگیرم(منظورم همون mobile programming ی چون مثل اینکه j2me خیلی گسترده تر از این حرفاست)

2-اصلا این j2me چی هست .کامپایله..IDE ی ..یا یه زبون مشتق شده از جاواست که قواعد مخصوص خودش رو داره؟؟؟(اگه سوالم خیلی مسخرست لطفا بهش نخندید :oops: )

متشکرم.

ناصرقلی
شنبه 24 آبان 1382, 06:50 صبح
سلام
دوست عزیز ببینید برنامه سازی برای مبایل دو بخش است
1 - استفاده از wap که با این روش فقط ورودی خروجی شما به صورت یک xml استاندارد است و برنامه نویسی برای این حالت ساده است چون در حقیقت برنامه شما روی مبایل اجرا نمی شه بلکه فقط از طریق شبکه به او سرویس میده.
2 - برنامه نویسی برای اجرا روی گوشی مبایل که همونطور که گفتین بهش میگن j2me شما برای اینکار باید J2ME SDK را از سایت java.sun.com بگیرید. مستندات لازم را هم همونجا میتونید پیدا کنید.

J2ME = Java 2 Micro Edition
در حقیقت همان Java است ولی با کامپایلری متفاوت برای ترجمه به زبان J2ME Virtual machine

phantasm
شنبه 24 آبان 1382, 07:50 صبح
سلام
خیلی ممنون :wink:

vip_on_the_web
جمعه 30 مرداد 1383, 01:37 صبح
baraaye run kardan barnamehaaye j2me be j2me sdk niyaaz hast(hamoon tor ke doostaan goftan) vali khode j2me be JDk baraaye run shodan niyaaz daare

man pishnahaad mikonam az ye IDE mesle jbuilder profissional estefaade konin ke emkaane estefaade az j2me ro ham be shomaa mide va dige niyaaz be download kardan j2me ham nadaarin

albate jbuilder ham khodesh az SDKeye sun estefaade mikone vali hameye oon chizi ke niyaaz daarin tooye ye CD hast

marsrover
جمعه 07 اسفند 1388, 16:24 عصر
سلام دوست عزیز
جدیدا کتابی با عنوان تکنولوژی جاوا برای موبایل و PDa ها توسط انتشارات کتاب نیاز منتشر شده است. این کتاب تمای مباحث مربوط به J2me را پوشش می دهد. مترجم سعید زارعپور - میثم مقدم

amin9409
یک شنبه 23 خرداد 1389, 12:41 عصر
سوال برنامه نویسی موبایل j2me
سلام دوست عزیز
من یه برنامه یادآور نوشته ام که در ساعت مشخصی زنگ میزنه یه مشکلی داره
وقتی صفحه گوشی بعد از 20 ثانیه خاموش میشه دیگه برنامه در حالت غیر فعاله
می خواستم ببینم دستوری هست که بشه صفحه را روشن کنه یا کلیدی را به بافر گوشی بفرسته
چون صفحه گوشی تنها با زدن یک کلید روشن میشه.
با تشکر امین از مشهد

rahimasgari
جمعه 04 تیر 1389, 11:51 صبح
سلام دوست عزیز من چند وقته پیش کتاب جاوا برای موبایل ترجمه زارع پور را خریدم کتاب خوبی بود و به شما هم پیشنهادش میکنم شماره ناشر هم این می باشد.021-66405372