PDA

View Full Version : بهترین منبع برای بادگیری php - ناشر خوب

Ali Majidi
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 10:53 صبح
با سلام و عرض خسته نباشید ...
دنبال یه منبع (ناشر) خوب برای آموزش یادگیری php هستم .
بعد یک سوال : فرقی بین آموزش php4 و 5 هست ؟؟

با تشکر

MMSHFE
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 12:29 عصر
راستشو بخواین توی ایران کلاً کتاب خوب در این مورد زیاد نیست ولی من خودم شخصاً کتاب دو جلدی PHP5 رو از انتشارات ناقوس مناسب میدونم. البته این نظر شخصی هست و باید ببینید برای شما کدوم کتاب بهتره. درمورد تفاوت PHP4 و PHP5 هم باید بگم که بله تفاوت زیادی دارن. بخصوص در مباحث شئ گرایی و... که PHP4 کلاً به این سمت (شئ گرایی) حرکت نمیکنه و پشتیبانی بسیار جزئی از چنین امکاناتی داره. بهتره با همون PHP5 کار کنید.
موفق باشید.

Ali Majidi
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 22:24 عصر
ممنون جناب MMSHFE
تاپیک آموزش پی اچ پی شما رو دیدم , خیلی عالی هست . واقعا دستتون درد نکنه .
- به نظر شما بهتره برای یادگیری از یک مرجع کامل استفاده کنم یا با تاپیک شما هم میشه شروع کرد ?
- برای شروع نیازی به یادگیری mysql هم هست ؟
من تصمیم رو برای یادگیری گرفتم ولی نمی دونم از کجا و چطوری شروع کنم.

با تشکر

djsaeedkhan
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 22:51 عصر
سلام
اینم یه نمونه هست که من برای آموزش به دیگران از توپیک هاش و ترتیبش استفاده می کنم
اولين كتابي كه نوشتم : کتاب آموزش php به زبان ساده : http://barnamenevisi.blogsky.com/1391/01/06/post-96/

MMSHFE
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 23:49 عصر
میشه از همین مطالب شروع کنید یا اینکه از کتابهای موجود بهره بگیرین. فقط سعی کنید تمرین عملی زیاد داشته باشین. موفق باشید.

Ali Majidi
چهارشنبه 14 تیر 1391, 18:23 عصر
سلام دو تا سوال خدمتت دوستان عزیز داشتم :
1 - یه چند بخش از پی اچ پی رو خوندم , اما وقتی یک فصل رو تموم میکنم حس میکنم چیزی یاد نگرفتم
به نظرتون برگردم همون بخش رو بخونم یا رد بشم ؟؟

2 - یادگیری فصل ها اگر پشت سر هم نباشه مشکلی تو یادگیری پیش میاد ؟ یا باید طبقه بندی شده باید رفت جلو ؟؟

در کل یه خورده هنگم , اگه راهنماییم کنید ممنون میشم ...

بهزاد علی محمدزاده
چهارشنبه 14 تیر 1391, 22:48 عصر
سلام . دوست من ، باید مشخص بشه که شما اصلا در چه حدی برنامه نویسی می دونید ؟ اینکه یه مقداری مشکل داری قطعا از اینجاست که در مفاهیم برنامه نویسی مشکل داری . و شما باید بری اونها رو تقویت کنی .

ببین علی آقای عزیز، php و مخلفاتش برای تولید نرم افزار هست ، و قبل از اینکه شما وارد این کار بشید باید مفاهیم پایه ایی رو یاد گرفته باشید و گرنه تمام این راه براتون تبدیل به علامت سوال میشه ...

شما برای اینکار باید پایگاه داده بدونید باید sql بدونید ، ساختار وب و اینترنت و درک کنید . html , css کار کنید . شی گرایی بدونید و mysql و ... منتهی زمانیکه هنوز در درک مفاهیم مشکل دارید چطوری می تونید برید سراغ اینها ؟

برای ورود به این کار به نظر من ، حداقل باید یه کتاب برنامه نویسی مثل جاوا دایتل یا سی پلاس پلاس اون ، که کتابهای دانشگاهی هستند ، کاملا خونده بشه و تمریناتش و انجام بدی ، تا به یه درکی از برنامه نویسی برسی ، اونوقت بیای سراغ وب . به هر حال موفق باشی ...