PDA

View Full Version : مشکل با فایل های حجیم

sgb110
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 21:19 عصر
سلام
من دارم روی یه برنامه کار می کنم که توش باید یه سری فایل با حجم زیاد رو تو دیتابیس ذخیره کنم
چند تا سوال و مشکل برام پیش اومده که اگر راهنماییم کنید ممنون می شم»
1:من برای جدولی که توش دیتای حجیم رو می ریزم یه filegroup در نظر گرفتم ،آیا برای استفاده از filegroup همین تنظیمات کافیه؟
2:به نظر شما اگر فایل رو به چند قسمت تقسیم کنم و تو دیتابیس اینزرت کنم بازدهی کار بالا می ره یا اگه همه فایل تو یه رکورد قرار بگیره؟تگر تقسیم فایل روش درستیه تا چه اندازه فایل رو کوچیک کنم؟
3:timeout رو چیکارش کنم؟منظورم اینه که اگه timeout رو زیاد کنم چه مشکلاتی ممکنه پیش بیاد؟
4:بعضی وقتا موقع اینزرت داده وقتی ترانس اکشن می خواد commit یا rollback بشه با این خطا مواجه میشم

This SqlTransaction has completed; it is no longer usable

علتش از چی می تئنه باشه؟
5:تو سرورم،بعد از اینزرت چند فایل مموری به شدت بالا میره،و سرور تقریبا می خوابه،در واقع انگار بایت هایی که به سرور فرستادم تا اینزرت بشن تو رم باقی میمونن ،با این مشکل چی کار کنم؟

ممنون اگه راهنمایم کنید

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 18:27 عصر
سلام.
شما اگر از نسخه 2008 استفاده میکنید میتوانید از FileStream استفاده کنید که قابلیت جدیدی در نسخه 2008 برای ذخیره سازی فایلها هست.
در این سایت (http://technet.microsoft.com/en-us/sqlserver/ff398089) میتوانید فیلمهای آموزشی اونو ببینید.

sgb110
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 21:03 عصر
خیلی ممنون
بله بانکم 2008 هست و حتما FileStream رو بررسی می کنم
اما اگه لطف کنید و در مورد سوال های 2و3 و مخصوصا 5 یه راهنمایی بکنید ممنون می شم