PDA

View Full Version : استفاده از رویدادهای ماوس برای مخفی کردن کنترل

مهدیعای
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 20:39 عصر
سلام
دوستان من می خوام وقتی نشانگر ماوس به یک فرم منتقل می شه و ماوس حرکت داره یه کنترل نمایش داده بشه و وقتی نشانگر ماوس ثابته و یا روی این فرم قرار ندارد بعد 2 ثانیه این کنترل مخفی بشه اما نتونستم با رویدادهای مربوط به ماوس این کار رو انجام بدم ممنون می شم راهنماییم کنید

va2012
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 21:07 عصر
سلام. خوب از رویدادهای MouseEnter و MouseLeave برای کنترل مورد نظر استفاده کن و برای تعیین 2 ثانیه هم از تایمر استفاده کن.

Ali0Boy
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1391, 21:23 عصر
بفرما این سورس فقط چون سریع نوشتم شاید خطا داشته باشه. بازم تست کن

مهدیعای
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 10:24 صبح
بفرما این سورس فقط چون سریع نوشتم شاید خطا داشته باشه. بازم تست کن
سلام
دوست عزیز اگه امکانش باشه وقتی موس به روی خود کنترل می ره دیگه کنترل مخفی نشه برای این هم یه راهنمایی می کردید خیلی خوب می شد ممنون از کدتون درست کار می کنه

مهدیعای
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 11:05 صبح
سلام
دوست عزیز یه مشکل دیگه ای هم که هست اینه که من می خوام بعد از اینکه کنترل visible شد و ماوس حرکت نکرد دقیقا مثلا 5 ثانیه بگذره بعد کنترل hide بشه ولی وقتی از تایمر استفاده می کنیم تایمر کاری به زمان visible شدن کنترل نداره و فقط طی یه بازه زمانی مشخص این کار رو انجام می دهد ممنون می شم تو این زمینه نیز راهنمایی کنید

مهدیعای
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 23:27 عصر
سلام
دوستان اگر امکانش هست راهنمایی کنید ممنون

Ali0Boy
چهارشنبه 03 خرداد 1391, 22:57 عصر
سلام دوست عزیز باید ببخشید من چند هفته ای هست که نمی تونم اینجا سر بزنم.
ببین من درست منظورت رو نگرفتم چی می خوای.
اگه امکان دارد واضح تر توضیج بده که دوستان نیز بتوانند پاسخ بدهند. اگر هم در توصیف برنامه ای که می خواهی کمی مشکل داری با flash یه دمو ازش بساز و اینجا بزار که دوستان راهنمایی کنند.
فکر کنم همون سورس رو کمی روش کار کنی هرکاری بخوای باهاش می تونی بکنی.

باتشکر