PDA

View Full Version : تفاوتهای utf-8 utf-16 1256 unicode

m-hamidi
جمعه 18 آذر 1384, 09:27 صبح
سلام
میخواستم تفاوت اینها را بدانم و اینکه از کدامیک از این کدپیچها میتوان در دلفی استفاده نمود. ضمناً آیا کدپیچ همان کاراکتر ست میباشد؟

سوالات بسیار ابتدایی مرا ببخشید و با سعه صدر پاسخ دهید.

متشکرم
حمیدی

MiRHaDi
شنبه 19 آذر 1384, 01:49 صبح
سلام
UniCode در اصل 16بیتی است و 65536 حالت را که تمام کاراکترهای لازم برای همه زبانها است را ساپورت میکند ولی برای اینکه 1 بایت فضا گرفته شود از UTF-8 استفاده میشود و Utf-7 هم در مواردی که ... استفاده میشود
شما در دلفی از استاندارد ویندوز که 1259 است استفاده میکنید ( در حالتی) و UniCode 16 بیتی در حالتی دیگر
بای

m-hamidi
شنبه 19 آذر 1384, 14:54 عصر
شرمنده ولی فکر کنم utf-7 نداشته باشیم و فکر کنم اون یکی هم 1256 باشه نه 1259

تفاوت بین utf-8 و 1256 چه میباشد و یا با یونیکد و utf-16 ؟؟؟

از وقتی که گذاشتی و پاسخی که دادی ممنونم

MiRHaDi
شنبه 19 آذر 1384, 23:40 عصر
سلام
خواهش میکنم ! UTF-7 8 16 و 32 داریم.
چجوری بگم فرقش چیه ؟ ببینید آخه ربط خاصی به هم ندارند ! شما توی IE مثلا به قسمت Encoding برید !
Windows-1256 مال Encode Arabic است ! UniCode کلیه زبانها رو ساپورت میکنه و حجم فایلهای UniCode 2 برابر است !
برنامه NotePad رو باز کنید و یک چیزی بنویسید یک بار با فرمت معمولی (1256) و یک بار با UniCode آنرا ذخیره کرده و مقایسه کنید
تو سایت مایکروسافت کامل این اینکود ها رو توضیح داده
بای

hestia
یک شنبه 20 آذر 1384, 14:02 عصر
سلام به تمامی دوستان و مهندسین محترم که با delphi کار می کنند.
من هم اندکی از delphi سر رشته دارم .می خواستم ببینم برای نوشتن برنامه های بزرگ (package ) دلفی خوبه ،جواب می ده یا اینکه برم دنبال asp.net و #c لطفا راهنمایی کنید.

Kamyar.Kimiyabeigi
یک شنبه 20 آذر 1384, 15:11 عصر
سلام به تمامی دوستان و مهندسین محترم که با delphi کار می کنند.
من هم اندکی از delphi سر رشته دارم .می خواستم ببینم برای نوشتن برنامه های بزرگ (package ) دلفی خوبه ،جواب می ده یا اینکه برم دنبال asp.net و #c لطفا راهنمایی کنید.
دوست عزیز ورودتونو به سایت برنامه نویس تبریک میگم
شما برای نوشتن برنامه های package ایی لازم نیست به سراغ زبان دیگه ایی برین .... با دلفی هم می تونین برنامه های package ایی بنویسید.
پیروز باشید

mohsenrami
یک شنبه 20 آذر 1384, 16:41 عصر
سلام،
ببینید اصولا کدپیج ها از نظر تعداد بایت به دو دسته تقسیم می شن.
1- Fix Length
Variable Length-2

در نوع اول تعداد بایت تخصیصی برای هر کارکتر ثابته. مثال این نوع کد پیج های ASCII ، Windows 1256 , UTF-16 هستند
در نوع دوم بسته به کاراکتر اندازه فضای اشغالی متفاوته....معروفتری مثال برای این نوع UTF-8 که در اون کارکتر ها بین 1 تا 2 بایت متغییر هستند.

شما در دلفی میتونید از هر سه نوعی که گفتید استفاده کنید.
در مورد UTF-7 , UTF-32هم تا حالا چیزی نشنیدم....اگه او دوستی که گفته اطلاعاتی داره خوشحال میشم بدونم.

MiRHaDi
یک شنبه 20 آذر 1384, 19:34 عصر
سلام
کافیه شما به این سایت (http://www.unicode.org/faq/utf_bom.html) مراجعه بفرمایید
اطلاعات کامل را ملاحظه بفرمایید
بای