PDA

View Full Version : تفاوت محیط application و console

ssmehizadeh
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 08:12 صبح
با سلام و عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س)

می خواستم تفاوت میان برنامه های console و application رو بدونم ........
و آیا میشه برنامه ای تحت console با شه و نشه اون رو به application پیاده سازی کرد ..... یا برعکس

موفق و سربلند باشید

ssmehizadeh
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 08:32 صبح
دوستانی که در این زمینه اطلاع دارن ممنون کمک کنن

Dj_Milad
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 10:12 صبح
سلام دوست عزیز .
تا اونجایی که من اطلاع دارم برنامه های تحت Console تحت محیط Command Base اجرا میشن و فاقد بعضی کلاس ها و متد ها که در برنامه های تحت Windows Application وجود داره هستند و اینکه شی گرایی رو به لحاظ گرافیکی به خوبی نمی تونید پیاده سازی کنید . . .

و در رابطه با سوال دومتون توی ساختار کلی برنامه نویسی هیچ فرقی باهم ندارن . شما به راحتی میتونید از چیز هایی که توی Console یاد گرفتید توی Windows Application استفاده کنید و بلعکس .

ssmehizadeh
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 11:35 صبح
اما من یه برنامه تحت شبکه دارم که توی محیط Console کاملا جواب میده ولی وقتی همون برنامه تبدیل به Application میکنم دیگه کار نمی کنه

Beginner2013
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 11:51 صبح
در واقع این دو تفاوتی با هم ندارند.
وقتی Windows Application رو تو IDE انتخاب می کنید،یه سری کدها که مربوط به ایجاد فرم و .. هست به صورت خودکار ایجاد میشه که اونهارو در Console Application هم می تونید بسازید.می تونم بگم تفاوت اصلی این دو در نحوه گرفتن و دادن خروجی هست و به صورت معمول در کنسول همونطور که از نامش پیداست از شی Console برای ارتباط با کاربر استفاده میشه.برای بردن برنامتون از Console App به ویندوز Windows App کافیه مثلا به جای
Console.WriteLine از MessageBox.Show و بجای Console.Readline یه TextBox بزارید که کاربر ورودیش رو وارد کنه.