PDA

View Full Version : کمک در مورد ثبت اطلاعات در برنامه

akanazi2
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 15:18 عصر
با سلام من یک برنامه در vb 2010 نوشتم که چند تا textbox و combobox دارد الان میخواهم وقتی روی دکمه ثبت کلیک می کنم آنها ذخیره شوند چند جا خواندم که می شود در فایل متنی ذخیره کرد یا در بانک اطلاعاتی (دیتابیس)
ولی راهش را بلد نیستم به نظر شما کدام راحتره
در ضمن کل رکورد من بیش از 600 تا نخواهد بود و باید بتوانم گزارش گیری هم از آن بکنم یهنی مثلا در combobox چند کالا انتخاب شده است و...
منابع زیاد است ولی یا کلی گفتند یا خیلی زود به قسمت پیشرفته رفتند که خیلی سخت است از بین آنها مطالب را پیدا کردن
ساده تر بگم من میخوام وقتی ثبت کلیک شد
1 موارد در textbox و combobox ذخیره شوند
2 در آمارگیری جزی که کدام گزینه انتخاب شده است
3 در ویرایش که انتخاب شد گزینه مورد نضر برای ویرایش در محل اولیه خود قرار بگیرند

اگر منبع ساده و مفیدی بود لطف کنید

ROSTAM2
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 19:43 عصر
فکر نکنم اونقدر ساده ای که شما مد نظرتونه البته با توصیفاتی که داشتید پیدا بشه ! :لبخند:

در ضمن کل رکورد من بیش از 600 تا نخواهد بود و باید بتوانم گزارش گیری هم از آن بکنم

600 هم کم نیست گرچه باید بگم چطور مطمئنید اینقدر محدوده؟! تازه شما که گفتید می خواید گزارش گیری کنید !!! پس بهتر از از دیتا بیس استفاده کنید ،می تونید از تنظیمات برنامه (Settings)هم استفاده کنید

Hossis
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 07:09 صبح
برای 600 رکورد, استفاده از فایل متنی بهتره
من خودم چند برنامه دارم که به علت سبک بودن دیتاها, از فایل متنی استفاده می کنم و خوب و سریع هم کار می کنه
شما سورست رو بذار(با یکی دو رکورد) تا من تکمیلش کنم , چون این جوری نمیشه توضیح بدم

akanazi2
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 16:30 عصر
من الان اینجا دسترسی به برنامه ندارم و در خونه هم دسترسی به اینترنت ندارم ولی فردا حتما از خونه برنامه را می آورم و در اینجا میزارم برنامه ساده است چند تکست باکس و کمبوباکس هستش و چند و من چون در کامپیوتر شرکت برنامه vb را ندارم نمی توانم الان برنامه را بنویسم فردا حتما می آورم

akanazi2
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 16:15 عصر
ببخشید آقای Hossis من نتونستم فایل اصلی را بیارم در عوض در اینجا یک فایل کارکردم که تقریبا عین همان است ولی با رکورد های کمتر که شما هم بتوانید راحتتر کد ها را در داخل آن بنویسد در ضمن در گزارش گیری می خوام تعداد انتخاب های داخل combobox هم در گزارش بیاد یعنی مثا چند نفر سطح یک هستند چند نفر سطح دو و ... وهم چنین چند نفر ثابقه دارند و ...

Hossis
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 23:20 عصر
من قدری روی این برنامه کار کردم و اون قدری که من از توضیحات شما فهمیدم همین قدر بود

Hossis
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 23:21 عصر
برای گزارش گیری و کارهای دیگه هم می تونید روی همین الگو کار کنید
ببخشید کمی دیر شد
موفق باشید /.