PDA

View Full Version : چرا رشته کامپیوتر با مایکروسافت عجین شده ؟؟؟

ccmccm
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 21:01 عصر
با سلام
حدود یک سالی می شه که ذهنم درگیر این مسئله هست که چرا یک فرد که رشته کامپیوتر هست ، در طول دوران تحصیلش باید با سیستم عامل ویندوز کار کنه و زبان هایی رو یاد بگیره که توسط شرکت مایکروسافت نوشته شد.
شاید اولین جوابتون این باشه که خوب کار با مجموعه نرم افزار های مایکروسافت خیلی آسونه و همه جای دنیا از محصولات این شرکت استفاده می کنند، اما بیاین منطقی تر و بیشتر این موضوع رو بشکاف بدیم ، شما نگاه کنید وقتی یه فرد میره هنرستان رشته کامپیوتر ، خوب نمی خواد از دست آورد دیگران استفاده کنه ، این مثل هکر های صورتی هست که با استفاده از نرم افزار های نوشته شده توسط دیگران اقدام به هک می کنند ، این فرد باید سعی کنه وقتی میره تو این رشته بتونه حداقل تو دوران تحصیلش در کارشناسی ارشد یک کامپایلر یا حتی یه زبان جدید اختراع کنه یا حتی یه سیستم عامل خیلی کوچیک بنویسه ، چرا که نه؟؟؟؟
حقیقت اینکه بیشتر دختران به هنرستان میرن و این رشته رو انتخاب می کنند و دلیلش هم اینکه خیلی ببخشیدا خیلی نمی خوان درس بخونن و زود شوهر کنند و نهایتش هم تا مقطع کارشناسی می خونن و به خدا بعدش هم که کارشناسی شون رو گرفتن حدود 90 درصدشون چیزی بلد نیستند.
شما چی فکر می کنید؟؟؟
خدا وکیلی یه رشته ای مثل کامپیوتر رو خراب کردن شما نگاه کنید ، می رین دم کافی نتی سر کوچه طرفی که سواد درس خوندن هم نداشته و دیپلم هم نگرفته ، یه مغازه کرایه کرده داره دو برابر یه دبیر درمیاره ، با این که فقط گپی می کنه ، خدا وکیلی غیر اینه ؟؟؟
بعد هم وقتی صحبت از رشته کامپیوتر تو جمع خودمونی می شه ، همه می زنن توسرش ، البته نباید کاری به حرف مردم داشت.
رشته کامپیوتر وقتی امد جز رشته های دانشگاهی تو ایران حدود سال 75 به بعد جز رشته های بالایی بود و فقط رتبه های دو تا سه رقمی می تونستند برن تو این رشته ، اما حالا چی ؟؟؟
دلیلش فقط یه چیزه ، مایکروسافت
همش از ویندوز مایکروسافت شروع شد ، من وقتی از افراد باتجربه می پرسم قبل از ویندوز ، این رشته چه جور بود می گن : خدا خدا می کردیم بریم این رشته ولی حالا چی ؟؟؟
یه برنامه نویس در حد یه استاد فیزیکه ، خدا وکیل نگاه کنید وقتی دارین برنامه می نویسین محیط باید چه جور باشه ، ساکت. چرا ، تا تمرکزمون به هم نریزه. البته تو هر کاری باید تمرکز داشته باشیم ولی تو فیزیک ، ریاضی و کامپیوتر بیشتر.
به خدا به اندازه یه دنیا راحت شدم ، حرف دلم رو زدم
من خودم رشتم ریاضی هست با اینکه جز نفرات اول تو مدرسه هستم ولی خدا وکیل از رشتم راضی نیستم و خیلی دوست داشتم برم رشته کامپیوتر هنرستان ولی به خاطر خانواده نشد... ایشاء الله دانشگاه
خداوکیل من چندتا پروژه برای دانشجویان رشته کامپیوتر ، کارشناسی بودن انجام دادم و با زبان های
php asp.net C#‎‎ c C++‎‎ pascal vb
تا حد زیادی آشنا هستم و خیلی وقتا به افرادی که دانشگاه هستن هم این زبان ها رو یادم می دم.
خلاصه اینکه ما فقط استفاده کننده هستیم نه تولید کننده.
نظر شما چیه ؟؟؟

ccmccm
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 21:12 عصر
نظر شما چیه؟؟؟

Farshid007
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 21:23 عصر
دوست عزیز اینکه 90 درصد تحصیل کرده های رشته کامپیوتر چیزی بلد نیستن درسته شاید هم بیشتر از 90 درصد
ولی این ربطی به رشته نداره همه رشته ها این طوری است البته به جز رشته های پایه مثل ریاضی ،فیزیک و علوم پایه پزشکی الان با وجود این همه دانشگاه های آزاد و موسسات غیر انتفاهی و پیام نور و علمی کاربردی و... چیزی که زیاده دانشجو در رشته های مختلفه ولی متخصص کم الان فقط مدرکه، تخصصی کار کردن مد نیست مدرکو بگیر با بندی به اسم پارتی کارت هم جوره تخصصو برا چی می خواهی
و اینکه تخصصی کار کردن هیچ ربطی به دانشگاه نداره شاید کسی خدای برنامه نویسی باشه بزرگ ترین پروژه های برنامه نویسی را مدیریت کرده ولی اصلا کامپیوتر نخونده
پس دانشگاه ربطی نداره همه چیز فقط خود ادمه

Farshid007
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 21:30 عصر
یه چیز دیگه یادم رفت سال 75 پیام نور موسسات غیر انتفاهی یا علمی کاربردی بود که بیاد رشته کامپیوتر تدریس کنه؟
الان هر کی خونه ویلایی داره میره مجوز از وزرات علوم و تحقیقات فناوری میگره و میاد دانشگاه میزنه توش هم رشته کامیپوتر نرم افزار سخت افزار تدریس می کنه تازه در کنارش دوره های شبکه و امنیت و سمینار هم میذاره
اون موقع از این خبرا نبود که ! الان هر کی دیپلمو گرفت یه کنکور میده جایی قبول میشه و ادامه تحصیل میده

maktoom
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 22:14 عصر
سلام
روی مایکروسافت بنظر بیشتر باید فکر کرد...

ccmccm
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 23:05 عصر
به نکته "سال 75 پیام نور موسسات غیر انتفاهی یا علمی کاربردی بود که بیاد رشته کامپیوتر تدریس کنه؟" اصلا تا حالا فکر نکرده، حرفتون خیلی به جاست و از شما ممنونم و تا حد زیادی قانع شدم.
حالا از مدرک گرایی بیام بیرون ، چرا باید visual studio نقطه آغاز برنامه نویسی و آموزش برنامه نویسی باشه ، مگه قبل از اینکه مایکروسافت به وجود بیاد ، برنامه نویسان از چی استفاده می کردن ، مثلا چرا دیگه کمتر کسی با زبان pascal برنامه نویسی می کنه ، اگه اشتباه نکنم می شه امکان بوت رو هم بهش داد و بدون سیستم عامل اجراش کرد؟
نظر شما چیه ؟؟؟
pascal و C دو زبان سطح بالا هستن ولی امروزه C استفاده می شه! ولی pascal که باهاش کار کردم ، زبان خیلی خوبی هست!
به نظر من مایکروسافت یه اسباب بازی ، شما ببینید من از هرکی درباره نحوه نوشتن سیستم عامل DOS پرسیدم جوابی نداد!
مگه می شه بدون سیستم عامل ، سیستم عامل نوشت، مثل اینکه شما بدون داشتن ویندوز بیاین visual studio رو بنویسن!!!
اگه کسی اطلاعات تکمیلی داره لطف کنه در اختیار ما هم قرار بده؟
اگه کسی می دونه قبل از DOS چی بوده و نقطه آغاز سیستم عامل چیه و چه جوری نوشتن و هم چنین اطلاعات تکمیلی درباره زبان اسنبلی داره ، لطف کنه ممنون می شم!
مایکروسافت یه شرکتی هست که از لحاظ برنامه نویسی فقط گپی کاره یعنی 100000 کارمند داره و فقط تیکه تیکه کد می نویسن و DOS رو تکمیل می کنند و گرافیکیش می کنند(همون جور که می دونید وقتی ما با سیستم عامل ویندوز کار می کنیم در اصل داریم با DOS گرافیکی کار می کنیم)، اصلش DOS هست که من دربارهش هر جا خونم نوشته بود مایکروسافت اون رو خریده ولی مرجع معتبری نیست که از کسی خریده یا از شرکتی و می شه گفت سازمان های بلند پایه آمریکایی این سیستم عامل رو قبلا نوشتن و فقط برای نشرش نیاز به شرکت واسط داشتن که این افتخار نصیب مایکروسافت شده؟ غیر اینه؟
خداوکیل 100000 کارمند یه شرکت می خواد چی کار ، اپل تازه 100 تا کارمند داره که شرکت کاملا خود کفاست ، که تازه رو محصولات این شرکت از جمله سیستم عامل هاش و پردازندش جایی بسی حرفه.
نظر شما چیه؟؟؟

ccmccm
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 23:06 عصر
نظر شما چیه؟؟؟

ccmccm
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 23:18 عصر
مایکروسافت یه دروغ بزرگ

ccmccm
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 23:24 عصر
نکته ای که یادم رفت بگم اینکه یه شرکت خوب باید ایده های خوبی ارائه بده تا پیشرفت کنه که تا جایی که من یادم هست مایکروسافت فقط ایده های دیگران رو با خریدن شرکت ایده دهنده به ایده ی شرکت پایان می داد که اگه اشتباه نکنم سال 2006 بخاطر همین کار بیل گیتس ، به دادگاه رفت و جریمه شدً ببینید آخر معرفت کجاست؟؟ برای ایده مردم هم ارزش قائل هستند!!!!!
اگه به اینترنت اکسپلورر 9 دقت کنید شباهت زیادی به فایرفاکس داره ، نه از لحاظ گرافیکی از لحاظ رفتارش با کد ها!!!

silverfox
دوشنبه 25 اردیبهشت 1391, 23:51 عصر
اولا که شما بالاخره باید از دسترنج دیگران هم استفاده کنی نمی شه که همه چیز رو از 0 شروع کنی حالا شما در مقابل microsoft جبهه گیری کردی می شد برای mac یا linux هم همین حرف ها رو زد...بعد هم بستگی به خود طرف داره هرکی دوست داره با هر سیستمی که می خواد کار کنه جایی اجبار نمی کنن اتفاقا درس Assmebly رو به ما روی ubuntu درس دادن و روی اون با فرمت At&t کد زدیم.
بعد شما داری می گی اگه درس خوب ارائه نمی شه یا کار از دانشجو خواسته نمی شه و در آخر اون به توانایی لازم نمی رسه به خاطر استفاده از محصولات microsoft هستش؟
بعد هم شما میگی می گفتن قدیما که ویندوز نبود خوب بود و فلان بود به نظرم اون زمان اصلا پی سی نبوده!در این سطح استفاده نمی شده چیزی که من شنیدم اینه که می گفتن کل دانشکده یه mainframe داشت باید وقت می گرفتی برنامه رو با punch card می نوشتی آخرشم معلوم نمی شد ارورش از کجاش بوده چی بوده...

در مورد صحبتتون در مورد dos هم فکر کنم اون صحبت که داس گرافیکی و این حرفا مال windows 3.1 بوده احتمالا وگرنه این امکانات ویندوز حتی ویندوز 95 هم روی هسته داس فکر نکنم می شد انجام بشه البته من از داس فقط بازی هاشو یادمه و چند تا دستور ولی شبکه و اینترنت و مالتی مدیا یا نداشت یا اصلا قابل مقایسه با ویندوز نبود که بشه همون رو روش کار کرد نیاز به یه هسته جدید بوده حتما.

یه مسئله دیگه هم به نظر من اینه که اکثرا با ویندوز کار کردن و با اون آشنا هستن تجربه ای که خود من داشتم این بود که همون درس Assembly که روی ubuntu باید کد هاشو می زدیم با اینکه به طور کامل از نصب vmware->ubumtu->gcc و همه مراحل کار توضیح داده شده بود چون برای خیلی ها جدید و یه جورایی عجیب بود خیلی ها اصلا خودشون کد نمی زدن تا آخر ترم از روی نوشته کد ها می خوندن حفظ می کردن در صورتی که شاید شاید اگر روی ویندوز همین چیزا آموزش داده می شد افراد بیشتری طرفش می رفتن.

ccmccm
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 09:01 صبح
با سلام
من بحثی رو علکی باز نکردم ، روی این موضوع خیلی وقته دارم فکر می کنم
شما در نظر بگیرید ، توی خیلی از دانشگاه ها به رشته ی عمران زبان C آموزش داده می شه به رشته کامپیوتر هم همین طور
به رشته ی الکترونیک C++‎‎ تدریس می شه به کامپیوتر هم همین طور، و تازه خیلی ها که رشتشون کامپیوتر نیست هم می رن زبان های برنامه نویسی یاد می گیرند. پس با آمدن مایکروسافت این رشته اینقدر آسون شد ، درسته ؟ شما msdn رو روی کامپیوترتون نصب کنید ، به شما هر زبانی رو که خواستید (مجموعه visual studio) بهتون با مثال همراه با عکس یاد میده ، فقط یه آدمی رو می خواد که خلاق باشه و این ها رو سرهم بندی کنه ، تموتم شد ! من هم یاد گرفتم!!!
ببنید یه شخص که میاد تو این رشته باید از دستاورد دیگران هم استفاده کنه اما نه دیگه اینقدر!
مایکروسافت انگار یه مصالح فروشی فوق پیشرفته ، شما دیوار پیش ساخته رو می خرید اون رو سرهم می کنید و به مبنا رو درست می کنید ، اصل اون دیوار و مواد داخلش هست که هیچ کس نمی دونه توش چیه و تازه نیاز به بنای خاصی هم نداره هر کسی دیگه بلده رو بروشور ساخت (MSDN) بخونه دیگه ، متخصص نمی خواد ، اون مصالح فروشی هم از کی تشکیل شده از نزدیکان مصالح فروش دیگه!!!
حالا لینوکس و منبع باز شما اصل و هسته رو می بیندید می گید برای این مصرف باید این تیکه اصلاح بشه ، بعد هم که دیوار آماده می کنید ، خودتون بروشورش رو تو ذهنتون دارین و شما بنای واقعی محسوب می شید ، ببنید شما از آجر و حتی دیوار های نصفه ساخته شده هم استفاده کردید اما این کجا و قبلی کجا
نظر شما چیه؟؟؟

ccmccm
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 11:27 صبح
مایکروسافت ماهیگیری یاد نمی ده بلکه فقط ماهی می ده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ccmccm
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 14:11 عصر
کسی جوابی نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ccmccm
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 14:15 عصر
با دروغی به نام مایکروسافت آشنا شوید

silverfox
سه شنبه 26 اردیبهشت 1391, 18:24 عصر
مثل اینکه شما توی یه جوی قرار گرفتی نه می خوای بحث کنی نه دنبال جواب سوالی می گردی شاید اینکه بقیه دوستان هم در این بحث شرکت نکردند همین بوده در هر صورت من خواستم یه دید درست به شما بدم...شما خودت وارد کار بشی متوجه می شی که کجاهای استدلال هات اشکال داشته.

ali.poorbazargan
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 12:59 عصر
عزیز جان شما برو یه سری به تاریخ بزن و اینقدر تعصب نداشته باش !
سیستم های عامل توسط چندتا کمپانی روش کار شد، ولی چیزی که ما الان میبینیم اینطوریه به طور خیلی خلاصه : اپل از روی HP ایده گرفت و Mac اولیه رو ساخت و مایکروسافت از روی Mac ویندوز رو ساخت، Dos هم اولش یه پروژه مریوط به IBM بود ولی بعد مستقلا مال مایکروسافت شد .
الانم توی سیستم عامل های موبایل داره این اتفاق میفته، مگه اندروید چیزی غیر از یه کپی از ios هست ؟! ولی میبینیم که بنا به دلایل زیادی پیروز میدانه .
ما که نباید هر بار از صفر شروع کنیم.
هزاران نفر زحمت کشیدن تا ما به اینجا رسیدیم و اینهمه امکانات و کامپایلر و سیستم عامل خوب داریم، اگه همه بخوان از صفر شروع کنن که سرعت پیشرفت به صفر میل میکنه .
در کل نمیخواد بیخود با این چیزا فکرتو مشغول کنی ...
تو از مایکروسافت الهام بگیر و بهترشو بساز اگه مرد میدانی ...
مشکل اینه که ماها مصرف گرا شدیم و ترجیح میدیم بجای دست بکار شدن برای بهتر کردن یه محصول و ایده های جدید هی منتظر بشینیم ببینیم غول های نرم افزاری کی یه چیز جدید میدن بیرون ...
شما سنت شکن باش ...
در ضمن الان اپل چیزی در حدود 70000 کارمند در سراسر دنیا داره ! نه 100 تا !!!!

ccmccm
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 13:29 عصر
با سلام
آفرین همینه
"مشکل اینه که ماها مصرف گرا شدیم و ترجیح میدیم بجای دست بکار شدن برای بهتر کردن یه محصول و ایده های جدید هی منتظر بشینیم ببینیم غول های نرم افزاری کی یه چیز جدید میدن بیرون ..."
حرف من هم همینه
من می خواستم بحث به اینجا بکشه
ما مصرف گراییم نه تولید کننده !!!
دقیقاً من هم حرف حسابم اینکه یه مهندس نرم افزار باید بتونه نرم افزار مستقل یا یه سیستم عامل درست کنه بابا جهنم و ضرر نه نویسه ، یه برنامه درست و حسابی بنویسه! پس چرا تو ایران این اتفاق رخ نمی ده ؟ چرا؟
هیچ وقت نباید از صفر شروع کرد درسته ولی ببدختانه ما از ده هم شروع نمی کنیم!! منظورم اینکه یه کد نویسی درستی هم با این امکاناتی که در اختیار داریم انجام نمی دیم!! وقتی یه دانشجو یه برنامه رو می نویسه و بعد از یه مدت گندش درمیاد که ایشون فقط فارسیش کرده ، آدم چی بگه؟؟؟
صفر نقطه ی خوبی یه اما صد بهتر!!!
پس کو؟ کو بازدهی ؟
تا جایی که من مطالعه داشتم 100 تا کارمند بود ( البته تو خود شرکت تو دنیا رو نمی دونم) دلیلش هم این بود که استیو جابز می گفت من نمی تونم اطلاعات بیشتر از 100 نفر رو حفظ کنم!!
دوستان یه بازدهی از ده شروع کردن دانشجویان عزیز ارائه بدین؟؟؟

onl!ne
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 21:27 عصر
با سلام دوست عزیز ccmccm
تا حد زیادی شما حرفتون صحیحه
متعصفانه ما هیچ بازدهی از این رشته نمی بینیم ، حداقل در داخل کشور
شما دوستان تا حالا بازدهی دیدن؟
اگه دوستان نظری دارن لطفا بیان کنند.

ccmccm
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 21:31 عصر
با سلام جناب onl!ne
ببینید حرف دل من هم همینه ، اگر ما تلاش کنیم صد در صد می تونیم بهترین برنامه ها رو بسازیم ولی به خاطر یک سری مسائل هم نمی تونیم هم اجازمون نمی دن!
من هنوز رو حرفم هستم
کو بازده؟

onl!ne
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 21:35 عصر
منظورتون چه مسائلی هست؟ گپی رایت یا س ی ا س ی

ccmccm
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 21:43 عصر
با سلام
بیشتر منظورم مسائل گپی رایت هست ولی س ی ا س ی هم درش دخیل هست که به این مسئله اصلاً نمی پردازم
گپی رایت تا حدی مشکل اصلی بحث هست
اگه تو کشور ما قانون گپی رایتی حاکم بود ، صد در صد ما تلاش می کردیم نرم افزاری خوبی تولید کنیم و بفروشیم تا پول گیرمون بیاد ولی وقتی قانونی نیست مگه بیکاری برنامه بنویسی؟؟؟ فردا رایتیش میاد! دقیقاً دلیل مهاجرت یه برنامه نویس خوب همینه غیر اینه؟
درباره بازدهی هم حرفی بزنید دوستان!

ccmccm
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 14:08 عصر
پیدا کردم ، یه بازدهه خیلی خوبی از دانشجویان و اساتید و وزارت فناوری اطلاعات
پوسته و هسته ی زمین ، سیستم عامل بومی:لبخند:
لینوکس اوبونتو رو فارسی ترش کردن شده سیستم عامل بومی مثل دانشگاه صنعتی شریف !
من در نظر دارم خاک رس ، سیستم عامل بومی را تا چند روزه دیگه معرفی کنم !
تو رو خدا خجالت نکشین شما هم بیاین
توزیع لینوکس ناشناخته که زیاده ، متن باز هم هست ، رایگان هم هست چی می خواین دیگه!
راستی وقتی ساختینش بگین تا اسمش رو با هم انتخاب کنیم
مثلاً یه چیزی تو مایه دریا ، آب ، کره زمین ، ماه ، ستاره و... این همه اسم !!!!!!!!!!!!!!!!

ali.poorbazargan
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 18:46 عصر
الان شما دستت تو کار نیست، اشتباه میگم ؟
مثلا من دوستی دارم که استخدامه توی شرکت titanium track ( برنامه واسه گوشی مینویسن و یه سری کارای دیگه )
اینجا کار میکنه و ماهیانه حدود 2 میلیون درآمد داره ولی وقتی بهش میگم چرا برنامه ی ایرانی نمیسازی یا یه تیم همینجا جمع نمیکنی میگه کپی رایت !
مثلا الان برنامه ی تیتانیوم بک آپ داره 5 دلار واسه اندروید فروخته میشه که به پول ما میشه حدود 7-8 هزار تومن. چند نفر تو ایران واسه یه برنامه موبایل 8 تومن پول میده ؟! دو روز بعدشم تو همه سایتا میبینی گذاشتن واسه دانلود ...
بعدشم، فعلا به دلیل تحریما برنامه ی ایرانی خیلی بترکونه توی ایرانه، ولی همین برنامه رو اگه هرجا غیر ایران انتشار بدی شانس جهانی شدن داره .
الانم شما فکر نکن ایرانیا هیچی سرشون نمیشه، خیلی از کمپانی های بزرگ کارمندای اصلیشون ایرانین، و خیلی ها هستن که تو همین ایران دارن کار برنامه نویسی میکنن واسه کمپانی های خارجی .
ولی تا وقتی ما کپی رایت نداریم تو کشور کسی حاضر نمیشه سرمایه گذاری کنه .
بعدشم شما فکر کردی مثلا یهو یکی نیت میکنه میشینه سیستم عامل مینویسه و 4 سال بعد یه شرکت تو دره سیلیکون تاسیس میکنه و دیگه میشه رقیب مایکروسافت مثلا ؟!
اونا میلیاردی سرمایه گذاری میکنن روی یه برنامه که تبدیل میشه به یک بازار . اما تو الان برو به یه آدم پولدار بگو بیا مثلا 1 میلیارد روی پروژه نرم افزاری من سرمایه گذاری کن ( که تازه خیلی هم پولی نیست ) مطمئن باش روزش شاد میشه از بس میخنده بهت !!
ما داریم همچین جایی زندگی میکنیم !

ccmccm
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 21:50 عصر
با سلام جناب ali.poorbazargan
ممنون از شما که حداقل شما این موضوع را دنبال می کنید
عرض شود خدمتتون که من نمی دونم شما و دیگر دوستان درباره من چی فکر می کنید
هر دفعه میاین جواب بدین می فرمایید شما الآن دستت تو کار نیست !
بله دستم مثل شما تو کار نیست ولی از شما و بقیه افراد هم خیلی عقب تر نیستم ، به قول یکی از دوستان عزیز ، تو رشته کامپیوتر مدرک خیلی مهم نیست!
تعداد کتاب های برنامه نویسی و مرتبط با کامپیوترم از 40 جلد هم گذشته ، تقریباً می شه گفت کتاب های سال 1998 به بعد چه پارسی و چه انگلیسی رو دارم(البته رفتم دسته دوشو گرفتم)
حدود 200 تا کلیک ( ضمیمه جام جم) که تقریاً از دوران راهنمایی تا حالا هر هفته می خرم و البته می خونم رو جمع کردم.
ماهانه هم 2 تا مجله میاد در خونه که می شه گفت حدود 160 تا مجله دارم.
با یه حساب دو دو تا چهارتا می شه گفت یه مجموعه کامل اطلاعات از ابتدای دوران رایانه تا حالا دارم.
به خدا کتاب های درسیم اینقدر نیست !
پس از لحاظ اطلاعاتی هم خیلی پایین نیستم
از لحاظ بازار فروش هم ، سایت انجام پروژه دانشجویی دارم که برنامه های تحت ویندوز و وب رو برای پایان نامه دانشجویان عزیز انجام می دم ، تقریباً با تمام زبان های برنامه نویسی
تا حالا برنامه هم زیاد فروختم ، اتوماسیون تحت وب هم نوشتم
پس از لحاظ بازار کار هم خیلی فکر نکنم از شما عقب باشم!
من تو بحثم نگفتم قانون گپی رایت مشکل اصلی این رشته تو کشور ماست ، خداوکیل نگفتم
هیچ وقت هم نمی خوام یه شبه سیستم عامل بنویسم
به قول معروف پله پله تا ملاقات با خدا
به امید خدا اگه روزی سیستم عامل نوشتم حتما تو همین تاپیک اعلام می کنم.
ما ایرانی ها مخ هستیم ولی پشت کار و شروع خوبی نداریم و هر کس تونسته بدست بیاره به بالا ترین مقام ها رسیده
پس با این سکوت دوستان می شه نتیجه گرفت ما هیچ بازدهی توی این رشته حداقل تو کشور خودمون داشتیم غیر اینه؟

ccmccm
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 21:54 عصر
پس با این سکوت دوستان می شه نتیجه گرفت ما هیچ بازدهی توی این رشته حداقل تو کشور خودمون داشتیم غیر اینه؟

onl!ne
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 21:58 عصر
آقا اگه قانون گپی رایت بزارن که بد بختیم
کی میاد 200 تومن بده یه ویندوز بخره
ولی خداوکیلی من برنامه های داخلی رو اگه قیمتشون واقعاً مناسب باشه می خرم
این رو خیلی خوب گفتی
پوسته و هسته ی زمین ، سیستم عامل بومی:لبخند:

ali.poorbazargan
دوشنبه 01 خرداد 1391, 22:59 عصر
جسارت نشه به شما ! منظورم از دست توی کار کسب درآمد بود از راه کد زدن .
حتی اونی هم که سالهاست مثلا فروشگاه لوازم کامپیوتری داره بازم در این مورد به عقیده من دستش توی کار نیست .
فقط یه برنامه نویس حرفه ای ( یعنی کسی که از این کار امرار معاش میکنه ) میتونه شرایط رو درک کنه .
که شما میفرمایین هستین .
اگه میبینی خیلیا توی بحثت شرکت نمیکنن چون خستن ازین حرفا، آدمای حرفه ای خیلی وقته که فهمیدن اینجا کار چندانی نمیشه کرد و اینا شعاره .
کار واسه انجام دادن خیلی زیاد هستا، ولی منظورم یه کار خلاقانه و یه چیزیه که بشه بهش گفت یه اختراع درست حسابی.

این بازدهی رو هم من متوجه نمیشم منظورت چیه ازش

E_Zabihi
یک شنبه 28 خرداد 1391, 11:29 صبح
شما میتونی با مایکروسافت اصلاً کار نکنی و دنیای کدباز رو تجربه کنی که الحق شیرین‌تره

imanx7
یک شنبه 28 خرداد 1391, 15:30 عصر
به نظر من همه اینا بر میگرده سیستم غلط آموزشی کشــــــــــــور ! شما یه نگاه یه به هنرستان های کشور بندازین مبینید که اصلا امکاناتی در سطح آموزشی صحیح این رشته وجود نداره! من که خودم تو هنرستان درس خوندم و بیشتر درکت میکنم!

ccmccm
یک شنبه 15 مرداد 1391, 13:45 عصر
ممنون از نظر تمام عزیزان
واقعا وقتی می بینم که اگه حرف اشتباه می زنم ، کسانی هستند که گوش زد کنن و با بحث حرفشون رو می زنن خیلی خوش حال می شم.
از زمان شروع این موضوع حدود دو سه ماه می گذره
تو این دو سه ماه من خیلی تغییر کردم و مطالعه و بحث با افراد بیشتر رو تجربه کردم.
ماه عسلش این شد که ، هر کس نظر شخصی داره و باید بهش احترام گذاشت پس از همین جا به هر کسی توحین کردم همین جا معذرت می خوام
نکته بعد ، دوستان همون جور که دوست عزیز گفت imanx7 فرمودن مشکل نظام کشور ماست ! به امید خدا اگه همین جور بخوان پیش برن ، خورد ترین کشور در فناوری اطلاعات خواهیم شد !
اگه کسی از دوستان هست که نظری مثل نظره بنده داره ، که باید یا مهندس رایانه بتونه یه سیستم عامل بنویسه لطف کنه و یه پیام خصوصی بده و ایمیلش رو اعلام کنه تا اگه روزی تونستیم با هم یه سیستم عامل بنویسیم
با تشکر از همه دوستان

imanx7
یک شنبه 15 مرداد 1391, 18:40 عصر
ممنون از نظر تمام عزیزان
واقعا وقتی می بینم که اگه حرف اشتباه می زنم ، کسانی هستند که گوش زد کنن و با بحث حرفشون رو می زنن خیلی خوش حال می شم.
تو این دو سه ماه من خیلی تغییر کردم و مطالعه و بحث با افراد بیشتر رو تجربه کردم.
ماه عسلش این شد که ، هر کس نظر شخصی داره و باید بهش احترام گذاشت پس از همین جا به هر کسی توحین کردم همین جا معذرت می خوام
نکته بعد ، دوستان همون جور که دوست عزیز گفت imanx7 فرمودن مشکل نظام کشور ماست ! به امید خدا اگه همین جور بخوان پیش برن ، خورد ترین کشور در فناوری اطلاعات خواهیم شد !
اگه کسی از دوستان هست که نظری مثل نظره بنده داره ، که باید یا مهندس رایانه بتونه یه سیستم عامل بنویسه لطف کنه و یه پیام خصوصی بده و ایمیلش رو اعلام کنه تا اگه روزی تونستیم با هم یه سیستم عامل بنویسیم
با تشکر از همه دوستان
از فکر نوشتن سیستم عامل بیا بیرون! چون
1 نیروی زیاد میخواد( منظورم اینه که یه نفری یا 10 نفری نمیشه )
2 بودجه زیادی میخواد
3 تسلط زیاد به زبون ماشین و اسمبلی، و زبون خانواده C
4 امکانات
5 پشتبانی شرکت های بزرگ مهندسی نرم افزاری

imanx7
یک شنبه 15 مرداد 1391, 18:42 عصر
ممنون از نظر تمام عزیزان
با تشکر از همه دوستان
از فکر نوشتن سیستم عامل بیا بیرون! چون
1 نیروی زیاد میخواد( منظورم اینه که یه نفری یا 10 نفری نمیشه )
2 بودجه زیادی میخواد
3 تسلط زیاد به زبون ماشین و اسمبلی، و زبون خانواده C
4 امکانات
5 پشتبانی شرکت های بزرگ مهندسی نرم افزاری
و...
منم چند وقت پیش میخواستم یه سیستم عامل واسه گوشی بنویسم تازه اونم با هسته لینوکس! که کلا از فکرش اومدم بیرون!!شاید بهترین آرزو یه برنامه نویس نوشتن یه سیستم عامل یا یه بوت سکتور باشه....

storm_saeed
یک شنبه 15 مرداد 1391, 21:58 عصر
با imanix7 موافقم کلا در دنیای رایانه باید سعی شما بر این باشه که توسعه بدید و ایده های نو بزنید زدن سیستم عامل هیچ سودی نداره چون غول های مایرکرسافت و اپل وجود دارن و منطق حکم میکند که بیایم مثلا برای لینوکس یه چیز جدید بسازیم بعدشم تو ایران عمرا
کاری رو که کسی از قبل انجام دادرو چرا دوباره ما انجام بدیم ما میایم بهترش میکنیم هم زمان کم میشه هم سود بیشتری بهمون میرسه

emadfa
یک شنبه 15 مرداد 1391, 23:24 عصر
دوست عزیز! جناب ccmccm

قصد ورود به این بحث رو ندارم چون نه فرصتش رو دارم و نه بحث چیزی به بار علمی ما اضافه می کنه و نه این که تخصصی هست...

من چندین نتیجه از سخنان شما گرفتم:
1) شما بسیار عجول هستید چون سن شما کم هست و این طبیعی هست.
2) شما دید کلی نسبت به صنعت نرم افزار و حتی نسبت به پلتفرم ها و کاربرد اون ها و محصولات این پلتفرم ها و طبقه بندی متدولوژی نرم افزارها مثل RAD و ... و هم چنین کاربرد تکنولوژی (به عنوان یک ابزار نه علم) ندارید. شیوه قضاوت شما هم بر این اساس هست.
3) متاسفانه بسیاری از اطلاعاتی گفتید کاملا اشتباه هست. ( مثل شیوه ایجاد DOS یا تعداد کارمندان مایکروسافت و اپل و حتی مقایسه دو شرکت و بسیاری از مواردی دیگر...)
4) متاسفانه شما شیوه ایجاد دید نسبت به دنیای نرم افزار رو خواندن ویژه نامه کلیک یا ماهنامه یا تعدادی کتاب (که نمی دانیم چیست و تا چه حد به آن تسلط دارید و چه دیدی به شما داد.) می دانید که هرگز هیچ کس را حرفه ای نمی کند. تنها شاید شما را مصرف کننده خوبی در دنیای نرم افزار کند.

قصد من نه مایوس کردن شماست... نه حتی خدای ناکرده تحقیر... دوستانه بگویم ، قبل از هر چیزی مطالعه کنید و یک دید نسبت به سمت و سوی علاقه خویش کسب کنید...

الان اگر ساعت ها برای شما تک تک مطالب بالا رو باز کنم فایده ای نخواهد داشت... شما باید از این دوران خارج شوید و دید مناسبی پیدا کنید...

موفق باشید...