PDA

View Full Version : سوال: انتخاب تمپلیت انجین و فریم ورک برای یک پروژه

parsbin
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 11:33 صبح
سلام
پروژه هایی که انجام میدم در رابطه با کارم، پروژه های کوچیکی هستند که با دیتابیس های مختلفی مثل mysql - sqlite و ini فایل ها در ارتباط هستند.
تا الان که بطور کلاسیک و با استفاده از توابع کارم رو میبردم جلو.
الان باید پروژه ای بنویسم که ماژولار هستش و چند زبانه خواهد بود.
به ذهنم رسید که از معماری mvc استفاده کنم.
پروژه جدیدی که باید شروع کنم شباهت زیادی به یک cms کوچیک داره.
باید دارای ماژول هایی باشه که بعدا هم قابلیت افزودن ماژول داشته باشه.از جی کوئری و کلاس های جاوااسکریپت مختلف مانند نمودارها و ... زیاد استفاده خواهم کرد.
باید چند زبانه باشه و امکان افزودن زبان های مختلف رو در آینده به سادگی داشته باشه.
و امکان تغییر قالب هم به سادگی در اون وجود داشته باشه.
پروژه خیلی سنگین هم نیست و نمیتونم وقت زیادی صرف یادگیری فریم ورک های سخت کنم.

با هیچ کدوم از فریم ورکها و تمپلیت انجین ها هم کار نکردم قبلا.
بهترین تمپلیت انجین برای شروع که شرایط بالا رو هم داشته باشه چی هست؟
آیا باید از فریم ورک استفاده کنم؟ بهترین و راحت ترین فریم ورک با توجه به شرایط بالا چی هست با توجه به پیشنهادتون در رابطه با تمپلین انجین؟

persian-boy
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 17:00 عصر
هر کسی نظری داره .
به نظر من بهترین موتور قالب اسمارتی هست .

در مورد فریم ورک هم با شرایط شما که وقت زیادی برای یادگیری ندارید ، کیک مناسبه .
خیلی هم قوی و انعطاف پذیره .

ravand
شنبه 30 اردیبهشت 1391, 19:23 عصر
اگه ميخواي موتور قالب بنويسي از اينجا شروع كن
http://barnamenevis.org/showthread.php?319805-%D9%85%D8%B4%D9%83%D9%84-%D8%AA%D9%83%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%83%D9%84-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8

farhadfery
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 10:15 صبح
خودم با کیک کار می کنم. ولی نمی شه گفت شما با چی کار کنید بهتره؛ بستگی به خود شما داره. من ساده ترین پروژه ها را هم با فریمورک کار می کنم.
به نظر من اگر می خواهید کار خوبی از اب در بیاد با فریمورک باشه.
اما اگر شما خودتون می خواهید با فریمورک بنویسید, جون کار نکردید زمان می بره, ولی در عوض کار خوبی می شه: بنابراین مشتری ها را فعلا با این کدت که داری , حفظ کن و شروع کن به کار با فریورک.
یا اینکه بده یه نفر برای شما بزنه:چشمک: چون اگر کار را اصولی نزنیید چند وقت دیگه دوباره با مشکل برمی خورید.

ravand
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 12:45 عصر
به نظر من هيچ كار سختي نداره و همين روشي كه من بهت گفتم شروع كن. و نيازي هم نيست بدي كسي برات درست كنه. اينطوري تجربه ات هم ميره بالا.:لبخند:

farhadfery
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 13:43 عصر
به نظر من هيچ كار سختي نداره و همين روشي كه من بهت گفتم شروع كن. و نيازي هم نيست بدي كسي برات درست كنه. اينطوري تجربه ات هم ميره بالا.:لبخند:
وقتی فریمورک های به این خوبی هست. چرا خودش بشینه از ابتدا موتور و ... بنویسه؟؟

با توجه به اینکه گفتند زمان کم دارند و از طرفی کار هم باید اصولی بخوره. من این 2 پیشنهاد را دادم که دوباره تکرار می کنم:
1- بنابراین مشتری ها را فعلا با این کد که دارید , حفظ کنید و شروع کنید به کار با فریورک.
2- یا اینکه بدید یه نفر برای شما بزنه.

ه نظر من هيچ كار سختي نداره

واقعا:کف:. منظورتون این بود که هیج کار معقول و ممکنی؛ نشد نداره. نه اینکه سختی نداره

parsbin
سه شنبه 02 خرداد 1391, 13:39 عصر
من دقیقا با فریم ورک ها آشنایی ندارم.اگر با کیک کار کنم آیا نیاز به استفاده از یک تمپلیت انجین مثل اسمارتی دارم یا خود کیک یک چنین کاری رو میتونه برای کنه؟
یا فریم ورک های دیگه
یک توضیحی میدین؟
شکل کد نویسی در اسمارتی رو خیلی دوست دارم.آیا کیک هم میتونه چنین کاری کنه؟

farhadfery
سه شنبه 02 خرداد 1391, 16:39 عصر
اینکه زمانش رسیده با فریمورک کار کنید به شما بستگی داره. شما 2 تا مقاله بخونید ببینید می فهمید یا نه. فکر نکن که مثلا برای دیگران این کار ساده ای بود و فقط مشکل شماست.
تو سایت iranphp (http://forum.iranphp.org/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AC%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%88%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87?pid=32241#pid32241) بچه ها جواب شما را دادند:چشمک: هم در مورد فریمورک و هم در مورد تملیت انجین. من هم نظرم را همونجا به شما گفتم.