PDA

View Full Version : MSYS or Minimal SYStem is a POSIX and Bourne shell environment

rezaTavak
دوشنبه 21 آذر 1384, 01:52 صبح
MSYS:
MinGW - Minimalist GNU for Windows
MSYS or Minimal SYStem is a POSIX and Bourne shell environment

برای حرفه ای ها کار با لینوکس بیشتر در خط فرمان است. اما اصول ویندوز و لینوکس در خط فرمان فرق دارد. و خیلی از چیزهایی که در لینوکس داریم در ویندوز معنا ندارد. مثلا شما Script دارید که خودش مثل زبان سی می ماند. یا از / برای دادن مسیر استفاده میکنید یا به ویرایشگر vi عادت کرده اید.

ممکن است بخواهید یک سورس برنامه را در ویندوز ترجمه کنید! تا حدودی این کار امکان دارد اما نه همیشه. ولی خب اگر با لینوکس کار کرده باشید می دانید برای ترجمه معمولا از دو دستور configure و Make استفاده میشود. configure معمولا یک اسکریپت است که در بالا توضیح دادم.

خب برنامه MSYS یک برنامه ای است که خط فرمان لینوکس را در داس شبیه سازی میکند! مثلا شما با دوبار زدن کلید TAB لیستی از فرامینی که قابل اجراست را برای شما نشان میدهد! پارتیشن ندارید و درایو C: شده /c و همین طور الی غیر.

من به محیط و خط فرمان لینوکس عادت کرده ام و به جای خط فرمان داس از این برنامه استفاده میکنم. حتی سورسهایی را هم که می گیرم می توانم با این برنامه و برنامه MINGW32 ترجمه کنم.

اما برای دریافت این برنامه به آدرس زیر بروید:

http://www.mingw.org/download.shtml

آنرا دانلود کرده و از آن لذت ببرید.

tux-world
سه شنبه 23 آبان 1385, 11:35 صبح
سلام میشه لینک دانلود مستقیمشو بدین من چندتاشونو نتونستم دانلود کنم