PDA

View Full Version : مشکل در طراحی فرم

ali_fbi
جمعه 05 خرداد 1391, 19:27 عصر
سلام دوستان بنده فرم هایی که طراحی کردم حالا مشکل واسش پیش اومده و باز نمی شود عکس ارور را قرار دادم لطفا راهنمایی کنید

http://up.vbiran.ir/images/f1ragtjzjdszw2q0x5y.jpg

با تشکر
دوست دار شما

va2012
جمعه 05 خرداد 1391, 19:33 عصر
احتمالا شما از کامپوننت هایی استفاده کردین که یا نرم افزار کامپوننت نصب نیست و یا رفرنس هاش اضافه نشده. به هیچ وجه نباید روی Ignore کلیک کنی. چون اگر Ignore رو بزنی همه اون کنترل هایی که رفرنس هاش گم شده حذف میشن و کنترل ها از دست میرن.

از پنجره سولوشن به قسمت رفرنس ها برین و ببینید کدومشون علامت زرد رنگ کنارش هست . اگر بود باید اون رفرنس رو به برنامه اضافه کنید.

الان که دوباره ارور رو دیدم فهمیدم که به خاطر کانکشن دیتابیس هست که به صورت ویزارد ایجاد شده. شما باید اون کانکشن رو حذف کنید و از اول از طریق ویزارد ایجادش کنید.

ali_fbi
جمعه 05 خرداد 1391, 19:39 عصر
ظاهرا مربوط می شود به یکی از dataset هایی که بدونه استفاده بود و بنده دیروز حذف کردم

حالا راه حلی برای رد کردن این ارور هست ؟

فرید نجفلو
جمعه 05 خرداد 1391, 19:55 عصر
سلام
شما باید از Solution Explorer و از زیر گره فرم و فایل دیزاینر (اسمی شبیه Form1.Designer.cs داره) رو باز کنید
خطای شما اونجا موجود هست و زیرش یه خط آبی کشیده شده
باید تمام خطوط مربوط به اون متغیر (anabar_DataSet) رو حذف کنید

va2012
جمعه 05 خرداد 1391, 19:55 عصر
خوب بالا گفتم چکار کن. اول فرم جاری رو ببند و از پنجره سولوشن اون دو تا فایل مربوط به دیتاست و دیتابیس رو delete کن بعد به پوشه پروژه برو و سه تا فایل مربوط به دیتاست رو از اونجا حذف کن. حالا فرم رو از اول باز کن و کانکشن دیتابیس رو از اول با ویزارد درست کن.