PDA

View Full Version : جابجا کردن یک فیلد

احمد رایان
دوشنبه 21 آذر 1384, 03:33 صبح
سلام
من می خواهم درزمان اجرا و از داخل برنامه یک فیلد رو بتونم جابجا کنم ممنون می شوم اگه اطلاعاتی در این مورد بدهید

ehsan_ansaripoor
دوشنبه 21 آذر 1384, 21:32 عصر
دوست عزیز نمی دونم چرا می خواهی فیلد را جابجا کنی اما با دستورات SQL فکر کنم بتونی این کار را انجام بدی

احمد رایان
سه شنبه 22 آذر 1384, 02:52 صبح
فکر نمی کنم نیاز به دلایل پیچیده داشته باشه مسلم برای شما هم پیش خواهد آمد که بخواهید مکان یک متغیر رو خیلی راحت جابجا کنید یا جعبه متن خود رو بزرگتر کنید
البته یک راه کودکانه اش اینه که متغیر های مشابهی در اون مکانها داشته باشیم و با دستورات شرطی این مساله رو کنترل کنیم و حل نماییم اما اینجوری اصلا جالب نیست چون الکی برنامه رو پر از فرمول می کنیم.
اینکه بشه یک متغیر فرمولی رو(Formula Field) یا حتی یک جعبه متن رو حرکت داد و یا اندازه شون رو در زمان اجرا تغییر داد خیلی جالبه . قبلا شنیدم که میشه حالا چطوری این از آقایی دوستانی که می دونند اگه یک راهنمایی بفرمایند.

ehsan_ansaripoor
سه شنبه 22 آذر 1384, 19:16 عصر
البته بنده منظور شما را از جابجا کردن فیلد درست متوجه نشدم.
شما می خواهید مثلا داخل Table که فیلداول A فیلددوم B و فیلدسوم C هست را به طور مثال جای A و C را داخل Table عوض کنید یا اینکه اون فیلدی که لینکه به کنترل جای Text1 را با ‏Text2 عوض کنید

احمد رایان
چهارشنبه 23 آذر 1384, 03:14 صبح
اول از همه که به این تاپیک لطفا یک توجهی بفرمایید
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=34051
دوم من اصلا هیچ کاری به جابجا کردن فیلدهای درون یک جدول پایگاه داده ندارم (اصلا هیچ کاری با پایگاه داده ندارم)
منظور جابجا کردن یک Text Object یا متغیر فیلد فرمولا در زمان اجراست . شما وقتی که با کریستال ریپورت گزارش می گیرید ممکنه لازم بشه که یکی از اشیاء رو جابجا نمایید (که البته برای من شده) و من می خواهم بدونم که چطوری در زمان اجرا اینکار رو انجام بدهم
متشکرات

احمد رایان
جمعه 25 آذر 1384, 02:44 صبح
هل من ناصر ینصرنی؟
Where Are You PalizeSoftware

ehsan_ansaripoor
یک شنبه 27 آذر 1384, 23:17 عصر
دوست عزیز اگر مشکل شما با کریستال ریپورته شرمنده چون که بنده هم به تازگی شروع به کار با کریستال ریپورت کردم

احمد رایان
دوشنبه 28 آذر 1384, 02:47 صبح
از راهنماییها و همکاریهای شما بسیار ممنونم
البته برای حل موقت مشکلم مجبور شدم که از کپی گرفتن فیلد و مخفی کردن آن در زمانهای لازم استفاده کنم که با کمی برنامه نویسی در کریستال درست شد اما خوب راه حل درستش چیز دیگه ای است که به دنبالش خواهم بود.

sh
جمعه 02 دی 1384, 09:46 صبح
راه حل استفاده از Crystal Report Developer Edition میباشد

احمد رایان
شنبه 03 دی 1384, 02:53 صبح
که این هم یک نسخه خاص از کریستال است. از راهنماییتون ممنونم