PDA

View Full Version : نحوه آپدیت کردن مدل EF

hosseinrasouli
شنبه 06 خرداد 1391, 00:02 صبح
سلام به همه ی مهندسین
من یه پروژه با EF نوشتم . همه چیز خوب و عالیه . حالا میخوام مدل ( یا دیتابیس ) را یه تغییراتی رو بدم . چند تا جدول با ارتباط جدید و چند تا خصوصیت (فیلد) به کلاس ها (جدول ها ) اضافه کردم .
حالا موقعی که update generate میزنم خطا میده که نمی تونم ارتباط های جدید و فیلدهای جدید رو به دیتابیس map کنم .
اینم بگم که دیتابیس من حاوی اطلاعات زیادی است و برای اینکه اشکالی به وجود نیاد فیلدهای جدید رو nullable=true قرار دادم .

لطفا هر کی در مورد نحوه update کردن مدل EF اطلاعی داره کمک کنه . ممنون میشم (خیلی ضروریه)

mo.esmp
شنبه 06 خرداد 1391, 00:34 صبح
مدل رو آپدیت کردی یا دیتابیس رو ؟

hosseinrasouli
شنبه 06 خرداد 1391, 13:15 عصر
مدل رو update کردم ( تا براساس اون دیتابیسم هم تغییر کنه )

hosseinrasouli
شنبه 06 خرداد 1391, 19:14 عصر
مدل رو آپدیت کردی یا دیتابیس رو ؟
مدل رو تغییر دادم

mo.esmp
شنبه 06 خرداد 1391, 23:56 عصر
فایل با پسوند edmx یعنی همون Entity Container رو باز کنید و یه جا راست کلیک کنید و از منوی باز شده Generate Database From Model رو بزنید سپس اسکریپ sql جدید برای ایجاد دیتابیس تازه از روی مدل تولید میشه و اون رو تو VS اجرا کنید.

hosseinrasouli
سه شنبه 09 خرداد 1391, 07:32 صبح
فایل با پسوند edmx یعنی همون Entity Container رو باز کنید و یه جا راست کلیک کنید و از منوی باز شده Generate Database From Model رو بزنید سپس اسکریپ sql جدید برای ایجاد دیتابیس تازه از روی مدل تولید میشه و اون رو تو VS اجرا کنید.
با این کار اطلاعات دیتابیسم پاک نمیشن ( میخوام اطلاعات دیتابیسم که حاوی چند هزار رکورد است را داشته باشم و بتونم دیتابیس و مدلم را آپدیت کنم )

amir-yeketaz
سه شنبه 09 خرداد 1391, 20:23 عصر
با حالت Model-First نمیشه! ... و باید به صورت دستی پروپرتی های اضافه شده به کلاس هاتون رو به فیلدهای مربوطه به دیتابیس map کنین ! ... ولی با EF code first میشه ... که باید در مورد Code first Migration تحقیق کنید.

موفق باشید ...