PDA

View Full Version : سوال: Code Completion و ایجاد تورفتگی خودکار

younes221
شنبه 06 خرداد 1391, 13:44 عصر
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه ، من تازه دارم دلفی رو یاد میگیرم خوب پیش رفتم حالا 2 سوال واسم پیش اومده اگه میشه راهنمایی کنید با تشکر.

1 ) اگه دقت کرده باشین هنگامی که اسم یک شی رو به طور کامل مینویسیم و بعد عملگر دسترسی به اجزا (.) رو میزاریم یک لیست ظاهر میشه و میتونیم داخل اون خصوصیات یا متد مورد نظر رو انتخاب کنیم حالا سوال من اینه چرا از همون اول این لیست ظاهر نمیشه یعنی مثلا من بنویسم b خودش بیاره button و... دقیقا مثال intellisense ویژوال استودیو آیا گزینه ی خاصی وجود داره که من با فعال کردنش بتونم این امکان رو به IDE اضافه کنم.

2 ) در دستور if وقتی که else رو هم خودمون میزینم داخل کد ها به صورت اتومیاتیک تورفتگی ندارن یعنی به شکل چنگکی نیستند آیا تنظیمات خاصی وجود داره که این امکان رو به طور اتوماتیک اضافه کنه تا به طور دستی انجام ندیم.

با تشکر

Felony
شنبه 06 خرداد 1391, 14:06 عصر
1- Tools - > Option -> Editor options -> Code Insight -> Automatic Features که میتونید Invoke Auto رو فعال کنید .

2- Ctrl + D ؛ البته میتونید از همون آدرس بالا به Formatter و Indentation مراجعه و تنضیمات خودکار رو تغییر بدید .

younes221
شنبه 06 خرداد 1391, 19:20 عصر
ممنون از راهنماییتون اگه میشه در سوال زیر هم راهنماییم کنید .

وقتی که مثلا مینویسم form به طور خودکار form1 رو میاره حالا واسه اینکه این گزینه رو انتخاب کنیم باید از کلید Enter استفاده کنیم و بعد نقطه و...

حالا سوال من اینه چطور میشه این کلید اینتر رو عوض کرد مثلا وقتی form رو تایپ میکنیم و روی گزینه ی form1 در Intellisese میاریم نقطه رو بزنیم هم اسمش رو درج کنه و هم اجزاش رو بیاره یعنی 2 مرحله رو تبدیل به یک مرحله کنیم(دقیقا مثل Intellisese ویژوال استودیو منظورم هست).

با تشکر