PDA

View Full Version : سوال: اشتراک گذاشتن فایل در دلفی

arkia
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 04:42 صبح
سلام ، یه سوال داشتم...
میخواستم بدونم اگه تو یه برنامه تحت شبکه توی سرور فایل هایی داخل پوشه های خاصی داشته باشیم اگه بخوایم تو دلفی به این فایل ها دسترسی داشته باشیم چطوری امکان پذیره؟ حتما باید پوشه تو ویندوز بصورت دستی یا نرم افزاری share باشه؟ آیا راهی دیگه به ذهنتون میرسه؟

Mask
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 11:13 صبح
یه برنامه سمت کلاینت و یه برنامه سمت سرور بنویس.
از سمت سرور فایل رو درخواست کن ،برنامه کلاینت برات میفرسته.

arkia
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 14:07 عصر
قرار نیست کلاینت چیزی بفرسته دوباره بخون چی نوشتم!

سلام ، یه سوال داشتم...
میخواستم بدونم اگه تو یه برنامه تحت شبکه توی سرور فایل هایی داخل پوشه های خاصی داشته باشیم اگه بخوایم تو دلفی به این فایل ها دسترسی داشته باشیم چطوری امکان پذیره؟ حتما باید پوشه تو ویندوز بصورت دستی یا نرم افزاری share باشه؟ آیا راهی دیگه به ذهنتون میرسه؟

فکر نمیکنم برا این کار عاقلانه باشه فایل درخواست کنیم و سرور برامون ارسال کنه :متفکر:
یعنی این تنها راهه؟

arkia
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 14:08 عصر
قرار نیست کلاینت چیزی بفرسته دوباره بخون چی نوشتم!

سلام ، یه سوال داشتم...

فکر نمیکنم برا این کار عاقلانه باشه فایل درخواست کنیم و سرور برامون ارسال کنه :متفکر:
یعنی این تنها راهه؟

hossein_h62
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 14:16 عصر
دوست عزیز ، فکر نمیکنم بدون ایجاد دسترسی ویندوز و Share کردن اون راهی وجود داشته باشه!

firststep
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 14:27 عصر
من بهتون ساختن برنامه ftp سرور رو پیشنهاد میکنم
که می تونید برای درخواست یک سیستم به عنوان white list ازاد فرمایید
اینم یک راه حلشه که از فشار برنامه تحته سرور کمتر میکنه و در زمن هم سرعت و هم امنیت قابل قبولتری رو در اختیارمون قرار میده
این کار رو هم با خوده مجموعه indy دلفی انجام بدید وهم clever suite component می تونید انجام بدید
سربلند باشید..

ariobarzan
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 23:24 عصر
کمپوننت webcopy از سری TMS این کار رو برای شما انجام میده یه سرچ تو اینترنت بزن

arkia
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 23:57 عصر
کمپوننت webcopy از سری TMS این کار رو برای شما انجام میده یه سرچ تو اینترنت بزن

به نظرم این خوبه ولی پولیه که:افسرده:
حالا یه سوال ، این احتیاج به Allow شدن دسترسی ویندوز داره؟

arkia
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 23:58 عصر
من بهتون ساختن برنامه ftp سرور رو پیشنهاد میکنم
که می تونید برای درخواست یک سیستم به عنوان white list ازاد فرمایید
اینم یک راه حلشه که از فشار برنامه تحته سرور کمتر میکنه و در زمن هم سرعت و هم امنیت قابل قبولتری رو در اختیارمون قرار میده
این کار رو هم با خوده مجموعه indy دلفی انجام بدید وهم clever suite component می تونید انجام بدید
سربلند باشید..

منم بهش فکر کرده بودم ولی خیلی دنگ و فنگ داره برا این کارم نمی ارزه آخه هیچی هم از ایندی بلد نیستم

firststep
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 10:58 صبح
سلام دوست عزیز --- به همین دلیل این کامپوننت را پیشنهاد کردم clever suite component کارتون رو خیلی راحت می کنه و در ضمن sampel هاش راهنمایی خوبیست برای کارتون--- اماده است

ariobarzan
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 22:14 عصر
برای دسترسی به یک کامپیوتر دیگه هم اگه نیاز به یوزر پسورد اون باشه از کمپوننت NetDrive استفاده کن
همون کمپوننت webcopy از سری TMS که گفتم هم کار دانلود رو برای شما انجام میده
پس در قدم اول با NetDrive به کامپیوتر هدف connect میشی
بعد با webcopy از فولدر share شده تو اون کامپیوتر , فایل مورد نظر رو روی یک مسیر تو کامپیوتر خودت دانلود میکنی.
در آخر هم disconnect

Felony
جمعه 12 خرداد 1391, 00:38 صبح
psTools رو جست و جو کنید .