PDA

View Full Version : کار نکردن بعضی از خط های برنامه و Breakpoint

mnajafzadeh
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 10:01 صبح
سلام دوستان .
هر از گاهی توی فرم های برنامه که با دلفی 7 نوشته شده کامپایلر بعضی از خط های برنامه رو نمی شناسه و از روی اون خط ها رد میشه.حتا Breakpoint هم که روی اون خط ها می ذارم کامپایلر ردشون می کنه و
نمی شناسدشون .

developing
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 09:58 صبح
با سلام

این امکان وجود داره که خطی که Breakpoint براش در نظر گرفتید همواره یک جواب ثابت داشته باشه و یا اینکه در جایی قرار بگیره که اجرا نمی شه(مثلا در داخل if که شرطش غلطه)

در هر حال باید کد و شماره خط رو بذارید تا بشه جواب کاملتری داد.

mnajafzadeh
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 11:44 صبح
سلام،با تشکر از پیگیری شما
یه خط ساده مثل ;a:=a+1 کامپایلر اصلا نمی شناسدش و ردش میکنه ، انگار اصلا همچین خطی وجود نداره.تا جایی که من فهمیدم این مشکل کامپایلر هستش که بصضی وقتا که اینکس های فرم به هم میریزه کامپایلر درست کار نمی کنه و بعضی از خط های برنامه رو ناداده می گیره.تنها راهی هم که براش پیدا کردم اینه که یه فرم جدید بسازم و کدها رو کپی پیست کنم .ولی این کار خیلی زمان بر هستش

me.enik
دوشنبه 29 خرداد 1391, 10:28 صبح
نمیدونم که مشکل از کامپایلر هستش یا نه.
ولی یادم هستش که بعضی موقع ها برای من در ویژوال استدیو 2010 هم این مشکل پیش می اومد.

vcldeveloper
یک شنبه 11 تیر 1391, 23:22 عصر
یه خط ساده مثل ;a:=a+1 کامپایلر اصلا نمی شناسدش و ردش میکنه ، انگار اصلا همچین خطی وجود نداره.
اگر اون خط تاثیری در اجرای برنامه نداشته باشه (مثلا از اون متغیر a جایی در برنامه استفاده نشده باشه)، چرا باید کامپایلر اون خط رو کامپایل کنه؟!
کامپایلر دلفی و خیلی از کامپایلرهای امروزی به صورت هوشمند کد رو کامپایل می کنند و از کامپایل کدهای بالااستفاده صرفنظر می کنند.

gbg
دوشنبه 12 تیر 1391, 09:41 صبح
ممکنه خطوط مورد نظرتون موقع اپتیمایز شدن حذف شده باشه

mnajafzadeh
سه شنبه 13 تیر 1391, 13:09 عصر
خوب اگر این اتفاق افتاده باشه چیکار باید کرد؟