PDA

View Full Version : تفاوت الگوریتم های مسیر یابی در شبکه های بیسیم و الگوریتم مسیر یابی در شبکه های بیسیم زیر آب

b3hn00sh
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 18:40 عصر
سلا دوستان
خواستم بدونم کسی اطلاعاتی راجع به الگوریتم های مسیر یابی شبکه های سنسوری بیسیم زیر آب داره؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید
و اینکه کلا تفاوتش با غیر زیر آبی ها چیه؟

manvaputra
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 21:01 عصر
در صورت تمایل ایملتون رو بدد تا براتون چند تا مقاله بفرستم

b3hn00sh
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 23:31 عصر
در صورت تمایل ایملتون رو بدد تا براتون چند تا مقاله بفرستم

ممنون میشم
b3hn00sh.k@gmail.com

aram_2
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 17:43 عصر
خب مهمترین و اصلی تریت تفاوت در این شبکه ها رسانه انتقاله. تو زیر آب دیگه حرف از امواج الکترومغناطیس نیست.البته تو تا 100 متر از سطح آب رو میشه از این امواج استفاده کرد اما هر چه بیشتر پایین تر میره تضغیف بشدت خودشو نشون میده.پس ناچاراز صوت استفاده می کنند.خب سرعت صوت خیلی پایینه و بیشترین نرخ رو که من تو مقالات دیدم 30kbps گزارش کردند.هر چند الان شاید بیشتر شده باشه. connectivity تو زیر آب خیلی مهمه. از یه طرف دیگه اینکه شما باید اطلاعات جمع آوری شده رو به سطح اب برسونید خب اینجا برای شما مهمه که چه شعاعی از سنسور فرستنده در عملیات ارسال دخیل باشند.پس یه الگوریتم مسیریابی مبتنی بر عمق هست و شعاع . اگه توضیحات بیشتر خواستید بگید تا ارائه کنم.در ضمن شبیه ساز این شبکه ها رو هم بنده دارم و چند تا باهاش کار ساختم .

b3hn00sh
پنج شنبه 11 خرداد 1391, 18:49 عصر
خب مهمترین و اصلی تریت تفاوت در این شبکه ها رسانه انتقاله. تو زیر آب دیگه حرف از امواج الکترومغناطیس نیست.البته تو تا 100 متر از سطح آب رو میشه از این امواج استفاده کرد اما هر چه بیشتر پایین تر میره تضغیف بشدت خودشو نشون میده.پس ناچاراز صوت استفاده می کنند.خب سرعت صوت خیلی پایینه و بیشترین نرخ رو که من تو مقالات دیدم 30kbps گزارش کردند.هر چند الان شاید بیشتر شده باشه. connectivity تو زیر آب خیلی مهمه. از یه طرف دیگه اینکه شما باید اطلاعات جمع آوری شده رو به سطح اب برسونید خب اینجا برای شما مهمه که چه شعاعی از سنسور فرستنده در عملیات ارسال دخیل باشند.پس یه الگوریتم مسیریابی مبتنی بر عمق هست و شعاع . اگه توضیحات بیشتر خواستید بگید تا ارائه کنم.در ضمن شبیه ساز این شبکه ها رو هم بنده دارم و چند تا باهاش کار ساختم .
ممنون از شما دوست عزیز
و ممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری در ضمینه ی الگوریتمهای مسیر یابی شبکه های سنسوری زیر آب دارید ارایه کنید یا به ایمیلم بفرستید برام
یک دنیا ممنون