PDA

View Full Version : طریقه آدرس دهی

saman_h
شنبه 13 خرداد 1391, 11:27 صبح
سلام دوستان
از داخل خود ویژوال استودیو یه پوشه ساختم و یه سری عکس و آهنگ ریختم توش . حالا وقتی میخوام ازشون استفاده کنم نمیدونم چطوری باید آدرس جاری برنامه رو بهش بدم که بتونم از اون پوشه فایل هارو بخونم !!
یادمه قبلا یه همچین چیزایی مینوشتم !! : @"~\Audio\MSG.wav اما نمیدونم تو چه زبونی بود !!!
ممنون میشم راهنماییم کنید

daffy_duck376
شنبه 13 خرداد 1391, 12:32 عصر
این آدرس پوشه برنامه شما رو میده بقیه رو خودت درست کن

using System.IO;
using System.Windows.Forms;
string appPath = Path.GetDirectoryName(Application.ExecutablePath);

saman_h
شنبه 13 خرداد 1391, 12:53 عصر
این آدرس پوشه برنامه شما رو میده بقیه رو خودت درست کن

using System.IO;
using System.Windows.Forms;
string appPath = Path.GetDirectoryName(Application.ExecutablePath);

دوست عزیز اینو خودم میدونستم !! مساله اینجاس چیزی که شما نوشتید داره به داخل پوشه bin\debug اشاره میکنه و پوشه ای که من ساختم کنار bin هستش . یعنی دوتا پوشه قبل تر از اونجایی که کد شما داره اشاره میکنه
ممنون میشم کسی یه کد درست و حسابی واسم بذاره کارمو راه بندازه . ممنون

daffy_duck376
شنبه 13 خرداد 1391, 12:56 عصر
خوب دوست عزیز شما اشتباه میکنی دیگه!!!
شما باید پوشه رو تو bin\debugبسازی.
وقتی برنامه رو میخوای بدی دست مشتری مگه هر چی تو پوشه bin\debug هست نمیدی ؟
نکنه محتویات سورس رو میخوای بدی؟

saman_h
شنبه 13 خرداد 1391, 13:05 عصر
خوب دوست عزیز شما اشتباه میکنی دیگه!!!
شما باید پوشه رو تو bin\debugبسازی.
وقتی برنامه رو میخوای بدی دست مشتری مگه هر چی تو پوشه bin\debug هست نمیدی ؟
نکنه محتویات سورس رو میخوای بدی؟

نه عزیز دلم واسه مشتری نیس واسه خودمه !!
میخوام سورس رو روی هر کامپیوتری میبرم همینطوری که هس اجرا بشه . نمیخوام دوباره آدرس دهی کنم یا اینکه اونارو بریزم توی پوشه bin\debug !! اگه راهی دارید پیشنهاد بدید . یادمه میشد آدرس جاری که پوشه پروژه هست رو بدس آورد ( منظورم ائنجایی که فایل اجرایی ساخته میشه نیستا ) .

daffy_duck376
شنبه 13 خرداد 1391, 13:11 عصر
شما وقتی از پروژه Debug میگیرید VS فایل های درون bin\dibug رو حذف میکنه یکی دیکه کپی میکنه و اجرا میکنه.
خوب اما فایلی که اجرا میشه تو پوشه bin\debug هست و اصلا کاری به سورس شما نداره که کجاست.

saman_h
شنبه 13 خرداد 1391, 13:29 عصر
شما وقتی از پروژه Debug میگیرید VS فایل های درون bin\dibug رو حذف میکنه یکی دیکه کپی میکنه و اجرا میکنه.
خوب اما فایلی که اجرا میشه تو پوشه bin\debug هست و اصلا کاری به سورس شما نداره که کجاست.

من کاری به اون ندارم . لطفا راهنماییم کنید چطوری باید آدرس اون پوشه خودمو بدم که هرجا سورس رو باز کنم نخوام آدرس حدید بدم ؟