PDA

View Full Version : پاسخ result$ به صورت Resource id #32

hassan68
یک شنبه 14 خرداد 1391, 01:38 صبح
دوستان من دارم یک کوئری میگیرم ولی این میاد Resource id #32

$result = mysql_query("select max(id) as id from gg where name =$name");
echo $result;

در حالی که توی دیتابیس ما $name رو نداریم

lady64
یک شنبه 14 خرداد 1391, 08:02 صبح
از کوئری نباید مستقیما خروجی بگیرید .اینطوری تغییر بدید .

$row= mysql_fetch_array($result);
echo $row[0];

hassan68
یک شنبه 14 خرداد 1391, 23:47 عصر
ببینید من توی دیتابیس همچین $name ندارم و میخوام یک while بزارم که اگر چیزی توی پاسخ نبود یعنی همچین $name اگر نبود یک کاری انجام بده واگر بود یک کار دیگه
حالا چحوری میتونم این if ها رو بزارم چون تو دیتابیس مثلا $name حسن نیست ولی وقتی کوئری میگیریم جواب میده برامون و if که میزارم درست نمیتونم جواب بگیرم

if (mysql_num_rows($result)>0)
{

hassan68
یک شنبه 14 خرداد 1391, 23:51 عصر
ببینید من توی دیتابیس همچین $name ندارم و میخوام یک while بزارم که اگر چیزی توی پاسخ نبود یعنی همچین $name اگر نبود یک کاری انجام بده واگر بود یک کار دیگه
حالا چحوری میتونم این if ها رو بزارم چون تو دیتابیس مثلا $name حسن نیست ولی وقتی کوئری میگیریم جواب میده برامون و if که میزارم درست نمیتونم جواب بگیرم

{

khanlo.javid
دوشنبه 15 خرداد 1391, 10:01 صبح
از کوئری نمیتونی مستقیما خروجی بگیری باید از mysql_num_rows یا mysql_fetch_array استفاده کنی در غیر اینصورت خروجی کوئری اجرا شده نخواهد بود.

موفق باشید

Beginner2013
دوشنبه 15 خرداد 1391, 22:06 عصر

{

سلام،من متوجه نمیشم پس max(id) as id برای چی هست.