PDA

View Full Version : سوال: تعریف یک آرایه یا متغییر بصورت ماندگار

mehran788
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 17:01 عصر
با سلام و خسته نباشید.
من می خواستم بدونم چطور میشه یک آرایه یا متغییر تعریف کرد که مقدارش بعد از هر بار اجرا از بین نره
من قبلا با ویژوال بیسیک برنامه می نوشتم که تو اون برای این کار متغییر رو از نوع static در نظر می گرفتیم ولی تو سی شارپ نمی دونم چیه. لطفا من را راهنمایی کنید.
با تشکر

ahmadreza517
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 17:44 عصر
به نام تنها برنامه نویس هستی

سلام ,

فکر کنم . این عمل با متغیر های همگانی قابل حل

Saeed_m_Farid
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 17:52 عصر
با سلام و خسته نباشید.
من می خواستم بدونم چطور میشه یک آرایه یا متغییر تعریف کرد که مقدارش بعد از هر بار اجرا از بین نره
من قبلا با ویژوال بیسیک برنامه می نوشتم که تو اون برای این کار متغییر رو از نوع static در نظر می گرفتیم ولی تو سی شارپ نمی دونم چیه. لطفا من را راهنمایی کنید.
با تشکر
سلام
سوال شما میشه اینطوری : متغیرهایی که تو VB.Net بصورت Static تعریف میشن، آخرین مقدارشون رو حتی بعد از خروج از تابع نگه میدارن؛ "من قبلا با ویژوال بیسیک برنامه می نوشتم که تو اون برای این کار متغییر رو از نوع static در نظر می گرفتیم ولی تو سی شارپ نمی دونم چیه."

هر بار اجرا، ماندگار و ... فقط آدم رو گیج می کنن و هیچکس رغبت نمیکنه سوال شما رو جواب بده! یا اگه جواب بده منظورتون رو نمیفهمه و غلط جواب میده ...
تو #C معادلی برای اینکار وجود نداره! به دو دلیل (http://blogs.msdn.com/b/csharpfaq/archive/2004/05/11/130248.aspx) :

Q: In C++‎‎‎‎‎, it's possible to write a static method variable, and have a variable that can only be accessed from inside the method. C#‎‎‎‎‎ doesn't provide this feature. Why?
A: There are two reasons C#‎‎‎‎‎ doesn't have this feature

First, it is possible to get nearly the same effect by having a class-level static, and adding method statics would require increased complexity

Second, method level statics are somewhat notorious for causing problems when code is called repeatedly or from multiple threads, and since the definitions are in the methods, it's harder to find the definitions

اینجا (http://stackoverflow.com/questions/1049689/why-doesnt-c-sharp-support-local-static-variables-like-c-does) رو هم ببینید...

mazaher5723
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 18:41 عصر
سلام دوست عزیز
از setting استفاده کنید.
روی سلوشن پروژتون پروپرتیس بگیرید بعد تو قسمت Setting ی متغییر بسازید بعد هرک جا خواستین ازش استفاده کنیn

نام پرژتون.Properties.Settings.Default.مقدا متغییر= نام متغییر تعریف شده ;
نام پرژتون.Properties.Settings.Default.Save();