PDA

View Full Version : گفتگو: حرفه ای ها چطور شاخ سی شارپ را می شکنند؟؟؟!!

حمیدرضا1
جمعه 19 خرداد 1391, 00:58 صبح
سلام دوستان.
تو این تایپک اگه میشه دوستانی که کاربر دائمی هستند و یا کسایی که فکر می کنن حرفه ای هستن ، بگن چطور حرفه ای شدن؟
فیلم زبان اصلی،فیلم فارسی،کتاب،کلاس،دانشگاه و ...
خلاصه برا حرفه ای شدن مارو کمک کنین
ممنون:تشویق::قلب:

mehdy.programmer
جمعه 19 خرداد 1391, 02:05 صبح
دوست عزیز سلام!
اولا با عرض پوزش هم از شما و هم از اساتید چون من حرفه ای نیستم ! فقط می خوام نظره خودمو بگم شاید بدرد خورد!
به نظره من اگه شما بگی فلانی این راه رو رفت بعد حرفه ای شد،پس اگر منم این راه رو برم حرفه ای میشم کاملا اشتباهه!
البته من هم با استفاده کردن از تجربه و پیشنهاداشون موافقم ولی نه اینکه دقیق بریم همون کار رو تکرار کنیم!
شما اگه واقعا می خوای حرفه ای بشی یه کتاب خوب یا پک آموزشی (که در انتخاب این مورد باید از اساتید کمک گرفت) رو محور اصلیت قرار بده و شروع کن به کار کردن و تمرین کردن!
در کنار اونم با خوندن مقالات مختلف و سورس برنامه های مفید و ... از این قبیل کارها می تونی برنامه نویسیت رو تقویت کنی !
استاید هم اگه اشتباهی در نظر بنده می بینن، ممنون میشم اگه ما رو هم بی نصیب نزارن!

FastCode
جمعه 19 خرداد 1391, 02:35 صبح
سلام.
من یه زمانی توی این بخش حرفه ای حساب میشدم.الان خیلی فعالیتم کم شده.
شاید هر کسی به شما بگه که روزی ۲۵ ساعت کتاب میخونده.توی حموم خونشون ویکیپدیا داشته یا ۳۸ تا سریال زبون اصلی رو ۴ بار دیده.
ولی یادتون باشه تنها چیزی که باعث میشه یه نفر همه ی کارهای بالا رو انجام بده داشتن ه هدفه.فقط هدف.

omidh2007
جمعه 19 خرداد 1391, 07:22 صبح
Sample های آماده رو بررسی و ادیت کن .
خیلی زود جواب میگیری .

Alfred188
جمعه 19 خرداد 1391, 07:23 صبح
سلام، ببخشید که جواب می دم (نه خیلی حرفه ای هستم نه کاربر دائمی)
علاوه بر حرف هایی دوستان زدن باید تجربه کرد، حتی اگه کسی ازتون نخواد بشینید و یه سری برنامه بنویسید حتی اگه به درد کسی نخوره.

gerdioz
جمعه 19 خرداد 1391, 11:40 صبح
من نه کتاب نه سی دی و اموزشگاه
1+ فقط کد بزن
2- mdsn

R_Rajaee_Rad
جمعه 19 خرداد 1391, 11:59 صبح
کدهایی که برای آموزش از نت میگیری رو به هیچ وجه کپی پیست نکن
مگر کدهایی که زیاد مهم نیستن....باور کن خودت تایپ کنی در کنارش کمی دقتکنی درباره کد که داری مینویسی خیلی خوبه
کلاس و آموزشگاه رو فراموش کن....کلاس و آموزشگاه مال سال یک و دو بود که اینترنت نبود...
اینترنت==بزرگترین andمعتبرترینandقویترینand غنی ترین آموزشگاه در جهان

ahmadreza517
جمعه 19 خرداد 1391, 12:12 عصر
به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام ,
من حرفه ای نیستم دوستان ولی ...

برای حرفه ای شدن تمرین ، تمرین ، تمرین و پشتکار خیلی قوی برای یادگیری مطالب جدید.

exlord
جمعه 19 خرداد 1391, 13:12 عصر
فقط و فقط کار عملی ... شما هرچقدر هم کتاب بخونی و فیلم ببینی و کلاس بری وقتی بشینی کد نویسی میبینی که هیچی بلد نیستی ... یه پروژه کوچک رو انتخاب کن و شروع کن به کد نویسی هر جاش که موندی توی گوگل دنبالش بگرد 99.99% جوابتو میگیری ...
یکی از دوستان هم اشهاره کردن تو پست های قبلی کد هایی رو که تو نت پیدا میکنی کپی و پیست نکن سطر به سطر بخون و بفهم و خودت بنویس ( این نوشتنش خیلی مهمه :قهقهه: ) ... اگه تونستی یه دوره کارآموزی هم برو تا با نحوه کار تیمی هم آشنا بشی ... و همچنین توی همین فروم بشین پست ها رو بخون و سعس کن مشکلات دیگران رو حل کنی حتی اگه بلد نیستس هم توی نت دنبالش بگرد ... هم ثواب داره هم یه چیزه جدید یاد میگیری :بامزه:

حمیدرضا1
جمعه 19 خرداد 1391, 13:51 عصر
فقط و فقط کار عملی ... شما هرچقدر هم کتاب بخونی و فیلم ببینی و کلاس بری وقتی بشینی کد نویسی میبینی که هیچی بلد نیستی ... یه پروژه کوچک رو انتخاب کن و شروع کن به کد نویسی هر جاش که موندی توی گوگل دنبالش بگرد 99.99% جوابتو میگیری ...
یکی از دوستان هم اشهاره کردن تو پست های قبلی کد هایی رو که تو نت پیدا میکنی کپی و پیست نکن سطر به سطر بخون و بفهم و خودت بنویس ( این نوشتنش خیلی مهمه :قهقهه: ) ... اگه تونستی یه دوره کارآموزی هم برو تا با نحوه کار تیمی هم آشنا بشی ... و همچنین توی همین فروم بشین پست ها رو بخون و سعس کن مشکلات دیگران رو حل کنی حتی اگه بلد نیستس هم توی نت دنبالش بگرد ... هم ثواب داره هم یه چیزه جدید یاد میگیری :بامزه:
با تشکر از نظر شما دوست عزیز.من دانشجوی کاردانی هستم و ترم 4 هستم.تابستون باید برم کار آموزی.شما پیشنهادی ندارید؟

حمیدرضا1
جمعه 19 خرداد 1391, 13:54 عصر
دوست عزیز سلام!
اولا با عرض پوزش هم از شما و هم از اساتید چون من حرفه ای نیستم ! فقط می خوام نظره خودمو بگم شاید بدرد خورد!
به نظره من اگه شما بگی فلانی این راه رو رفت بعد حرفه ای شد،پس اگر منم این راه رو برم حرفه ای میشم کاملا اشتباهه!
البته من هم با استفاده کردن از تجربه و پیشنهاداشون موافقم ولی نه اینکه دقیق بریم همون کار رو تکرار کنیم!
شما اگه واقعا می خوای حرفه ای بشی یه کتاب خوب یا پک آموزشی (که در انتخاب این مورد باید از اساتید کمک گرفت) رو محور اصلیت قرار بده و شروع کن به کار کردن و تمرین کردن!
در کنار اونم با خوندن مقالات مختلف و سورس برنامه های مفید و ... از این قبیل کارها می تونی برنامه نویسیت رو تقویت کنی !
استاید هم اگه اشتباهی در نظر بنده می بینن، ممنون میشم اگه ما رو هم بی نصیب نزارن!

ممنون.من خودم حرفه ای نیستم ولی می خوام بشم.
برای همین می خوام از اساتید سؤال کنم که چه پک یا بسته ی آموزشی رو پیشنهاد می کنن.
آخه من زیاد به اینترنت دسترسی ندارم...با تشکر

حمیدرضا1
جمعه 19 خرداد 1391, 14:01 عصر
ممنون.ولی تو اینترنت (بخصوص در ایران ما) چیزای جدید یا نیست یا پولیه.
مثلا آموزش سی شارپ 2010 بطور جامع و کامل نیست.اگرم هست پولیه.
ولی منظورم این نیست که من نمی خوام پول ندم.ولی تنها انتظاری که دارم اینه که وقتی پول دادم و یه پک به اصطلاح آموزشی گرفتم واقعا واقعا واقعا بدردم بخوره.بتونه نیاز من رو رفع کنه.
درسته تو اینترنت تقریبا پک فروشی ههست ولی خواهش می کنم اون چیزی رو بگین که بدرد من و بقیه ی دوستان بخوره.

hojati
جمعه 19 خرداد 1391, 14:35 عصر
به نظر من بسته های آموزشی مهرداد کیانیان خیلی خوبه. خیلی سریع آدمو به یک نقطه پیشرفت میرسونه

حمیدرضا1
جمعه 19 خرداد 1391, 15:10 عصر
آره.ولی کامل نیست.یه پک کامل تر اگه هست بگین.

exlord
جمعه 19 خرداد 1391, 18:46 عصر
ممنون.ولی تو اینترنت (بخصوص در ایران ما) چیزای جدید یا نیست یا پولیه.
مثلا آموزش سی شارپ 2010 بطور جامع و کامل نیست.اگرم هست پولیه.
ولی منظورم این نیست که من نمی خوام پول ندم.ولی تنها انتظاری که دارم اینه که وقتی پول دادم و یه پک به اصطلاح آموزشی گرفتم واقعا واقعا واقعا بدردم بخوره.بتونه نیاز من رو رفع کنه.
درسته تو اینترنت تقریبا پک فروشی ههست ولی خواهش می کنم اون چیزی رو بگین که بدرد من و بقیه ی دوستان بخوره.
شما اگه میخوای حرفه ای بشی منابع فارسی رو باید کلا بزاری کنار ... برو سراغ منابع زبان اصلی که هم غنیترن و هم بهتر ... pdf مشهور زیادن تو نت که مجاننی هم میتونی پیداشون بکنی ...

حمیدرضا1
شنبه 20 خرداد 1391, 00:41 صبح
حرف شما درست.ولی باید اینطوری وقت زیادی صرف کنم.ضمن اینکه زبانم خوب نیست.
گفتم اگه میشه یه پک آموزشی معرفی کنین ممنون میشم...

exlord
شنبه 20 خرداد 1391, 06:49 صبح
حرف شما درست.ولی باید اینطوری وقت زیادی صرف کنم.ضمن اینکه زبانم خوب نیست.
گفتم اگه میشه یه پک آموزشی معرفی کنین ممنون میشم...
اگه میخوای تو زمینه برنامه نویسی حرفه ای باشی باید انگلیسیت قوی باشه وگرنه همیشه حداقل 1 سال از دنیا عقب میمونی .... من از پک آموزشی استفاده نکردم و چیزی سراغ ندارم....

crazy_1892
شنبه 20 خرداد 1391, 07:44 صبح
سلام
منم مثله بقیه دوستان بگم که حرفه ای نیستم

ولی اگه میخوای واقعا برنامه نویس بشی
1- باید یک هدف(پروژه) داشته باشی
2- به نظر من اگه میخوای هزینه کلاس کنی هزینه کلاس زبان کن چون تو سایت های خارجی هر چی که بخوای هست
3-قبل از استفاده از sample حتما اونو درک کن

حرفام تکراری بود ،دوستان عزیز گفته بودند ولی چون مهم بود دوباره گفتم

مهرداد صفا
یک شنبه 12 آذر 1391, 23:08 عصر
سلام دوستان.
تو این تایپک اگه میشه دوستانی که کاربر دائمی هستند و یا کسایی که فکر می کنن حرفه ای هستن ، بگن چطور حرفه ای شدن؟
فیلم زبان اصلی،فیلم فارسی،کتاب،کلاس،دانشگاه و ...
خلاصه برا حرفه ای شدن مارو کمک کنین
ممنون:تشویق::قلب:

سلام
من اگر حرفه ای نیستم شاگرد حرفه ای ها که هستم.
بیشتر جهت تاکید:
همانطور که دوستان گفتند زبان خود را تقویت کنید. اگر مطلبی را خواستید سرچ کنید اول به انگلیسی سرچ کنید، چه بسا زودتر به نتیجه برسید.
"نمی دانم". فکر میکنم کسانی که ما به عنوان حرفه ای می شناسیم با این کلمه آشنا هستند و همیشه به دنبال یادگیری، و هر چه پیش میروند سوالاتشان هم بیشتر می شود.
اگر چیزی را میدانید به کسی که سوال میکند پاسخ بدهید، این موضوع باعث می شود تا مطلب را مروری کرده باشید و موضوع برای خودتان هم بیشتر جا می افتد، زکات علم آموزش است.
من فکر میکنم وقتی بقیه مشغول دعوای تعصبی سر vb یا C#‎ و.... هستند حرفه ایها به دنبال جواب سوالشان هستند و به دنبال راهی برای پیاده کردن عیده ها. به نظر من اگر چیزی را یاد بگیرید که نمیدانید عملا کجا استفاده می شود بیشتر احتمال دارد آن موضوع را فراموش کنید. پس به نحوه ساخت هر برنامه ای که فکر میکنید خاص و مفید است فکر کنید، مثلا همین حالا تصمیم بگیرید تا یک آفیس کامل برای خودتان بنویسید. چرا که نه اگر مایکرو سافت نوشته پس میشود نوشت.
موفق باشید.

es.es.es
دوشنبه 13 آذر 1391, 01:10 صبح
من تا چند وقت پیش در حد معمولی سی شارپ بلد بودم اما برای یکی از دوستام یه برنامه فاکتور حرفه ای نوشتم که هیچ باگی نداشت یعنی همشو رفع کردم و برنامه تقریبا کامل بود و مثلا شماره فاکتور داشت یوزر پسورد داشت لیست مشتری ها و بدهیاشونو داشت که با بانک ارتباط داشت وآخرم از فاکتور با کریستال گزارش میگرفت به نظرم اون حداقل 10 پله منو بالا کشوند و چون خودم اشکالامو از تو اینترنت پیدا میکردم خوب بود البته یکم تفکر در الگوریتم هم موثره

maythammsp2000
دوشنبه 13 آذر 1391, 08:47 صبح
سلام دوستان.من كاربر حرفه اي نيستم.اماخيلي دوستدارم حرفه اي باشم.اين تاپيك حرف دل منه.كلي كتاب و پك و سورس و ... دارم.اما پيشرفت چنداني ندارم.برنامه هايي كه مينويسم هم با كدهاي سادست و چنگي به دل نميزنه.برام شده بحران فكري.چيكار كنم.چه جور بخونم.دوستان با تجربه به شدت به كمكتون نياز دارم.ممنون