PDA

View Full Version : کد کردن دستورت sql

maryammb66
یک شنبه 21 خرداد 1391, 15:07 عصر
با سلام
یه سری دستورات Sql داریم ، که می خوایم این دستورات را کدینگ کنیم یا از حالت کدینگ در بیاوریم.همچین کاری تو Sql امکان پذیر هست؟
من یه فایل دارم که وقتی تو برنامه import می کنم ، از sql اطلاعات رو می خونه و اجرا می کنه!
این فایل sql که ازش اطلاعات رو می خونم کد گذاری شده است به طوری که وقتی با notpad باز می کنم یه سری اطلاعات بهم ریخته نشون میده ، در ضمن پسوند این فایل از نوع SQL به SBT. تغییر داده شده است

SReza1
یک شنبه 21 خرداد 1391, 15:35 عصر
ميشه كاري كرد كه پروسيجر و يا فانكشن كد شده باشه ولي من تا حالا نديدم Query كد شده در بانك و يا جايي باشه. نمونه فايلت رو بگذار شايد بتونيم كمكي بكنيم.

maryammb66
دوشنبه 22 خرداد 1391, 08:23 صبح
من نمونه فایل رو براتون ضمیمه می کنم

SReza1
دوشنبه 22 خرداد 1391, 14:31 عصر
اين دستور از طريق برنامه exe باز شده و يا اينكه در خود كنسول SQL server ازش استفاده كرديد؟

maryammb66
دوشنبه 22 خرداد 1391, 14:55 عصر
من این فایل رو در برنامه exe وارد می کنم و برنامه بعد از اتصال به بانک اطلاعاتی ، اطلاعات رو از بانک میخونه و اجرا می کنه.

SReza1
سه شنبه 23 خرداد 1391, 09:09 صبح
من این فایل رو در برنامه exe وارد می کنم و برنامه بعد از اتصال به بانک اطلاعاتی ، اطلاعات رو از بانک میخونه و اجرا می کنه.

خوب من فكر كنم decoder اين فايل sql در درون فايل exe گذاشته شده و شما نميتونيد از اون استفاده كنيد. البته ميشه يك كلك زد . با باز كردن sql profiler و اجراي اون فايل ببنيد چه دستوري اجرا ميشه. يعني شما فايل sql كد شده و sql ديكد شده رو داريد. اگه روش عجيبي براي decode كردن نداشته باشد شما ميتونيد decoder اون رو خودتون بنويسيد.

maryammb66
سه شنبه 23 خرداد 1391, 09:29 صبح
میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟!
من نتیجه اجرای این فایل رو تو برنامه می بینم ، فقط می خوام بدونم چطوری این رو دیکد کرده و از چه دستوراتی استفاده کرده ؟

SReza1
سه شنبه 23 خرداد 1391, 10:20 صبح
میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟!
من نتیجه اجرای این فایل رو تو برنامه می بینم ، فقط می خوام بدونم چطوری این رو دیکد کرده و از چه دستوراتی استفاده کرده ؟

خوب هر كسي از يك روش ديكد استفاده ميكنه. و اگر قرار بود همه بتونند دستورات را باز كنند كه برنامه نويسش واسه چي دستورات رو كد كرده! من متوجه نشدم. شما از طريق برنامه exe اين كد را باز ميكنيد (يعني سورس SQL رو ميبنيند) و يا اينكه نتيجه اجراي دستورات رو ميبينيد؟
اگر سورس را ميبنيد (مثلا دستور select و updateو از اين چيزا!) و اگر كدرش ، كدر خفني نباشه با مقايسه بين دستورات سورس و فايل كد شده ، ميتونيد يك ارتباطي پيدا كنيد (يعني با مهندسي معكوس) البته به نظرم علت اينكه يك فايل كد شده رو خود برنامه باز كنه نميدونم چيه. اصلا براي چي كد كرده كه خودشم باز كنه. مثل اينكه شما يك فايل كد شده بسازيد و بگيد اين هم ديكدرش!!
اگر سورس را نميبنيد و فقط نتيجه اجراي دستورات sql را مشاهده ميكنيد (يا اثر اون دستورات را در بانكتون) ميتونيد برويد در منوي tools و SQL profiler را اجرا كنيد. بعد فايل خودتون را باز كنيد و اجرا كنيد. ببيند profiler چي نشون ميده! ميتوني كد دستور sQL را ببنيد و تازه ميرسيد به حالت قبل.

maryammb66
سه شنبه 23 خرداد 1391, 11:20 صبح
من فقط نتیجه اجرا رو تو برنامه می تونم ببینم، الان تو sql prifiler هم فایل رو export کردم ، نتیجه کجا نشون داده میشه؟

SReza1
سه شنبه 23 خرداد 1391, 12:06 عصر
من فقط نتیجه اجرا رو تو برنامه می تونم ببینم، الان تو sql prifiler هم فایل رو export کردم ، نتیجه کجا نشون داده میشه؟

فايل رو كه add نميكنند به sql profiler. شما sql profiler رو run كن. يك new trace كن. ليست دستوراتي كه به sql ميرسه در همان textdata ظاهر ميشه.
بعد از اينكه new trace كردي اون دستور sql رو در برنامه‌ات اجرا كن. ميبيني يك سري دستور ظاهر ميشه.

maryammb66
سه شنبه 23 خرداد 1391, 12:28 عصر
من این فایل رو تو sql نمی تونم بازش کنم ، پیغام خطا میده با notpad هم که باز می کنم یه سری حروف میاره که خونده نمیشه
ولی همین رو که تو برنامه باز می کنم ، برام خروجی میده

SReza1
سه شنبه 23 خرداد 1391, 12:31 عصر
1- sql profiler را باز كن
2- new trace كن
3- برنامه ات را باز كن و اجرا كن
4- profiler رو ببين .