PDA

View Full Version : کمک - Script Generator

arman_Delta2002
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 10:07 صبح
سلام
من میخوام از بانکم طوری اسکریپت خروجی بگیرم که اگه تیبلی از بانکم نبود بسازش و از همه مهمتر اگه فیلدی از بانکم نبود اون فیلد رو هم بسازه کسی میتونه کمکم که؟ من با SQL2008 کار میکنم . و کار با اسکریپت جنریتور رو تا حدی بلدم ولی نمیتونم زمانی که فیلد در جدول نباشه رو ایجاد کنه رو پیدا کنم.

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 10:10 صبح
سلام.
شما وقتی از جدول Script تهیه میکنید در واقع از ساختار فعلی اون Script تهیه میشه.
اگر میخواهید این Script رو بر روی یک دیتابیس دیگه با همین ساختار ایجاد کنید و تغییرات رو در اون اعمال کنید باید یا بدونید چه فیلدهایی هستند که درScript انتخاب کنید یا اینکه خودتون دستی براش یک Script بنویسید.
ابزارهایی نیز هستند که دو دیتابیس رو باهم مقایسه کرده و Script تغییرات اونو برای شما می سازن.

arman_Delta2002
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 11:05 صبح
سلام.
شما وقتی از جدول Script تهیه میکنید در واقع از ساختار فعلی اون Script تهیه میشه.
اگر میخواهید این Script رو بر روی یک دیتابیس دیگه با همین ساختار ایجاد کنید و تغییرات رو در اون اعمال کنید باید یا بدونید چه فیلدهایی هستند که درScript انتخاب کنید یا اینکه خودتون دستی براش یک Script بنویسید.
ابزارهایی نیز هستند که دو دیتابیس رو باهم مقایسه کرده و Script تغییرات اونو برای شما می سازن.
ممنون از نکته نظر مفیدتون ولی من در واقع میخوام پچ های گوناگونی برای نرم افزارم تهیه کنم و این کار نیاز به حفظ اطلاعات قدیم و اضافه کردن فیلد های جدید داره و تنها راه راحت و بی دقدقه اینه که هر بار از ساختار بانک اطلاعاتیم اسکریپتی تهیه و اون رو به عنوان پش بروز کردن بانک ارائه کنم . فقط موندم کجای اسکریپت جنریتور رو باید تیک بزنم که اسکریپتش ساخته شه و فیلد رو هم چک کنه همین .

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 11:42 صبح
به نظرم بهترین راه استفاده از ابزارهای compare دیتابیس هست که Script مورد نظر رو براتون بسازه.
شخصا خودم یک فایل Script ایجاد کردم و وقتی فیلد جدیدی یا جدولی ایجاد میکنم در اون Script قرار داده و ابتدای برنامه اجرا میکنم.

arman_Delta2002
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 15:43 عصر
به نظرم بهترین راه استفاده از ابزارهای compare دیتابیس هست که Script مورد نظر رو براتون بسازه.
شخصا خودم یک فایل Script ایجاد کردم و وقتی فیلد جدیدی یا جدولی ایجاد میکنم در اون Script قرار داده و ابتدای برنامه اجرا میکنم.
:متفکر:
خیلی جالب شود یه توضیح کامل و چند تا لینک خوب این بحث تون کم داره لطفا این کار رو واسم انجام بدید. با تشکر

arman_Delta2002
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 12:47 عصر
کسی هست که یک نرم افزار واسه گرفتن خروجی به صورت اسکریپت معرفی کنه
اخه خود اسکریپت جنریتور اس کیو ال قابلیت تست فیلد رو نداره و فقط تیبل ها رو تست میکنه که آیا وجود دارن یا نه

mahdy.asia
دوشنبه 02 مرداد 1391, 16:37 عصر
استفاده از ابزارهای compare دیتابیس هست که Script مورد نظر رو براتون بسازه
میشه از خوباش معرفی کنید و در صورت امکان لینک دانلود برامون بزارین

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 03 مرداد 1391, 12:06 عصر
محصولات شرکت red-Gate (http://www.red-gate.com/products/sql-development/sql-compare/?source=products-a-page) در این زمینه کار راه انداز هستند.