PDA

View Full Version : سوال: سرعت پایین دستور designreport در fastreport

daneshmand1354
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 10:27 صبح
وقتی در زمان اجرای برنامه قصد داریم که با دستور designreport یک گزارش را برای طراحی باز کنیم،اولین گزارشی که با این روش باز می شود با تاخیر زیادی باز میشود ولی در گزارشات بعدی سرعت بالا می رود که این به دلیل بارگیری فایلهای مورد نیاز فست رپورت است.با توجه به اینکه این اتفاق همیشگی نیست ، چه راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟

سعید صابری
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 13:46 عصر
تعداد رکوردهات در کوئری محدود کن وقتی طراحی تمام شد شرط بردار.

khorsandreza
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 16:49 عصر
یکی دیگر از علتهائی گزارش دیر بالا می آید بحث اندیکس گذاری صیحیح است . گزارش را براساس یک ستون خاص اندیکس گذاری کنی و موقع اجرای دستور کوئیری بر اساس آن ستون مرتب کنی گزارش سریع بالا می اید من معمولا در جداول خود ختما ستونی را بنام PKID ایجاد و اندیکس میزنم و موقع گزارشات آزاد با آن مرتب می کنم
امتحان کن انشاا.. درست میشه

daneshmand1354
جمعه 26 خرداد 1391, 21:50 عصر
مشکل از کوری یا ایندکس نیست زیرا خود گزارش مشکلی ندارد و فقط طراحی آن دیر باز میشود مثلا اگر ابتدا گزارش را برای نمایش باز کنیم سریع باز میشود و بعد بلافاصله همان گزارش را در حالت طراحی باز کنیم ، زمان زیادی می گیرد
این زمان نیز فقط برای طراحی اولین گزارش است و در طراحی گزارشات بعدی با هر تعداد رکورد که باشد سرعت بالا است
در حقیقت دستور showreport مشکل سرعت ندارد و فقط دستور designreport مشکل سرعت دارد آنهم فقط برای اولین بار در هر اجرا

سعید صابری
جمعه 26 خرداد 1391, 22:36 عصر
برای کوئری تون در حالت design شرط تعیین کنید

daneshmand1354
شنبه 27 خرداد 1391, 22:51 عصر
سلام ضمن تشکر از توجه شما

برای کوئری تون در حالت design شرط تعیین کنید
حتی برای یک کوری که یک رکورد را بر میگرداند سرعت باز شدن در حالت طراحی بسیار پایین است پس کاری به کوری نیست
زیرا همانگونه که قبلا گفتم همان گزارش را در زمان showreport با سرعت بالا میگیرد