PDA

View Full Version : خبر: جابجائی اشیاء بصورت RunTime

khorsandreza
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 16:39 عصر
سلام
من یک بار نیاز داشتم فرم پویا باشد و کاربر خودش نسبت به نیازی که دارد اشیاء روی فرم را جابجا کرده و و یا اندازه شی را تغییر دهد بعد از کلی وبگردی یک کامپوننت رایگان بدست آوذدم که در اینجا ضمن توضیح روش کار کامپوننت را نیز برای استفاده دوستان اینجا قرار میدهم

اول یک جدول ایجاد کردم که شامل فیلدهای کد کاربری ؛ نام فرم ؛ محل قرارگیری شی, ارتفاع شی؛ عرض شی؛ و وضعیت نمایش داده شود یا نه یا همان Visable و قابل نوشتن Enable
وقتی کاربر برای اولین بار وارد فرم میشد و دیتا بیش خالی بود با استفاده از یک حلقه نات اشیا و مخل قرارگری پیش فرض ومختصات اشیا را در داخل دیتایس ذخیره میکردم و اگر کاربر مختصات اشیائ را تغییر میداد در دیتابیس تغییر میدادم و در مراجعات بعد کاربر با استفاده از دیتابیس مختصات را جای گاری می کردم البته شاید روش درستی نبود و یا روش بهتری هت من اطلاع ندارم ولی خالی از لطف ندیم که یک تجربه را منتقل نکنم

http://etaksan.ir/download/Untitled.png

از اینجا دانلود (etaksan.ir/download/sizectrl.zip)کنید
موفق باشید

Felony
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 18:05 عصر
دوران جوونی یک تاپیک بلند والا در این مورد در همین بخش داشتیم داشتیم و همون جا این کامپوننت و روش کارش رو معرفی کردم و تا جایی که یادمه یکی از باگهاش رو برطرف کردم یا قابلیتی بهش اضافه کردم ( دقیقا یادم نیست ) و تو همون تاپیک قرار دادم .

khorsandreza
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 18:25 عصر
بلی یادم شما لطف داشید و بنده قصد جسارت و ... نداشتم صرفا برای انتقال تجربه بود یکی از دوستان حضوری این ابزار خواسته بودم من ادرس برنام نویس را بهش دادم ولی پیدا نکرد بخاطر آن مجددا تایپیک زدم اگر فکر میکنید اشتباه بود تایپیک را حذف بکنیم .
البته من عرض کردم وب پیدا کردم خودم کار خاصی انجام ندادم
باز هم تشکر

Felony
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 18:32 عصر
نگفتم اشتباه کردید ، گفتم حالا که در این مورد تحقیق میکنید بدونید قبلا در موردش بحث شده و اون تاپیک رو هم مطالعه کنید ، شاید مطالب بدرد بخوری پیدا کردید ؛ اگر قرار به حذف باشه از هر 100 تاپیک این سایت 80 تاشون رو به دلیل تکراری بودن باید حذف کرد ( حالا به هر دلیلی ، ممکنه کاربر از وجود اون تاپیک اطلاع نداشته ، جست و جو نکرده ، جست و جو کرده چیزی پیدا نشده یا ... ) !

khorsandreza
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 19:29 عصر
عرض کردم ان تایپیک را هم خودم ایجاد کرده بودم و همین کامپوننت را هم اپلود کرده بودم شما هم زحت باگ گیری را کشیدید برای اطلاع بود ....