PDA

View Full Version : سوال: مشکل با RealTimeMarquee یا متون متحرک در دلفی

hedi
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 20:04 عصر
سلام به دوستان و اساتيد گرامی
من از کامپوننت RealTimeMarquee جهت استفاده از متون متحرک در دلفی استفاده کردم مشکل این جاست که برخی اوقات بعد از ورود به برنامه که اطلاعات متنی را از بانک دریافت کرده و به کامپوننت می فرستم و Active آن را True می کنم جهت شروه حرکت متن، هیچ متنی در آن نشان داده نمی شود جالب این جاست که حتی دکمه ای هم که برای از نو انجام دادن عملیات در فرم قرار دادم هيچ واکنشی در حرکت متن به وجود نمی آورد؟! حالا خواستم بدونم آیا استفاده از این کامپوننت طرز کار خاصی داره یا اصلا کامپوننت مشابهی برای متون متحرک سراغ داريد که کاربردی باشد. نیاز فوری به پاسخ این سوال هست.

hedi
جمعه 26 خرداد 1391, 18:58 عصر
به نظر می رسه که دیگه مثل قدیما تاپيک ها مورد توجه دوستان و اساتيد قرار نمی گیره البته میدونم که پاسخ به تاپيک ها پارامترهای خاصی را دنبال می کنه(از لحاظ نوع سوال ، جستجو آن در تالار و حتی گذاشتن قسمتی از Source برنامه و ...) ولی اگر به زمانی که من در این سایت شروع به فعالیت کردم برگردیم دوستان اون موقع خیلی علم گرا بودند و حتی اگر موضوعی ولو در صورتی که تخصص هم در آن نداشتند راهکارهایی را ارائه می کردند و تاپيک ها بی نتيجه نبود. اگر الان به تاپيک ها نگاه بیاندازید بحث های خوبی راه انداخته می شه ولی اونجا که می خواهد به نتيجه برسه اون فوت کوزه گری اغماض می شود درواقع الان یک حس رقابت از هر لحاظ علمی یا حتی اقتصادی به گونه ای گریبان اقشار مختلف را گرفته که اصلا هيچ گونه توجهی به مشکلات فرد فرد هم نداریم البته زندگی هم سخته ولی در عین حال زیباست.

در هر حال من مشکل را خودم حل کردم و برای دیگر دوستان هم این جا قرار می دهم تا تاپيک بدون نتيجه باقی نماند :

این مشکل در اصل برمیگردد به زمان Create فرم حاوی کامپوننت و طلاقی آن با زمان Active کردن Marquee که این مسئله خصوصا در ویندوز 7 بسیار مشهود است راهکارها :
1- فرم حاوی کامپوننت باید در زمان استفاده Create گردد و بعد از آن حتما Destroy شود و نباید به صورت AutoCreate باشد.
2-بعد از اجرای آن حتما از یک Timer برای شروع حرکت متن استفاده گردد.
3-تمامی اعمال مربوط به مقداردهی کامپوننت باید در همان فرم مربوطه ترجيحا انجام گردد و به سبب استفاده در ویندوز 7 Theme آن ترجیحا Basic باشد Compatible تر است

تمامی موارد گفته شده برای برنامه هایی بود که حاوی چند فرم باشند و فرم حاوی کامپوننت بعد از اجرای چند فرم دیگر قرار است به نمایش گذاشته شود وگرنه در حالت تک فرمی و یک برنامه مستقل به اون صورت مشکل خاصی ندارد البته دوستانی که این کامپوننت را قصد استفاده دارند به اطلاع می رسانم که در تاریخی که این تاپیک را می زنم ورژن RealTimeMarquee 3.2 از لحاظ کد نويسی مشکل دارد و در صورت نیاز بدنبال ورژن های پايين آن بگردید در پناه خدا موفق باشید