PDA

View Full Version : چاپ سند خاص

from_hell
جمعه 26 خرداد 1391, 15:20 عصر
با سلام
در یک برنامه من باید یک گواهی طراحی کنم . یه چیزی شبیه گواهی اشتغال به تحصیل که کابر فقط با وارد کردن مثلا نام دستور چاپ رو صادر می کنه. فقط قسمت نام رو کابر وارد میکنه و بقیه اش هم چند تا سطر نوشته هست.
لطفا راهنمای کنید.

aghayex
جمعه 26 خرداد 1391, 15:33 عصر
دوست عزیز راحترین کار برا شما اینه که از یکی از برنامه های گزارش گیری استفاده کنی مثل کریستال ریپورت یا استیمول سافت البته اگه وقتشو داشته باشی می تونی با خود کانویس در سی شارپ یه کارهایی بکنی که این روش وقت می بره

from_hell
جمعه 26 خرداد 1391, 19:22 عصر
نه منظورم این بود که یک صفحه هست شبیه یه نامه اداری . یا شبیه مدرک دانشگاهی که توش پر از جملات یکسان و فقط یک کلمه باهم فرق میکنه.

veniz2008
جمعه 26 خرداد 1391, 19:36 عصر
نه منظورم این بود که یک صفحه هست شبیه یه نامه اداری . یا شبیه مدرک دانشگاهی که توش پر از جملات یکسان و فقط یک کلمه باهم فرق میکنه.
سلام،کدهایی رو که برای استفاده از کریستال ریپورت نیاز داری اینا هستن،بقیش دیگه بستگی به نیاز خودتون داره که چطور فرم رو طراحی کنید(اینکه به چه فیلدهایی در گزارش نیاز دارید)

CrystalReport1 rpt = new CrystalReport1();
rpt.RecordSelectionFormula = "{tell.name}= '" + textBox1.Text + "'";
crystalReportViewer1.ReportSource = rpt;

crystalReportViewer1.Refresh();

tell نام جدول و name هم نام کاربر هست که باید درون تکست باکس وارد کنی،موفق باشی دوست من.

فرید نجفلو
جمعه 26 خرداد 1391, 22:06 عصر
سلام
دوست عزیز اگه فقط همین گزارش رو دارید یه را ساده این هست که یه تصویر از اون رو داشته باشید و با استفاده از DrawString کلاس Graphic متن مورد نظتون رو تو محل مناسب نوشته و تصوثیر و چاپ کنید

from_hell
شنبه 27 خرداد 1391, 01:00 صبح
آقای نجفلو میشه یه خورده بیشتر توضیح بدین

from_hell
سه شنبه 30 خرداد 1391, 23:00 عصر
کسی نیست کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟

from_hell
شنبه 03 تیر 1391, 23:42 عصر
این همه مهندس ... اونوقت یکی نیست جواب ما رو بده...؟؟؟؟؟؟/!!!!!!

mousa1992
یک شنبه 04 تیر 1391, 22:25 عصر
سلام دوست عزیز
اول تشکر کنم از اقای فرید بابت راهنماییشون خیلی نیازش داشتم
دوست عزیز از این نمونه کد میتونی استفاده کنی که یک شی گرافیک از روی تصویر ایجاد میکنه و فونت و قلم و سایزش و ... و محل ایجاد نوشته رو تعیین میکنه و ایجاد متن روی تصویر

Image im = pictureBox1.Image;
Graphics g = Graphics.FromImage(im);
Font f = new Font("Trebuchet MS", 50);
SolidBrush brush = new SolidBrush(Color.Blue);
PointF point = new PointF(20.0f, 20.0f);
g.DrawString(txtinsert.Text, f, brush, point);
pictureBox1.Image = im;
g.Dispose();

موفق باشید