PDA

View Full Version : حرفه ای: قفل نرم افزاری برای کامپوننت

pikalo
جمعه 26 خرداد 1391, 15:49 عصر
با سلام

من یک کامپوننت طراحی کردم و قصد فروش آنرا دارم (چند تا شرکت هم تمایل به خرید دارن)
نکته جالب اینجاست که طراحی و تولید این کامپوننت تقریبا یک ماه زمان برد ولی الان 3 ماهه که میخوام براش یک قفل بزارم ولی نتونستم.:اشتباه:

داستان از این قراره که این قفل چون برای یک کامپوننت هست باید یک برنامه نویس کد فعالسازی داشته باشه تا ازش استفاده کنه ولی کاربرانی که قراره از محصول نهایی(برنامه طراحی شده توسط همان برنامه نویس) استفاده کنند نیاز به این کد نداشته باشن.

من خودم از حالت design mode برای طراحی قفل استفاده کردم و ظاهرا درست جواب میداد به این ترتیب که فقط تو حال design نیاز به کد فعال سازی داشت و در runtime کد نیاز نبود.

اما مشکل زمانی پیش اومد که من تو کدنویسی یک instance از کامپوننت ساختم و به صورت داینامیک به فرم اضافش کردم. :ناراحت: --------- خوب تو این حالت کد فعال سازی با این روشاصلا کارآمد نبود.:گریه:

حالا از دوستانی که تجربه ای تو این زمینه دارند درخواست کمک و راهنمایی دارم.:متفکر:

pikalo
جمعه 26 خرداد 1391, 21:49 عصر
اساتید محترم نظری ندارن ؟

barnamenevisjavan
جمعه 26 خرداد 1391, 22:43 عصر
این نظر منه حالا خوبه یا بده!
من واسه برنامه به تعداد محدود کد تعریف کردم مثلا گفتم اگر متن تکست باکس 1 این شد فرم فلان رو نشون بده همزان با نشون دادن یه کلید در رجیستری بساز دفعه بعد که برنامه باز شد چک کن اگر این مقدار بود فرم اصلی رو باز کن اگر نه همون رمز رو از کاربر بخواه

pikalo
شنبه 27 خرداد 1391, 11:18 صبح
این راه هم خوبه ، مثلا میشه برای این کامپوننت تعداد لایسنس معرفی کرد و گفت مثلا روی 100 یا 200 یا ... کامپیوتر فعال باشه

ولی باز هم مشکل دیگه ای هست و اینکه اولا معلوم نیست برنامه ای که اون برنامه نویس نوشته قراره روی چندتا کامپیوتر کار کنه و ثانیا یوزرهای برنامه نهایی نباید کد فعال سازی جدایی برای اکتیو کردن یک کنترل از برنامه را که خریداری کردن مجدد داشته باشند.

شما فکر کنید یک شرکت این کنترل را از من میخره بعد یک نرم افزار تولید میکنه که قراره به صورت گسترده تو فروشگاهها پخش بشه -- اون شرکت باید کد فعالشازی داشته باشه ولی مشتریهاش نیاز نیست که کد داشته باشن

barnamenevisjavan
شنبه 27 خرداد 1391, 12:10 عصر
دوست عزیز به این پست سر بزن من زیاد از سی شارپ سر درنمیارم ببین میتونی خطای برنامه رو رفع کنی؟اگر رفعش کنی یه قفل خوب هستش کیجنش رو هم بزودی میزارم
http://barnamenevis.org/showthread.php?346295-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%AE%D8%B7%D8%A7%D9%8A-%D8%A7%D9%8A%D9%86-%D9%82%D9%81%D9%84-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%8A

pikalo
یک شنبه 28 خرداد 1391, 12:20 عصر
از دوستان و اساتید محترم کسی نظری نداره ؟؟؟

میدونم سوال حرفه ای و پیچیده میباشد ولی اگر نظری داشته باشید کمک میکنه و حداقل با جمع بندی نظرات شاید به یک راه حل برسیم !!!!

pikalo
سه شنبه 30 خرداد 1391, 15:59 عصر
جالبه کسی حتی نظری هم نداره!

گویا سوال من هم به آرشیو سوالات بدون جواب پیوست.

reza_ali202000
چهارشنبه 07 تیر 1391, 00:29 صبح
سلام دوست عزیز
فک کنم اگه بگی کار کامپوننتت چیه بهتر بشه راهنمایی کرد.
به نظرم بتونی موقع اجرا شو شدنش رو لوک کنی تا نتونه دستی براش کد بنویسه