PDA

View Full Version : درباره speech to text

saeedhushmand
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 20:30 عصر
من در حال تحقیق در مورد speech to text هستم
"استفاده از روش حرف به حرف نه از روش بانک اطلاعاتی"
یکی از دوستام گفت روی اسپکتروگرام کار کن (نمایش وضعیت فرکانس هر حرف: در این روش تعداد ناحیه هر حرف و بازه فرکانس نمایش داده می شه، و با فرکانس هر حرف و تعداد ناحیه هاش بشه هر حرفو تشخیص داد)
البته به نظر من این روش هم درست نیست و مشکلات زیادی داره
"تشخیص حروف مشابه مثل "ت،ط"بسیار کار مشکلی یک جورایی بعید ...
امکان خطا با عوض شدن صدای گوینده بسیار بالا می باشد

می خواستم بدونم دوستان روش دیگه ای به جز اسپکتروگرام ، یا همین تشخیص حرف به حرف در ذهن دارند به من کمک کنند...
بعد یک سوال دیگه می خواستم بدونم برنامه ی نویسا از system.speech استفاده کرده یا نه...
و اینکه یکی از دوستام گفت در این برنامه با اضافه کردن کلمه به بانک ، مثلا "سعید" باید تلفظش به انگلیسی وارد کنی("saeed") این حرف درسته یا نه...

harani
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 22:57 عصر
من یک پروژه در خصوص این موضوع دارم هر کاری کردم فایلم را از اینجا نتونستم آپلود کنم اگه علاقه مند هستید میلتان را درج کنید تا برایتان میل کنم .

saeedhushmand
پنج شنبه 01 تیر 1391, 00:26 صبح
saeedHushmand021@yahoo.com

خیلی ممنون...

harani
پنج شنبه 01 تیر 1391, 01:05 صبح
فرستادم . یک پروژه ماشین حسابه که اعداد را با فشردن دکمه مربوطه میخواند . موفق باشید .

AMIRI184
پنج شنبه 01 تیر 1391, 10:38 صبح
لطفا براي من هم ارسال كنيد.يه دنيا ممنون
amiri184@yahoo.com

saeedhushmand
پنج شنبه 01 تیر 1391, 12:06 عصر
الان فایلی که harani برام فرستاد رو برای دیگران می زارم تا یکی ، یکی کسی ایمیل نده....
در ضمن بابت کمکی که کردی ممنون اما این سورس هیچ ربطی به موضوع کار من نداشت من دارم روی speech to text کار می کنم نه text to speech

Saeed_m_Farid
پنج شنبه 01 تیر 1391, 12:18 عصر
دفعه پیش خواستم کمک کنم، ناراحت شدی! (http://barnamenevis.org/showthread.php?345955#post1525810)
میدونی بنظر من چکار کن؟ یه تاپیک Tutorial‌ برای اینکار درست کن و قدم به قدم مراحلی رو که رفتی یا ایده هایی که داری (تا حد امکان عملی نه جمله بندی فارسی :لبخند:) رو بذار تا با کمک بچه ها یه جاهایی برسیم؛ اینطوری نمیشه ...
اگه بازهم ناراحت نمیشی، من یه سرنخ هایی بهت میتونم بدم (تا جاهایی که قبلاً رفته بودم!) و دسته بندی کارهایی که باید بکنی ولی این که به نتیجه برسیم یا نه، نمیدونم!

saeedhushmand
پنج شنبه 01 تیر 1391, 12:37 عصر
اگه منظورت تاپیک آخر دوست عزیز من ناراحت نشده بودم واقعا گفتم ...
و اینم بهت بگم از خدام از معلوماتی که داری استفاده کنم..:خجالت: