PDA

View Full Version : چگونگی انتقال دیتابیس به سایت

francosoft
یک شنبه 27 آذر 1384, 13:58 عصر
با سلام
یک سوال فنی داشتم. لطفا مرا راهنمائی کنید.

من با استفاده از phpmyadmin یک دیتابیس ساختم که مثلا وقتی اسم آن را به برنامه مورد نظرم مثل phpbb که به شما امکان ساخت انجمن می دهد ، دادم. اطلاعات خود را درون این دیتابیس می گذارد.
وقتی من رایانه خود را پبیه سازی به سرور می کنم. برنامه به خوبی کار می کند و هیچ مشکلی نیست. گویی انگار روی اینترنت فعالش کردم. اما حالا می خواهم این phpbb خود را به اینترنت منتقل کنم.
آیا همین که تمامی فایل ها و پوشه های خود را درون سایت مورد نظر پیاده کنم کافی است ، و حالا برای انتقال دیتابیس خود بایستی چه کار کنم و فایل های مورد نظر دیتابیس را کجا در سایت بگذارم.

لطفا راهنمایی کاملی مرا بکنید.

oxygenws
یک شنبه 27 آذر 1384, 14:13 عصر
جستجو قبل از پرسش.

moohssenn
دوشنبه 28 آذر 1384, 00:33 صبح
د رمورد دیتابیست که میتونی با یه برنامه بکاپ بگیری و بریزی رو سایتت . اگه رو کامپیوتر خودت مشکلی نداری و تنظیمات php خودت و سرورت یکی میباشد مشکلی نداره تو فولدر اصلی سرورت فایلاتو بریز

cybercoder
سه شنبه 29 آذر 1384, 11:00 صبح
آقا ما با mysql admin بک آپ می گیریم میذاریم رو سایت تمامی data علامت ؟ نشون داده می شه اعصابم رو داغون کرده

pooyesh
سه شنبه 29 آذر 1384, 15:09 عصر
من فکر کنم کار ساده ای است
1- از بانک اطلاعات خودت روی کامپیوتر شخصی خودت بک آپ بگیرید به صورت زیر : لینک زیر رو در ie خودت وارد کن
http://localhost/phpmyadmin
سپس بانک اطلاعات خودت رو انتخاب کن که با این کار تمام جداول خودت رو می بینی
سپس در تب Export کلید Go را فشار دهید که لازم به ذکر است که قبل از آن باید قبل از آن باید چک باکس Save as file را علامت زده باشید چرا که با این کار کل بانک اطلاعات شما را به صورت تکس یعنی یک فایل با پسوندtext به شما می دهد که این فایل را باید در phpmyadmin سایت خودت وارد کنی
فقط برای وارد کردن ابتدا باید یک بانک هم نام همین بانکی که روی کامپیوتر شخصی خودت داری phpmyadmin سایت ایجاد کنی سپس در تب SQL دکمه browse را بزنی و همان فایل تکسی که داشتی را به آن بدهی با این کار مرحله
اپدیت بانک اطلاعاتی تمام شد
2- باید کل فایل هایی که برای سایت خودت ساختی رو در سایت خودت یعنی شاخه www قرار دهی

حال سایت کاملا آپدیت شد فقط یکم ریزه کاری داره مثل:
اینکه پسورد ورود به بانکت در اینترنت با پسوردی که در کدهات انتخاب کردی یکی باشه
ویا اینکه اگه تو کد نویسی فولدری داری که باید در اون عکس یا چیز دیگری از طریق کدهایی که نوشتی قرار بگیره باید
سطح دسترسی اون رو بالا ببری
و .... نکات ریزی که مربوط به فوت کوزه گری است که اگه نتونستی pm بده تا برات بیشتر توضیح بدم

cybercoder
دوشنبه 05 دی 1384, 19:33 عصر
مشکلات اصلا اینا نبود
ما خودمون عمری از کوزه شکسته آب خوردیم