PDA

View Full Version : ارتباط نرم افزار با دیتابیس روی هاست

biotechsoft
یک شنبه 04 تیر 1391, 09:43 صبح
سلام ، خسته نباشید
یه برنامه ویندوز نوشتم برای یه شرکت که تحت شبکه داخلی کار میکنه، الان از من درخواستشون این هست که کلاینت ها بتونن از طریق اینترنت هم با برنامه کار کنن، مشکلی که دارن این هست که نمیتونن ولید آی پی بگیرن واسه سرور
خواستم بدونم آیا روش دیگه ای وجود داره؟؟؟
مثلا دیتا بیس را روی هاست آپلود کنیم، بعد توی کانکشن استرینگ آدرس هاست رو بزنیم و برنامه باز بشه؟
"لطفا پاسخ هاتون رو بصورت کامل ارائه بدین"

M.KH-SH
یک شنبه 04 تیر 1391, 10:16 صبح
بله دوست عزیز امکانش هست که شما به راحتی دیتابیس رو داخل یک سرور آپلود کنین و از طریق اون سرور به برنامه کانکت بشین

این هم باید بگم که امنیت کاهش پیدا میکنه.
بهتر هستش که شما یک vps خریداری کنین و از طریق vps اتصال رو برقرار کنین

نیازی هم به Ip static ندارین و به راحتی میتونین ارتباط رو از این طریق برقرار کنین (برای هاست منظورم هستش)
پیشنهاد اینه که از vps استفاده کنین که هم امنیت بیشتری داره و هم راحت تر میتونین باهاش در ارتباط باشین تا یک هاست

برای کانکشن استرینگ هم اگه یکم سرچ کنین سایت های بسیار زیادی در این رابطه هستش که میتونین کمک بگیرین

biotechsoft
یک شنبه 04 تیر 1391, 11:00 صبح
دوست عزیز برنامه الان روی شبکه داخلی کار میکنه و کانشکن استرینگ هم بصورت زیر نوشته شده"دیتا بیس sql2005":
"data source=" & login.txt_server.text & ";intial catalog=vam;user id = biotech;password=*****"

قسمت آدرس سرور از یه تکست باکس که کاربر تنظیم میکنه خوانده میشه
آیا نیاز به تغییری در این کانکشن استرینگ هست؟
اگه میشه در خصوص vps و قیمتش توضیحاتی ارائه کنید:
متشکرم

M.KH-SH
یک شنبه 04 تیر 1391, 11:55 صبح
نه کانکشن شما درست هستش و اگه اطلاعات روی textbox درست وارد میشه مشکلی نداره

vps:: همون سرور مجازی هستش که تقریبا با توجه به هارد cpu ram و ترافیک قیمیش تغییر پیدا میکنه

برای قیمت ها یک سرچ با عنوان فروش vps انجام بدین

مثل لینک»»» http://www.irxgold.com/linux-vps-hosting

biotechsoft
یک شنبه 04 تیر 1391, 11:59 صبح
متشکرم،کمک بزرگی کردید
vps مشکل رو حل میکنه .برای خرید سرویس گفتم اقدام کنن.
--------------------------------------------------------------------
در خصوص هاست ارتباط چطوره؟ "دوست دارم این رو هم بدونم"

M.KH-SH
یک شنبه 04 تیر 1391, 12:09 عصر
برای هاست هم به همین روش هست (تمامش عین همه فرقی نمیکنه) یکی کلا به سر اون یکی هم میشه سر تو کلا

فرقی ندارن چون برای یک شرکت دارین کار رو انجام میدین حتما باید به صورت ایمن باشه تا از حملات sql injection جلوگیری کنین
برای هاست هم که الان هاست رایگان زیاده میشه استفاده کرد ولی گاهی وقتا دچار اشکال میشه و گاهی وقتا هم هک میشن واسه همین دنبالش نرین خیلی بهتر هستش

ولی میتونی از وب هاستیگ somee.com استفاده کنی فضای ms sql حدود 10mb هستش و با sql server manger 2005 کار میکنه

در صورتی که خواستی برنامه خیلی راحت تر و کم هزینه تر باشه و خیلی وسعت بدی بهش از web service ها استفاده کن و یک وب سرویس بنویس.

نمونه که برای ارسال ایمیل چندی پیش درست کردم ::: http://www.tellbook.ir